Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarekW100

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A4 2.0TDI 2005 / W100 600Long 1968 6332cm3 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lip 2011, 14:28
Temat postu:

Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Spełniłem jak dotąd Very Happy , jedno z wiekszych marzeń swojego życia. Moja inspiracją była wizyta jakieś 6 lat temu w jednym z podwarszawskich komisów. Niestety, jak zebrałem wtedy gotówke na zakup tego samochodu-błąd że nie pomyślałem o wpłacie rezerwacyjnej, to po trzech dniach samochodu juz nie było Crying or Very sad Zabytkowymi pojazdami interesowałem sie od małego. Niestety, wysokie koszty aut juz po renowacji oraz brak umiejętności napraw we włanym zakresie, w przeciwieństie do wiekszość pasjonatów i zapaleńców takich jak ja, powodowała, że wyjście ze swery marzeń było mało realne. Jednak obecnie marzenie sie spełniło. Po 4 latach poszukiwania w USA przez kuzyna mieszkającego tam na stałe jestem właścicielem Mercedesa-Benz 600 (kod katalogowy W100) rok produkcji 1968 pojemność silnika 6332cm3 V8. Moje cacko jest w 100% sprawne technicznie. Za około miesiąc powino dotrzeć do Warszawy. Jedynym problemem jest fakt, iż w kiepskim stanie jest lakier. Tak jak wspomniałem, takie zabytki są miłoscia mojego zycia, jednak pod względem "mechaniki" jestem totalnym laikiem. Prywatnie śmigam A4, wiec styczności z zakładami Mercedesa nie miałem Mechanik, serwisujący moje Audi ma 2 czy 3 znajomych lakierników, ale jak mu opisałem sprawę to otwarcie powiedział, że nie wiadomo czy sprostają temu zadaniu (nie wiem czemu, ale uznałem to za poradę w stylu, jak chcesz to jedź tylko ja rączku umywam). Własny "lakiernik" też mi nie poradzi, bo go nie posiadam (opatrzność chyba w tym przypadku czuwa, bo na chwilę obecną nie miałem nawet ryski). Co do rodziny i znajomych-sprawa odpada, bo oprócz mechanika z nikim na ten temat nie rozmawiałem i nie zamierzam do chwili gdy wszystko będzie gotowe tego robić (nawet żona o niczym nie wie) Jedynie we wszytko jest wmieszany z wiadomych powodów kuzyn ze Stanów, ale on umie trzymać język za zębami. Dlatego osmielam sie wnieść ten temat na niniejsze forum, z nadzieją iż ktoś będzie wstanie mi cos polecić. Zależy mi na super jakości, czyli:
-ocenę, czy z tego lakieru co jest można cos jeszcze zrobić (nie wiem w jakis sposób go uratować)
-jezęli nie to lakier na cały samochód, ale tak jak powinno to byc zrobione, zerwany ten co jest, dokładne lakierowanie wielowarstwowe, z podkładami i tym wszystkim co jest potrzebne. Ważne aby to było zrobione w super jakości i bardzo dokładnie. Odnośnie lakieru t awumagania mam takie, aby buł on maksymalnie zgodny z oryginałem
Następnym wymogiem jaki stawiam to sprawa mozliwości "kręcenia" się w trakcie naprawy i mozliwości robienia dokumentacji foto-video z etapów renowacji
Przy okazji z góry dziękuję za porady typu ASO Mercedes itd. Zwróciłem sie do takiego podmiotu i nie lubię gdy ktos traktuje mnie jak kretyna. Ze danych o lakierze to oni nie będą szukać, ja mam wybór z katalogu, na zdjęcia się nie zgodzą, a co to jest za wypytywanie i rozmowa, jak samochód jeszcze nie jest w Warszawie. Dlatego wolę zakład z doswiadczeniem, dbający o jakość wykoannia usługi i taki, który podejdzie z sercem do tego samochodu, jako samochodu i nie ukrywajmy troszke specyficznego zlecenia.
_________________
Ponad 4 lata poszukiwań, jeszcze prawie miesiąc oczekiwania, z 2 miesiace na dopieszczenie i spełnienie marzenia życia.
Powrót do góry
Darek1965

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 122

Posiadane auto: Mercedes A-klasa 1,7CDI 1999
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 02 Lip 2011, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Masz kolego super pomysł,to cos w stylu TOP-GEAR,na BBS jest ten program o uzdrawianiu samochodów,mimo to zycze sukcesu-gwiazda A klase,
_________________
Alu Felga
Powrót do góry
skype status
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 00:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Top Gear uzdrawia auta?? Chyba na torze z gazem w podłodze Wink Coś Ci się kolego pomyliło z programem "Fani czterech kółek" na Discovery Channel.

