Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mercedes-sec

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/małopolska
Posiadane auto: FSO Polonez 1.9 GLD '94
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 18:52
Temat postu:

zakup Mercedesa W202 lub W203


Witam

Przymierzam się do zakupy Mercedesa, raczej C klasy, choć jestem otwarty na inne propozycję tej marki. Samochód chcę kupić w Niemczech. Zastanawiam się czy lepiej jest wybrać dobrze wyposażony W202 czy nowszy W203. Kwota jaką na to chce przeznaczyć to ok 25 tyś. W grę wchodzi tylko silnik diesla. Z tego co wyczytałem na forach W203 ma dziwnie skrajne opinie, podobno elektryka często się psuję. Czasami jeżdżę W202 ale z silnikiem benzynowym 1,8, który pali jak smok. Nie widzę w nim większych wad poza mało wygodnymi przednimi fotelami.

Na co zwrócić uwagę ?
Czy wersje nadwoziowe: sedan i kombi mają jakieś duże różnicę w parkowaniu lub inne ?
Co najczęściej się w nich psuje ?
Czy lepiej jest kupić E klasę ?
W co warto do nich zainwestować ?
Jakie wyposażenie standardowe polecacie ?

Proszę o pomoc
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 23:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


E klasy W211 w tej cenie jeszcze nie kupisz, W210 na pewno, jednak zarówno W210 i obie C klasy mają słabo zabezpieczone blachy przed korozją, szczególnie gdy było coś przy nich robione to rdza lubi się pojawiać na błotnikach, okolice zamka w klapie itd. Co do awarii elektroniki, na tym forum jakoś nie spotkałem się z opinią, że W203 to padaczka, ostatnio jechałem za Renault Vel Satis, myślałem że umrę ze śmiechu. Stopy paliły się pulsacyjnie i nie jednocześnie. Przy kierunkach migały pozycje...to wszystko w aucie >2004r Wink tu można mówić o usterkowości elektroniki Wink w Mercedesie dość często pada czujnik stopu (ok 100zł), czujnik ABS ( chyba ok 150zł), przepływomierz (ok 500zł) i mi akurat kiedyś strzelił czujnik przyspieszenia poprzecznego (od ESP, koszt 500zł w ASO, naprawiłem za 150zł). Jak kupisz auto z pewnego źródła z pewnym przebiegiem to powinno być ok. Co do wersji, najlepiej szukaj Avantgarde, ewentualnie Elegance. Zwróć uwagę na odcień elementów karoserii, oryginalność struktury lakieru i krzywizn blachy. Pod maską jeżeli silnik jest wypucowany to źle rokuje, prawdopodobnie mogło być coś poważniejszego robione. Wtedy twardo o to pytaj. Jeżeli automat to sprawdź na postoju zmieniając biegi czy zbyt mocno nie szarpie, powinno być lekko wyczuwalne szarpnięcie w przód lub tył (D i R), sprawdź to samo przy wolnym przyspieszaniu, przy gazie w podłodze i przy gazie w podłodze z wciśniętym kick-down. Sprawdź czy przy odpalaniu nie dymi zbyt mocno, jeżeli dymi na biało lub już biało-niebiesko to sobie odpuść, jeżeli mocno na czarno to będziesz miał wydatek na wtryski, co nie jest tanie. Obejrzyj stan pedałów, kierownicy oraz zmatowienie przednich lamp i porównaj z przebiegiem na liczniku. Przy przebiegu powyżej 150.000km kierownica powinna być miejscami NIECO poprzecierana. Jeżeli możesz to zajrzyj pod auto, szukaj nieoryginalnych spawów, rdzy, nieoryginalnego czarnego baranka. Po zakupie warto jechać do mechanika na pełny przegląd zawieszenia i doprowadzenie go do stanu idealnego, do człowieka od diesli niech Ci posprawdza wszystko w silniku itd. Czasem jak jeden wtrysk chodzi na pół gwizdka auto może nie chodzić na 100% a Ty nawet tego nie poczujesz. Generalnie nie kupuj auta z przebiegiem większym jak 200.000 km jak chcesz dłużej pojeździć.
Na koniec jeszcze powiem, W203 ma lepsze, bardziej zaawansowane zawieszenie, które jest wygodniejsze ale droższe w eksploatacji.
_________________



Powrót do góry
mercedes-sec

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/małopolska
Posiadane auto: FSO Polonez 1.9 GLD '94
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 18:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


