Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek_slk

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mercedes slk 230 kompressor 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 16:55
Temat postu:

problem z uruchomieniem silnika


witam, mam problem z slk 230 kompressor. Podczas próby uruchomienia silnika po wlączeniu zapłonu włączają się wentylatory a rozrusznik nie kreci. Czasem samochod szwankuje tez podczas jazdy , gasnie a przy próbie odpalenia jest jak wyżej opisalem. Byłem podłączyc samochod pod komputer lecz to nic nie pomoglo, wymienilem akumulator na nowy i samochod nadal ma problemy z odpalaniem. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
matras83

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło
Posiadane auto: SLK 200 KOMPRESSOR
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 12:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


witam. powodem takiego zachowania Twojego slk jest uszkodzony moduł. sytuacja jaką opisujesz miała miejsce również w moim slk. po wymianie jest wszystko ok
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 08:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


Trzeba sprawdzić instalacją i zasilania do wszystkiego, albo sam sterownik od silnika jest uwalony bez SD nie da rady, można go przywieść do mnie Very Happy
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


W slk podstawa jest przekaznik k50 przy akumulatorze to on odpowiedzialny jest za zasilanie modulow i odpalanie samochodu, bardzo czesto sie psuje
Powrót do góry
grubu bedzin

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: mercedes SLK200 kompresor poj.2000 rok.2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 02:59
Temat postu:

problem z odpaleniem


mam problem z uruchominim silnika tak jak opisywal maciek czyli nie kreci i wlacza sie wentylator.podobno to modul,nie wiem jaki.prosze o pomoc jakies szczegoly odnosnie tego problemu.autka nie chce oddawac do roboty w obce rece.wiecie jak to jest.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 02:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


Tak jak koledzy pisali trzeba sprawdzic przekaznik k40 przy akumulatorze, element jest latwo zauwazyc bo jest z bezpiecznikami, sam go mozesz rozebrac i poogladac w nim przekazniki, ewentualnie trzeba sprawdzic zasilania na ten przekaznik, jeszcze jest jeden element ktory moze odpowiadac za to modul ladowania akumulatora montowany przd akumulatorem tez go sprawdz a przede wszystkim czy aku ma przynajmniej 10 v podczas przekrecenie kluczyka w rozrusznik i czy nie jest rozladowany
Powrót do góry
grubu bedzin

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: mercedes SLK200 kompresor poj.2000 rok.2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Mar 2012, 20:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


dzięki kolego, od jutra biorę się za robote bo pogoda ładna a chciałbym w końcu pojeździć z otwartym dachem. Będę pisał co i jak(czy mi się udało)
Powrót do góry
tomipe

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: MB W201, R170, W245
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Sie 2013, 07:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


Witam.
W moim SLK 200 pojawił się niedawno podobny problem: odpalam i jadę, w pewnym momencie zapalają się wszystkie kontrolki i auto gaśnie zauważyłem, że nie działa przy tej okazji wskaźnik temperatury na zegarach. Próbuję uruchomić silnik, ale rozrusznik nie kręci (masa na silniku jest). Po kilku, kilkudziesięciu minutach wszystko wraca do normy, auto odpala i jedzie. Od niedawna pojawiło się takie zachowanie. Czy to może być właśnie omawiany przekaźnik k40 czy k50 (bo pojawiła się tutaj informacja o dwóch przekaźnikach)?


Moduł odpalania (k4) posiadał zimne luty jednak po ich przelutowaniu sytuacja nie poprawiła się. Po podłączeniu pod komputer wykazało brak komunikacji ze sterownikiem silnika, możliwe, że jest do wymiany. Zaskakujące jest to, że czasami zaskoczy, ale teraz już tylko na chwilę, tak, że o jeżdżeniu nie ma mowy.
_________________
przed siebie z głową do góry..., najlepiej ponad wszystkie chmury Very Happy
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 11 Sie 2013, 22:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


Wiem że sukces po własnoręcznym naprawieniu jest bezcenny, ale może lepiej znaleźć jakiegoś speca od mercków i będzie szybciej i pewniej.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
tomipe

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: MB W201, R170, W245
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Sie 2013, 15:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


holloww napisał:
Wiem że sukces po własnoręcznym naprawieniu jest bezcenny, ale może lepiej znaleźć jakiegoś speca od mercków i będzie szybciej i pewniej.


