Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fikazz

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: S320
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 00:28
Temat postu:

S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Witam, chciałem się zapytać, co mógł by oznaczać komunikat Sensorschalter muss auch neu ( Einstiegsstellung nicht Fahren ) Chodzi o jakiś sensor do wymiany ?? Na niemieckich forach znalazłem coś takiego..

http://www.motor-talk.de/bilder/-einstiegsstellung-nicht-fahren-wie-bekomme-ich-die-meldung-geloescht-g11710486/lenkradverstellung-2-i203138459.html Od czego jest ta wajcha ??


Ostatnio zmieniony przez Fikazz dnia Sro 25 Maj 2011, 15:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 13:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Kolego,punkt 10 Regulaminu się kłania Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 25 Maj 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Poza tym zdecyduj się, jaki masz model S-klasy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_klasy_S
Kilka z nich miało oznaczenie handlowe S-320
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 07:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Jest to przełącznik położenia kierownicy, tak zwany Joystik przesuwa kierownicę we wszystkich kierunkach jest też przekręcana końcówka do funkcji automatycznego podnoszenia po przekręceniu stacyjki i wyjęciu kluczyka.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
janiu_alpha

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes W220 - S350, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 19:08
Temat postu:

Niegasnący komunikat: Einstiegsstellung nicht fahren


Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Janusz i jestem nowy na forum. Posiadam Mercedesa S W220 po liftingu z 2003 roku. Silnik S350 (3,7) i mam następujący problem. Któregoś to ostatniego dnia wyjechałem samochodem z garażu i pozostawiłem go na chwilę bez opieki chodził sobie sam przez 10 minut, podczas gdy do niego wszedłem zobaczyłem błąd- czerwony komunikat: Einstiegsstellung (ikonka kierownicy) nicht Fahren. Próbowałem kilka razy odpalać od nowa i nic, problem jest do dnia dzisiejszego. Błąd próbowałem zgasić poprzez SD i nie udało się. Wszystko działa i funkcjonuje poprawnie. SD wykrył problem z regulacją zagłówka tylko (zagłówek działa i wysuwa się poprawnie), jedynie czasem kilka razy muszę ruszyć przyciskiem, żeby zaskoczył. Ponadto błąd się świeci i nie znikł, nikt go nie potrafi skasować. Zapala się jedynie po uruchomieniu silnika, przed uruchomieniem zapłonu wszystko jest ok. W samochodzie została obszyta kierownica na na nowo (była demontowana pół roku temu) nie było po tym żadnych błędów. Proszę Was bardzo o pomoc bo już sobie nie daję rady.[/b]
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


komunikat to --- "Pozycja początkowa - Nie jedź"
Z tego co wyczytałem na Niemieckiej stronie fanów Mercedesa to szwankuje jakaś gałka na samym dole lub przycisk od kierownicy od jej ustawiania.. I jak samochód stoi dłużej z włączonym silnikiem wchodzi w jakiś tryb "uśpienia".
Piszą że po ruchach kierownicy do oporu w lewo i prawo kasuje błąd. Ale tego nie mogę zagwarantować Sad
W każdym bądź razie jest to błąd komputera.
Powrót do góry
janiu_alpha

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes W220 - S350, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:56
Temat postu:

Niegasnący komunikat: Einstiegsstellung nicht fahren


Kurde właśnie przed chwila próbowałem w garażu kręcić tak jak napisałeś ale bezskutecznie. Tak jak wspominalem nie dało się tego komunikatu wykasować nawet przez SD. SD nie widzi żadnego problemu z kolumną kierownicy. Proszę o pomoc, może ktoś inny ma jakis patent lub pomysł. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
potaki

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 467
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: w202 c280 w124 300d w140 s320 w220 s400cdi w221s320
Piwa: 38/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2013, 00:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Witaj ten komunikat informuje że kierownica i fotel nie został ustawiony do pozycji zapisanej w pamięci. Instrukcja producenta mówi że nalezy poczekać aż kolumna i fotel osiągnie zapisane w pamięci położenie. Po osiągnięci pozycji komunikat ma zniknąć. Spróbuj wsiąść do auta ustaw sobie fotel i kierownice ręcznie, nastempnie wciśnij przycisk M a po nim 1. Wyłącz auto otwórz drzwi. Następnie zamknij drzwi uruchom silnik i poczekaj na ustawienie się fotela i kierownicy. Jeżeli to nic nie da to wciśnij przycisk 1 i trzymaj go aż kierownica i fotel ustawi się w pozycji pamięci wtedy komunikat powinien zniknąć. Jeżeli to nie przyniesie efektu to na sd i trzeba wejść w moduł zdarzeń i zasterowań z przodu z lewej strony. Tam powinien być odnotowany błąd lub zdarzenie.
_________________
Naprawa mercedes 506218142
Powrót do góry
gadu-gadu
janiu_alpha

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes W220 - S350, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2013, 02:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Wszystko wykonalem jak pisales, niestety bez zmian. Komunikat dalej sie swieci. Rece mi opadaja Sad wszystko dziala i funkcjonuje prawidlowo. Tak sobie mysle glosno: czy moze jakos zresetowac fotele albo kolumne kierownicza poprzez rozpiecie wtyczek lub wyjecie bezpiecznika. Calkowicie mi rece opadaja. Jak kolega sprawdzal w SD nie wyswietlilo zadnych bledow :-/ pewnie w poniedzialek sprawdze raz jeszcze dla pewnosci. Tak czy siak prosze Was o pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
boleń

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: W 207 250 CDi
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 16:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


spróbuj zamiast kręcić kierownicą ,to przełącznikiem do ustawiania pozycji kierownicy przesunąc ją do dołu i do góry - to znaczy na maksa schować i wysunąć kolumnę żeby zapisała położenie .Jeszcze raz do pedałów i do klaty no chyba już wiadomo Very Happy
Powrót do góry
janiu_alpha

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Mercedes W220 - S350, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 16:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Próbowałem 1289123 razy ;-/ nic nie pomagało. Dzięki za pomoc, dalej ten sam nierozwiązany problem.
Powrót do góry
gadu-gadu
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 22 Lip 2017, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) S320 komunikat Einstiegsstellung nicht Fahren,dziwna wajcha


Witam. Mam u siebie ten sam problem. Czy udało Ci się go rozwiązać? Wpuściłem ojca do auta bez kontroli i coś pokręcił. Próbowałem kręcić kierą w skrajne pozycje x3 oraz oraz ją ustawiać w skrajne pozycje góra - dół, przód - tył. Przesuwanie fotela w skrajne pozycje też nie pomaga. Nawet gdy wciskam zapamiętane ustawienia to fotel i kiera się dostosują ale błąd nie znika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 280

16 990

2003r.

145 600 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System