FiFi_Boss napisał:
E klasy W211 w tej cenie jeszcze nie kupisz, W210 na pewno, jednak zarówno W210 i obie C klasy mają słabo zabezpieczone blachy przed korozją, szczególnie gdy było coś przy nich robione to rdza lubi się pojawiać na błotnikach, okolice zamka w klapie itd. Co do awarii elektroniki, na tym forum jakoś nie spotkałem się z opinią, że W203 to padaczka, ostatnio jechałem za Renault Vel Satis, myślałem że umrę ze śmiechu. Stopy paliły się pulsacyjnie i nie jednocześnie. Przy kierunkach migały pozycje...to wszystko w aucie >2004r Wink tu można mówić o usterkowości elektroniki Wink w Mercedesie dość często pada czujnik stopu (ok 100zł), czujnik ABS ( chyba ok 150zł), przepływomierz (ok 500zł) i mi akurat kiedyś strzelił czujnik przyspieszenia poprzecznego (od ESP, koszt 500zł w ASO, naprawiłem za 150zł). Jak kupisz auto z pewnego źródła z pewnym przebiegiem to powinno być ok. Co do wersji, najlepiej szukaj Avantgarde, ewentualnie Elegance. Zwróć uwagę na odcień elementów karoserii, oryginalność struktury lakieru i krzywizn blachy. Pod maską jeżeli silnik jest wypucowany to źle rokuje, prawdopodobnie mogło być coś poważniejszego robione. Wtedy twardo o to pytaj. Jeżeli automat to sprawdź na postoju zmieniając biegi czy zbyt mocno nie szarpie, powinno być lekko wyczuwalne szarpnięcie w przód lub tył (D i R), sprawdź to samo przy wolnym przyspieszaniu, przy gazie w podłodze i przy gazie w podłodze z wciśniętym kick-down. Sprawdź czy przy odpalaniu nie dymi zbyt mocno, jeżeli dymi na biało lub już biało-niebiesko to sobie odpuść, jeżeli mocno na czarno to będziesz miał wydatek na wtryski, co nie jest tanie. Obejrzyj stan pedałów, kierownicy oraz zmatowienie przednich lamp i porównaj z przebiegiem na liczniku. Przy przebiegu powyżej 150.000km kierownica powinna być miejscami NIECO poprzecierana. Jeżeli możesz to zajrzyj pod auto, szukaj nieoryginalnych spawów, rdzy, nieoryginalnego czarnego baranka. Po zakupie warto jechać do mechanika na pełny przegląd zawieszenia i doprowadzenie go do stanu idealnego, do człowieka od diesli niech Ci posprawdza wszystko w silniku itd. Czasem jak jeden wtrysk chodzi na pół gwizdka auto może nie chodzić na 100% a Ty nawet tego nie poczujesz. Generalnie nie kupuj auta z przebiegiem większym jak 200.000 km jak chcesz dłużej pojeździć.
Na koniec jeszcze powiem, W203 ma lepsze, bardziej zaawansowane zawieszenie, które jest wygodniejsze ale droższe w eksploatacji.


a co z silnikiem diesla ?
co wybrać C200, C220 czy też może C270?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 20 Cze 2011, 20:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


Ja bym wybrał 270 CDI, ma 5 cylindrów, ładny dźwięk i dobre osiągi. Czterocylindrowe jednostki są nieco mniej paliwożerne ale nie dają tyle frajdy.
_________________



Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 12:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


mercedes-sec: W202 lub W203 to tylko twój wybór.
Jeżeli masz 25 tyś to odlicz rejestrację (przy silnikach ponad 2 litry jest wysoka akcyza), odlicz mały serwis (optymistycznie: tylko olej, filtry, ewentualnie jakieś drobnostki w zawieszeniu) i wtedy licz ile zostało.
"na oko" pozostanie 20 - 21 tyś zł. Za tyle można kupić 203 "w benzynie".
Podobno bardzo przyjemne są kompressor'y ale uwaga na łańcuch ! znajomemu się zerwał przy 60 tyś w 5 letnim aucie !!!! Auto pewne, kupione jako nowe w polsce, z pełna historią serwisową.

Nie znam wymiarów 203, ale 202 sedan i kombi mają TĄ SAMĄ DŁUGOŚĆ więc tylko kwestia gustów co się komu podoba.