Powoli sam staję się takim mechanikiem, coraz częściej udaje mi się zdiagnozować usterkę. Tą opisaną w tym poście już zlikwidowałem. Sprawdziłem wszystko co możliwe, po części instalację, elementy odpowiedzialne za odpalanie takie jak moduł z przekaźnikami (K4) i bezpiecznikami w skrzynce komputera po sam komputer. Jako, że usterka pojawiała się i znikała wykluczyłem uszkodzenie instalacji, przelutowałem wszystkie spoiny lutownicze przy przekaźnikach (K4), został już tylko komputer. Znalazłem na allegro podobny, padła sugestia by go zakupić i przelutować kość pamięci... skoro już mam coś wyrzucić to dlaczego tego nie rozebrać i zerknąć. Do obudowy przytwierdzone są półprzewodnikowe elementy sterujące, płytka na której są przylutowane jest przykręcona do obudowy, ale mimo wszystko pracuje, odświeżyłem wszystkie luty tych elementów jak również nóżek od gniazd, złożyłem wszytko tak jak fabryka to zrobiła (na gotowo) i przykręciłem pokrywę obudowy komputera sterującego. Pojawił się mały problem: brak możliwości złożenia dachu!!!!!!!!!!! (co jest kur.... - pomyślałem), odkręciłem zacisk akumulatora, po kilku minutach podłączyłem ponownie i wszystko działa. Nie podłączałem komputera SD, nie chcę się denerwować póki wszystko jeździ i działa jak się należy Smile

Dodam tylko, że pominąłem krok zakupu nowego komputera sterującego silnikiem (nie jest to oszczędność, a eliminacja zbędnego wydatku).


Niestety... problem nadal istnieje, podmieniłem sterownik i jest ok, teraz czeka mnie kopiowanie ustawień ze starego sterownika do nowego Sad elektronik zawołał 300zł (komputer udało mi się pozyskać od znajomego). Do dyspozycji mam DAS'a po angielsku, nigdy tego nie robiłem, ale chyba spróbuję, może ktoś już się bawił w takie rzeczy? Po podmiance sterownika pokazuje mi (to normalne) "ERROR START", więc immo "nie gada" z moim kluczykiem. Nie wiem jak pozostałe ustawienia... (czy będzie "chodziło - paliło" jak trzeba).
_________________
przed siebie z głową do góry..., najlepiej ponad wszystkie chmury Very Happy
Powrót do góry
waku

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 00:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


odkopałem kotleta... ale rozwiązał ktoś ten problem ? u mnie sytuacja wygląda identycznie jadę autem nagle gaśnie, brak możliwości odpalenia dopiero po odstaniu 30-45minut odpala jedzie dalej ale np za 1km potrafi zgasnąć i sytuacja taka sama... po zgaśnięciu po przekręceniu kluczyka kontrolki się świecą temp na 0 wentylator chodzi.... brak reakcji na kluczyk aż trzeba czekać, byłem u elektronika ale akurat jak zaciągnąłem auto do niego zaczęło chodzić i nie chciało zgasnąć, zero błedów gdy chodzi normalnie.... Crying or Very sad
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


Oczywiście już wszystko z tego posta zostało przerobione?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 11:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) problem z uruchomieniem silnika


holloww napisał:
Oczywiście już wszystko z tego posta zostało przerobione?


Powątpiewam, raczej jest to doklejenie do tematu mimo, że już dużo opcji do naprawy zostało wymienionych Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System