Co do lakieru, ja widzę 2 opcje:

a) olać ASO bo to banda kretynów, którzy próbują zrobić z klienta jeszcze większego kretyna od siebie, przy okazji wyczyścić portfel, kartę kredytową, zabrać chatę pod zastaw i sprzedać dzieci....Poszukać dobrego lakiernika, znającego się na rzeczy, przede wszystkim nie ma czegoś takiego, że nie możesz wejść i sobie zrobić zdjęcia własnemu autu....jeżeli tak to kończ rozmowę. Ponadto lakiernik musi posiadać komorę bezpyłową do prawidłowego lakierowania. Jeżeli Cię nie przeraża odległość to mogę Ci zaoferować dwa zakłady w Bydgoszczy, jeden to profesjonalny serwis powypadkowy, kiedyś tam byłem i robi wrażenie, drugi to zakład renowacji starych aut. Mogę polecić swojego lakiernika, który też dobrze maluje, widziałem nie jedną jego robotę i robi dobrze.

b) wymaga od Ciebie większego zaangażowania... zasięgnąć informacji na temat auto-detailingu, kupno odpowiednich kosmetyków firmy Meguiar's i samemu odnowić lakier. Tutaj oczywiście główną rolę odgrywa jego stan, jeżeli da się coś z nim zrobić to nie znajdziesz lepszych kosmetyków do tego celu. Trzeba to jednak obejrzeć, żeby stwierdzić czy pkt b) ma większy sens.
_________________



Powrót do góry
MarekW100

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A4 2.0TDI 2005 / W100 600Long 1968 6332cm3 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 10:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


FiFi_Boss napisał:
Top Gear uzdrawia auta?? Chyba na torze z gazem w podłodze Wink Coś Ci się kolego pomyliło z programem "Fani czterech kółek" na Discovery Channel.


Top Gear Laughing fakt uzdrawiają Chevii z cegłą w podłodze. To nie ten program

Cytat:
a) olać ASO bo to banda kretynów, którzy próbują zrobić z klienta jeszcze większego kretyna od siebie....


Niestety przerabiałem to co napisałem w posie, że ASO odpada, zresztą nie chcę porównywać marek, bo z Mietkami nie miałem doczynienia, ale mogę podać dodatkowo przykłady z własnego A4

Cytat:
Poszukać dobrego lakiernika, znającego się na rzeczy, przede wszystkim nie ma czegoś takiego, że nie możesz wejść i sobie zrobić zdjęcia własnemu autu....jeżeli tak to kończ rozmowę. Ponadto lakiernik musi posiadać komorę bezpyłową do prawidłowego lakierowania. Jeżeli Cię nie przeraża odległość to mogę Ci zaoferować dwa zakłady w Bydgoszczy


Jak nie będę miał wyboru, choć wolę Warszawę i okolice, auto do chwili całkowitego uszykowania będzie się poruszało tylko na lawecie. Zastanawiam sie nad odwiedzeniem kilku zakładów i puszczenia ich w obieg na forum, ale boję się że pewne osoby potraktują to jako reklamę. Nie wiem musze się jeszcze zastanowić czy oprócz tego co robię teraz, nie uderzyć jeszcze w ten sposób

Cytat:
wymaga od Ciebie większego zaangażowania... zasięgnąć informacji na temat auto-detailingu


Zaangażowanie się bez problemu ewentualnie znajdzie, problem z umiejętnościami Embarassed Mam jedną zasadę w życiu, jak się nie znasz to nie tykaj... Łatwo bowiem cos zepsuć, trudniej naprawić.
_________________
Ponad 4 lata poszukiwań, jeszcze prawie miesiąc oczekiwania, z 2 miesiace na dopieszczenie i spełnienie marzenia życia.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 13:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


W zależności od tego w jakim stanie jest lakier możesz się samemu bawić w odnowę albo prosto do lakiernika. Jeżeli warstwa bezbarwna miejscami schodzi bądź są głębokie rysy wyczuwalne pod paznokciem to nic z tym samemu nie zrobisz. Jeżeli jednak lakier jest wypłowiały, zmatowiały ale mechanicznie nie uszkodzony to porządne polerowanie mu pomoże. Ja też nic nie wiedziałem o autodetailingu, dzisiaj moja wiedza jest na tyle wystarczająca żeby swoje auto móc utrzymać w nienagannym stanie. Wpisz na youtube hasło meguiar's i zobaczysz co można zrobić.
_________________



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 13:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 19:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