W202 ma kilka silników diesla ale zakładam, że jak chcesz wydać 5 tyś Euro więc raczej szukasz wersji po liftingu czyli 1998-2000.
Po lifcie spotkałem 220D (2,2D 95), 250TD (2,5TD 150), 200CDI (2,2CDI 102), 220CDI (2,2CDI 125).
Polecałbym CDI, raczej 220.
Jeżdże 200 i po przesiadce na kumpla 220 po prostu porywa. Katalogowo 200 (102KM, 235 Nm) 220 (125KM, 300Nm).
Przy tym samym spalaniu chyba wybór jest oczywisty Smile
Przebieg UDOKUMENTOWANY nawet 300tyś nie powinien martwić, a poza tym środek powinien być w stanie nienagannym. ZERO przetarć na fotelu kierowcy, kierownica z widoczną "chropowatością". Tak wygląda znajomego, moja ma "dopiero" 200tyś i tez nie ma się czego czepiać.

Jeżeli mowa o wersjach wyposażenia to już kiedyś o tym pisałem:
CLASSIC: unikać jak ognia !
ELEGANCE: wg mnie jest dla emerytów i statecznych kierowców, drewienka (takie prawdziwe, nie mylić z dziadostwem z Classic'a), chromy, miękkie zawieszenie itp
ESPRIT: wg speców z MB jest przeznaczony dla młodszych kierowców, inne okładziny wewnątrz (szaro-niebieski a'la karbon) inna tapicerka, sztywniejszy zawias (fabryczne -25mm)
SPORT: tylko z mocniejszymi silnikami, obniżony jak ESPRIT, "karbonowe" wstawki wewnątrz, często białe zegary i tarczki regulacji nawiewów.

Sprawa dodatkowa: klima to raczej oczywistość, tylne szyby elektryczne (jak kto woli), fabryczne radio odbiera niesamowicie ale nie zawsze czyta płyty CD (wypalony laser)

Sprawa kolorów: jak dla mnie Mercedes tylko sedan, tylko srebrny i tylko z dieslem.
Generalnie za żadne pieniądze nie kupować beżowego (taxi) lub białego tym bardziej jeśli mają tapicerkę z dermy (nie mylić ze skórą) w kolorze czarnym lub brązowym.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Cze 2011, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mercedes-sec

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk/małopolska
Posiadane auto: FSO Polonez 1.9 GLD '94
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2011, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


a teraz zadam pewnie idiotyczne pytanie:

czy jest możliwość złożenia tylnych siedzeń w sedanie żeby zmieścić rower chociażby ?
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 11 Sie 2011, 12:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


Musi się dać Wink poszukaj na suficie bagażnika klap, coś jak klamki hamulcowe w rowerze, one po pociągnięciu ciągną linkę. U mnie tak jest, w W202 pewnie będzie podobnie, jeżeli nie to w środku musi być jakieś rozwiązanie.
_________________



Powrót do góry
rapez

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): kroscienko
Posiadane auto: Jeep, skoda Fabia II 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sie 2012, 13:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


marcinLe napisał:
...
Jeżeli mowa o wersjach wyposażenia to już kiedyś o tym pisałem:
CLASSIC: unikać jak ognia !
ELEGANCE: wg mnie jest dla emerytów i statecznych kierowców, drewienka (takie prawdziwe, nie mylić z dziadostwem z Classic'a), chromy, miękkie zawieszenie itp
ESPRIT: wg speców z MB jest przeznaczony dla młodszych kierowców, inne okładziny wewnątrz (szaro-niebieski a'la karbon) inna tapicerka, sztywniejszy zawias (fabryczne -25mm)
SPORT: tylko z mocniejszymi silnikami, obniżony jak ESPRIT, "karbonowe" wstawki wewnątrz, często białe zegary i tarczki regulacji nawiewów....

A wersja Awangarde? (ale odgrzałem kotleta), Very Happy
Jest to max wyposażenia na model W203
Powrót do góry
skype status
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 04 Sie 2012, 00:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


Chyba najlepsza wersja, jedynie w W203.
_________________



Powrót do góry
rapez

Debiutant



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): kroscienko
Posiadane auto: Jeep, skoda Fabia II 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


Cześć. Kupiłem jest zaje.... proszę o manuala lub instrukcję PL do ustawień komputera... bo już jutro jadę do pracy i muszę coś zostawić żonie...
Który przycisk co ustawia itp...
Powrót do góry
skype status
Eryk1

Dyskutant



Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Frv 1.8 , Jazz Ge 2011 1.4
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


A ktore silniki mialy kiepskie pompy wtryskowe Lucasa , ktore trzeba omijac szerokim lukiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 19:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zakup Mercedesa W202 lub W203


W202 2.2 diesel
_________________



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System