Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PINIOK

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 23:25
Temat postu:

brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Witam wszystkich.Przeczytałem wszystkie tematy i nie znalazłem mojego
problemu.Otóż moja 313 cdi 2001 r nie ma mocy i nie przyspiesza od wolnych obrotów do ok.2000 obr.Gdy szybko puszczę sprzęgło gaśnie ,
gdy powoli ruszę i depnę gaz do "dechy" samochód prawie stoi tzn.zbiera się tak powoli ,że odnosi się takie wrażenie.Dopiero gdy po paru sekundach powoli dojdzie do ok 2000 obr.turbina daje kopa.Na niewielkim wzniesieniu można ruszyć tylko na półsprzęgle z dużym gazem.Fachowcy znający MB różnie kombinowali ,wymienili któreś wtryski nic nie pomogło.Ja podmieniłem z innego Sprintera czujniki na listwie, pompę wysokiego i niskiego ciśnienia nawet komputer, dalej nic.
Może ktoś wie co i dlaczego. Z góry dziękuję
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 08:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Cześć Cool
Auto do komputera podłączałeś? Pewnie nie - bo byś się pochwalił.
Tak więc zobacz ile czasu i pieniędzy zmarnowałeś na razie na bezsensowne wymiany. Komputer to nie dentysta - takie podłączenie nie boli! (nawet finansowo nadmiernie) a pozwala najczęściej zaoszczędzić dużo czasu. Tym bardziej, że sterowniki w aucie są połączone linią CAN i nawzajem na siebie oddziałują. Może się np. zdarzyć (nie mówię że akurat w tym przypadku) że moc ogranicza układ ESP - bo ma taką możliwość. Wtedy możesz sobie wymienić cały silnik - a mocy nie będzie dalej. Kiedy wy się ludkowie nauczycie, że PODŁĄCZENIE DO KOMPUTERA I ANALIZA WYDRUKU TO PODSTAWA.
Macie powyżej najlepszy przykład do czego prowadzi "próba naprawy metodą wymiany" - auto jest dalej niesprawne... Confused
Powrót do góry
PINIOK

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 10:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Dzięki za pouczenie ale podłączenie do komputera było zrobine na samym początku a potem kila razy i oprócz błedu zaworu ciśnienia doładowania które było spowodowane nieszczelnościa przewodu nic więcej nie ma, a jak wspomiałem, na samym początku naprawiali go mechanicy znający się na mercedesach .
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 12:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


No to trzeba się wziąć za analizę tzw. "wartości aktualnych" które pokazują się na ekranie komputera w czasie pracy silnika. Jak wygląda ciśnienie doładowania, ciśnienie na railu, jaka ilość paliwa idzie na przelew, jaka jest wartość niskiego ciśnienia (o ile jest czujnik), jakie są temperatury - to wszystko są wartości które wpływają na parametry pracy silnika, a nie zawsze nieprawidłowości pojawiają się w postaci błędów. Trudno na odległość, nie mając żadnych danych ocenić, co może być uszkodzone.
Pzdr.
Powrót do góry
divin

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów
Posiadane auto: Sprinter 313CDI Maxi 2002r.,E klasse w210 3.0td 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 20:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Witam, kolego ja miałem podobny problem: brak mocy i max 90 km/h, podłączanie do komputera i analiza nie pokazywały żadnych nieprawidłowości. Nie wiem czy twój merc ma EGR? Mój miał... Właściwie to do dziś nie wiadomo co było przyczyną tych objawów. Ja wymieniłem komputer na zwykły bez EGR i zlikwidowałem EGR. Wymiana kolektora ssącego, komputera, obudowy filtra powietrza(został odłączony przepływomierz) kosztowało mnie 800 zł z robocizną... ale teraz zrobiłem już od wymiany ok.70 tyś km i chodzi jak pszczółka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 20:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
natur5

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 313cdi,413cdi,416cdi,412,
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 12:48
Temat postu:

brak mocy poniżej 2 tys obrotów


Witam! Zapisuję się do grona właścicieli Sprinterów 313 z podobnym problemem. Do 2000 obrotów muł, powyżej wszystko OK!. Sprawdzone ( komputer) wszystko co możliwe w specjalistycznych warsztatach, nie ma się do czego przyczepić. Propozycja padła następująca: odłączyć wszystkie czujniki bez których auto może się obyć i wgrać nowy soft.... Napiszę jakie będą efekty... Pozdrawiam.
_________________
sugar
Powrót do góry
skype status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 08:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Jakie ciśnienie doładowania? jaka wartość podciśnienia?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
natur5

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: MB Sprinter 313cdi,413cdi,416cdi,412,
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2011, 13:31
Temat postu:

brak mocy na niskich obrotach


Witam! problem został rozwiązany... Przyczyną opisanego braku mocy do 2000 obrotów było jak się okazuje.... zamontowanie w miejsce koła dwumasowego zamiennika firmy Valeo - zestawu sztywnego koła i elastycznej tarczy sprzęgłowej - zestaw kompletnie nie nadaje się do mercedesów cdi 2,2 oraz 2,7 , może kusić cena niższa o około 1000,oo zł, ale ostrzegam że nie warto. Auto chodzi jak trzeba. Bez potrzeby wywalone w błoto 5 tys. zł ( Valeo, turbina, diagnostyka, etc)
_________________
sugar
Powrót do góry
skype status
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 07:50
Temat postu:

Re: brak mocy poniżej 2 tys obrotów


natur5 napisał:
..., nie ma się do czego przyczepić...