FiFi_Boss: a orientujesz sie moze gdzie mozna w Bydgoszczy porzadnie wypucowac autko? Z kilka dobrych tygodni nic nie robilem przy aucie i chce go porzadnie odswiezyc. Mam tez 2 rysy (ok. 5cm) na tylnej klapie zrobione prawdopodobnie kluczem przez "zyczliwe osoby" i chcialbym to usunac... z gory dzieki za odpowiedz! Smile
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Powiem Ci szczerze, że nie wiem. Ja sobie sam "pucuje" auto Wink z reguły nie pozwalam nikomu dotykać auta, sam zrobię to jestem pewny swojego. Jak chcesz to możesz skorzystać z mojej pomocy, mycie + polerka ręczna + woskowanie...cena do uzgodnienia Wink
Jeżeli rysa jest zrobiona głęboko, np. kluczem to na 99% nie będzie możliwości jej zlikwidowania, chyba że lakier od nowości ma zachowaną grubość tzn. nikt nigdy go nie polerował to wtedy jest większa szansa powodzenia. U mnie kiedyś przy otwieraniu bagażnika kuzyn puścił klapę i poleciała do góry ściągając antenę CB i magnes zrobił rysę, czuć było pod paznokciem ale zeszło po polerce, na błotniku już nie dało rady zlikwidować czyjeś życzliwości Wink
_________________



Powrót do góry
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Otoz to...najlepiej samemu. Oczywiscie jezeli mieszka sie w domu i ma do tego mozliwosci a ja niestety mieszkam w bloku wiec nie da rady Very Happy a co do tych rys sa ty rysy raczej zrobione kapslem od piwa zaraz przy tylnej rejestracji widoczne dopiero z bliska, ale widać biały kolor Confused
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 13:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Ja też niestety w Bydgoszczy mieszkam w bloku dlatego wiem o czym mówisz ale trzeba sobie jakoś radzić Wink
_________________



Powrót do góry
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 16:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


To jak jestes z Bydgoszcz to moze powiedz mi w takim razie gdzie serwisujesz swoja gwiazdeczke? Bo ja serwisowalem u jednego goscia, ale kilka razy po wizycie u niego mialem najechane 10,20 albo 30km wiecej nic przed oddaniem wiec podziekowalem a cewke zaplonowa mi prawie 2 tygodnie wymienial Evil or Very Mad
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pon 04 Lip 2011, 22:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Ja mam swojego zaufanego mechanika w Warszawie, jeździ tam wielu znajomych, 2 wujów, ojciec. W Bydgoszczy nie byłem jeszcze u żadnego, jedynie mam gazownika, który mi robi wszystko przy gazie.
_________________



Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 05 Lip 2011, 07:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Do Sosnowaca troszkę daleko. Do naszych ostatnich osiągnięć mogę dodać Daimlera Jaguar z 75r, niedługo będą fotki na stronie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
MarekW100

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A4 2.0TDI 2005 / W100 600Long 1968 6332cm3 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 18:47
Temat postu:

Ha chyba znalazłem to czego szukałem, ale wolę się upewnić


Chyba znalazłem to czego szukałem, ale wolę sie upewnić. Nie myślcie bowiem kochani, że przez ten czas siedziałem i czekałam na łaskawe oswiecenie. Teraz do rzeczy. Szukam informacji na temat sztuki lakierowania Z tego co widziałem na parkingu i fotografiach to sprawa ma sie naprawdę dobrze o ile nie idealnie Very Happy , jednak są to auta "zaraz po zrobieniu", a mi chodzi o opinie gdy furka już troszkę pośmiga. Co do pozytywów to musze się pochwalić, że jeżeli się na nich zdecyduję, to za prawo wykorzystania samochodu w celach reklamowych (jakieś fotki do folderów czy cos takiego) usługę mam gratis-płace tylko za materiał. Więc to nie ukrywam jest zdecydowany plus na skorzystanie z oferty, jednak podstawą aby nad "i" była postawiona kropka są wasze opinie. Nie mniej dziękuję za informacje przekazane dotąd jaki i te które mam nadzieję jeszcze otrzymać.
_________________
Ponad 4 lata poszukiwań, jeszcze prawie miesiąc oczekiwania, z 2 miesiace na dopieszczenie i spełnienie marzenia życia.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 07:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Samo lakierowanie to pryszcz, najgorsze i najbardziej pracochłonne to przygotowanie do lakierowania, czyli czyszczenie, prostowanie, matowienie, zabezpieczenie antykorozyjne, jak trzeba to piaskowanie, odtłuszczanie i parę innych czynności które wchodzą w skład samego lakierowania. Jeżeli ma być zrobione dobrze to nie może być szybko i tanio Wink
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Karol Sz

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonka
Posiadane auto: Mercedes 210
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 10:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Witam
Przyznaję iż jestem bardzo młodym kierowcą i auto posiadam od niedawna.
Chciałbym prosić o podpowiedź na co zwracać uwagę podczas oddawania, odbierania auta z warsztatu i samej naprawy auta przez serwis. Chodzi mi o to aby nie popełnić jakiegoś błędu, nie dać się naciągnąć.
Może znacie warsztat na ul. Liwskiej 2, sztukalakierowania.pl tam zostawiłem właśnie auto.
dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLA 200

69 990

2014r.

191 948 km

pomorskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

162 000

2017r.

50 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System