Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 13:55
Temat postu:

drążki kierownicze


Witam Panowie
Ostatnio wymieniłem u siebie amorki z łozyskami górnymi i sworznie na zwrotnicach bo były wybite- ponieważ jest tam jakaś regulacja pojechałem na stację diagnostyczną aby ustawili od nowa geometrie przodu
Pan diagnosta powiedział że nie da się ustawić bo wybite są drążki kierownicze a o dziwo końcówki drążków są cacy.
Jako części nie sa aż takie drogie ( do 200 PLN za 2 szt) ale nigdzie nie znalazłem jak to coś się wymienia. Czy macie może z tym jakieś doświadczenia jak to szybko zrobić we własnym zakresie ( czy nie potrzeba przypadkiem rozmontować połowy samochodu)
Na logikę to na stacji diagnostycznej mogliby w ramach ustawienia geometrii za parę dyszek wymienić ale znając rzeczywistość będą od razu chcieli pojechać po bandzie i zdoić klienta
_________________
Leszek
Powrót do góry
ObelixP

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2011, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Witam
Wiec podnosisz auto stawiasz na podstawki zdejmujesz koła przednie.
Szczotką drucianą dobrze jest oczyścić gwinty przy końcówkach drążków jak i na samych drążkach psiknji jakimś odrdzewiaczem coby się łatwo odkręciło.
Czasem kocówka potrafi się obrucić w zwrotnicy i potem są kombinacje z odkręceniem.na początek poluzuj sobie śruby kontrujące na drążkach kierowniczych .
potem odkręć końcówki drążków od zwrotnicy,teraz by się przydał jakiś ściągacz
ale z reguły nawet mechanicy po prostu walna raz młotkiem i końcówka się wypnie,oczywiście nie pukaj czasem w końcówkę tylko , w zwrotnicę w miejscu mocowania końcówki drążka.
Teraz odepnij obejmy na osłonach drążków przy przekładni kierowniczej
potem odsuniesz osłonę i normalnie w lewo odkręcisz drążek kierowniczy czasem jest z tym kłopot bo jest mało miejsca i nie zawsze jest tam jak podejść kluczem .a w niektórych modelach w ogóle drążki są okrągłe i trzeba mieć przyrząd ale z reguły odkręcają to jakąś żabką .
Potem wyimi cały drążek razem z końcówką i na imadle to sobie przezbroisz bo rozumiem ze końcówki zostawiasz stare.
Postaraj się zmierzyć długość drążka z końcówką i przy zmontowaniu nowego zachowaj ta sama długość co był stary komplet ,możesz również wykręcając końcówkę z drążka policzyć ilość gwintów i potem w nowy drążek końcówkę wkręcić o tyle samo obrotów.Na koniec i tak cie nie ominie wizyta u mechanika i regulacja zbieżności
Przy dokręcaniu nowego drążka warto dla pewności posmarować gwint w miejscu gdzie wkręcasz w przekładnie kierownicza jakimś stoperem do śrub coby się czasem nie odkręciło, w niektórych modelach są tam podkładki samo kontrujące wtedy jest to niekonieczne.
Operacja raczej nieskomplikowana,choć wymagająca uwagi ponieważ jest to jednak układ kierowniczy
Powodzenia
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 07:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki - opis bardzo wyczerpujący
Niemniej po zdjęciu dolnych osłon trochę zdryfiłem czy uda się wykręcić te drążki bez specjalnych kluczy tulejowych ( takich nakładanych na drążek od czoła + grzechotka) - tam jest co najmniej za mało miejsca żeby cokolwiek wsadzić ( jakąś żabę czy klucz) - dlatego zależałoby mi na opinii kogoś kto to już wykonywał w tym konkretnym modelu samochodu - jak sie do tego dobrać praktycznie
_________________
Leszek
Powrót do góry
ryboma

Dyskutant



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec /podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 20 Kwi 2011, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Witam,
tak, potrzebny jest specjalny klucz. Zrobiony przeze mnie klucz wygląda następująco:



Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Czw 21 Kwi 2011, 08:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


bardzo fajny wynalazek Smile +7 do respect'a Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Kwi 2011, 08:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pią 22 Kwi 2011, 11:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki za pomysł - nie miałem płaskiego klucza do popsucia - ale wspawałem 2 kawałki płaskownika na rozstaw drążka - trochę zabawy kątówką i pilnikiem - i zrobione - na tyle dospawałem zaślepiając zwykłą dużą nakrętkę - na szczęście miałem w garażu niepotrzebny nikomu kawałek rury i spawarka pożyczona od szwagra
Ogólnie zdjęć przyrządu nie zamieszczam - bo nie wyszedł mi taki ładny jak koledze - ale idea jest ta sama i sprawdził się doskonale
Mając już podobny przyrząd najwięcej roboty jest chyba z zdjęciem i założeniem opasek na osłonach.
Pozostaje parę dyszek w kieszeni no i satysfakcja że coś zrobiliśmy samemu
_________________
Leszek
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Też mam prawy drążek do wymiany. Widzę, że macie ciekawe przyrządy, nie ma szans odkręcić go z dołu normalnym kluczem?
_________________
cezzar
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) drążki kierownicze


Dzięki za wszystkie odpowiedzi... Crying or Very sad Drążek wymieniłem bez specjalnego narzędzia, odkręciłem przy pomocy zwykłych szczypiec z regulowaną rozwartością, przykręcilem dopasowanym odpowiednio płaskim kluczem 34. Ciężko było ale się dało.
_________________
cezzar
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System