Czyli jednak jest się do czego przyczepić.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 08:52
Temat postu:

Re: brak mocy na niskich obrotach


natur5 napisał:
Przyczyną opisanego braku mocy do 2000 obrotów było jak się okazuje.... zamontowanie w miejsce koła dwumasowego zamiennika firmy Valeo - zestawu sztywnego koła i elastycznej tarczy sprzęgłowej

Mój komentarz jest taki - może się mylę, ale raczej nie:
Sama zmiana jednego zestawu na drugi nie ma wpływu na charakterystykę mocy. Istotne jest co innego: na obwodzie koła zamachowego umieszczone są znaki odczytywane przez czujnik obrotów wału korbowego które decydują o punkcie zapłonu. Wystarczy teraz że:
- ponieważ to podróba znaki będą wykonane niedokładnie
- koło na płaszczyźnie osadzenia ma zbyt duży luz i zostało dokręcone w niewłaściwej pozycji
- krawędź licząca koła została uszkodzona przy montażu

i już nieszczęście gotowe.
Przykłady (osobiście widziałem!) :
1. Trochę większe auto: koło w trakcie przesyłki zostało chyba gdzieś nieostrożnie rzucone, jednak przy montażu nie wzbudziło zastrzeżeń. Silnik palił ciężko i kopcił. Diagnostyka była długa, koło wymontowano ponownie i okazało się że jedna z "podziałek" na obwodzie generujących sygnał jest lekko skrzywiona. To wystarczyło.
2. Po montażu kompletnego sprzęgła silnik "rzucił palenie" całkowicie. Tutaj jednak dosyć szybko okazało się, że mądry mechanik założył koło w dowolnej pozycji (nie zważając na kołek ustalający) a następnie dokręcił je porządnym kluczem pneumatycznym i siadło równo Laughing
Tak więc jak widać jak się chce to wszystko jest możliwe.
Podejrzewam, że to właśnie tu jest problem a nie w samej konstrukcji sprzęgła.
Na zamiennikach natomiast jeździ bardzo dużo aut i z mocą nic się nie dzieje.
Powrót do góry
pablotaxi

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 21:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Witam wszystkich. Widzę że Gerri jest mocno obcykany w temacie sprinterów, dlatego mam do Ciebie prośbę o pomoc. Wiem, że telepatycznie auta się nie zdiagnozuje, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę. Sprinter 313 2000r. do 2.000 obr totalny muł, do tego stopnia, że załadowanym ciężko ruszyć z miejsca, dopiero powyżej 2.000 obr nabiera mocy. Dodam że posiadam SD i wszystkie parametry jak dla mnie laika są w miarę ok, jedynie doładowanie jest zdecydowanie niższe od zadanego tak do 2.000 obr. Powyżej 2.000 obr rzeczywiste już wyrównuje się z zadanym i wtedy auto nabiera już mocy. Zdążyłem już podmienić wszystkie możliwe czujniki, zawór turbiny, turbinę, vacu i dalej bez zmian. Teraz wyczytałem o kole zamachowym, więc chyba trzeba będzie zrzucić skrzynię i to sprawdzić. Jakbyś Gerri mógł coś doradzić będę baaardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


pablotaxi napisał:
posiadam SD i wszystkie parametry jak dla mnie laika są w miarę ok, jedynie doładowanie jest zdecydowanie niższe od zadanego tak do 2.000 obr. Powyżej 2.000 obr rzeczywiste już wyrównuje się z zadanym i wtedy auto nabiera już mocy.

Wybacz, ale nie podejmuję się naprawy na odległość. Trzeba się chwycić tego zbyt niskiego ciśnienia na małych obrotach, ale przyczyny mogą być różne i często trochę czasu zajmuje zanim znajdzie się przyczynę. Nawet będąc na miejscu, w aucie, i z podłączonym komputerem.
Powrót do góry
pablotaxi

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 22:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) brak mocy na niskich obrotach 313 cdi


Ok dzięki za szybką odp. Zanim wyciągnę skrzynie podmienię jeszcze czujnik wału i pomęczę temat zbyt niskiego doładowania.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesGLC 220

175 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System