Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pią 27 Maj 2011, 22:17
Temat postu:

Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


Witam . W moim Viano pojawił się problem stacyjki. Przeszukałem stare posty ale nie ma żadnych informacji.Model mojego Mietka to 639 z 2004r i kluczyk plastikowy z portem podczerwieni (sprawny , tzw rybka).Awaria polega na tym że po wsadzeniu klucza do stacyjki często nie odpuszcza blokada kierownicy przez co nie można go przekręcic . Jak już przekręcę na rozruch potrafi w ogóle nie zadziałac lub zbyt krótko --- że silnik nie zdąży zapalic --wtedy pojawia się informacja błąd startu (start error). Moje pytanie jest takie -- czy to wina samej stacyjki , może kostki lub ?????. Może ktoś z forumowiczów miał taką lub podobną awarię i podzieli się informacją .....
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 28 Maj 2011, 09:13
Temat postu:

Re: Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


tadek1509 napisał:
Przeszukałem stare posty ale nie ma żadnych informacji.

Jest podobny temat - ale nie do końca zgodny z objawami które podałeś:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=126160&highlight=blokad%2A

tadek1509 napisał:
czy to wina samej stacyjki , może kostki lub ?????. Może ktoś z forumowiczów miał taką lub podobną awarię i podzieli się informacją .....

Nie miałem co prawda takiego przypadku (bo nie mam takiego auta) - ale kilka informacji mogę zapodać.
Na pewno nie jest to wina kostki - bo takowej w stacyjce FBS3 nie ma.
Sprawdzałeś drugi klucz? Dopóki nie zrobisz próby z drugim kluczem, to nie mamy pewności który element jest uszkodzony. Akurat w tym przypadku skłaniam się w stronę uszkodzenia stacyjki - konieczne jest jednak dokładniejsze sprawdzenie bo nawet mając podłączony komputer diagnoza nie jest prosta. Koszty wymiany czy naprawy są spore a błąd popełnić łatwo.
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Sob 28 Maj 2011, 13:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


Dzięki za zainteresowanie tematem Gerri. Dziś byłem sprawdzic , i ustalic awarię , u elektronika który zajmuje się takimi stacyjkami . Stwierdził że prawdopodobną przyczyną może byc zła komunikacja z komputerem . Mówił że mechaniczna awaria rzadko się zdarza , aczkolwiek nie wykluczył. Niestety nie miał czasu dziś zając się nim, psiknął tylko jakimś sprejem w gniazdo stacyjki i rzeczywiście poprawa jest może nie w stu procentach ,ale jeżdzic się da.
Często czytam posty w których ludzie piszą że nie mają drugiego klucza , lub się rozwalił (rybka , cały plastikowy) więc wiem i mogę podac namiar gdzie takowe dorabiają za połowę ceny servisowej tj ok 600 zł okolice Warszawy. Zainteresowani niech piszą na PW. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 28 Maj 2011, 14:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


Jakiś dziwny ten gostek: prawdopodobnie, nie wykluczył...
Przy usterce mechanicznej musiałyby ulec uszkodzeniu dwa styki na raz: odpowiadający za odblokowanie kierownicy i odpowiadający za rozrusznik. a to jest raczej mało prawdopodobne. Tak więc ten spraj to pomoże tyle co babci która po EKG się zaraz lepiej poczuła...
Chyba że w stacyjce jest totalny syf (kurz, pył) który może utrudniać zarówno kontakt styków jak i komunikację optyczną - wtedy spraj coś da. Takie przypadki jednak zdarzają się bardzo rzadko.
Poza tym co to znaczy: "zła komunikacja z komputerem"? Co to niby ten komputer i co się z nim nie komunikuje? Bo stacyjka jest ewidentnie komputerem. Sterownik silnika też. Sterownik trakcji też. Takich komputerów jest w aucie ok. dziesięciu (zależnie od wyposażenia)
Co z drugim kluczem? Sprawdzałeś?
Powrót do góry
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Sob 28 Maj 2011, 18:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


Obydwa klucze są w pełni sprawne, sprawdzał na testerze.A jeśli chodzi o tą komunikację , to o ile dobrze pamiętam mówił o resecie i ponownym wgraniu sterowników Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Maj 2011, 18:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


w 639 stacyjki psuły się dość często
Powrót do góry
gadu-gadu
tadek1509

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbki
Posiadane auto: citroen xsara 2002 2.0 HDI MB VIANO 2.2 CDI 2004 AUDI A4 QATRO 1,9 TDI
Piwa: 17/6
Wysłany: Pon 06 Cze 2011, 21:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Stacyjka Viano 639 nie kontaktuje


Dziś naprawiłem stacyjkę i rzeczywiście diagnoza gostka była bezbłędna .
Wgrał od nowa sterowniki , zmienił plastikowy element stacyjki obudowę pilota i skasował 600 ---no tani nie jest ale sprawy napraw elektronicznych stacyjek ma w małym palcu Smile POZDRAWIAM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System