Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sro 16 Lis 2011, 21:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Można by powiedzieć, że sprawa jest prosta bo jak oddajesz auto uszkodzone to fachowiec ma zrobić i tyle....poźniej z reguły wychodzą kwiatki. Przyjmijmy, że uszkodzony jest przedni błotnik, oddajesz auto i ma Ci się człowiek określić czy ten błotnik będzie prostował, czy wymienić na nowy. Po zrobieniu niedopuszczalne są wszelkie ślady polerki, niedotarcia papierem, rażąca różnica odcienia czy pomarańczowa skórka. Niestety jeżeli dany element był szpachlowany to część "fachowców" nie potrafi dobrze przygotować tego pod lakierowanie i potem wychodzą różne takie rzeczy. Warto też obejrzeć auto z każdej możliwej strony, tzn. robiony element, spójrz na odbicie w karoserii otoczenia, na nowym błotniku będzie ok bo inaczej się nie da ale na szpachli odbicie będzie bardzo zniekształcone. Dobrze jakbyś pojechał po auto w dzień słoneczny a nie pochmurny czy deszczowy....o wieczorze nie wspominam Wink a, i nie dawaj kasy jak wszystkiego nie obejrzysz.
_________________



Powrót do góry
MarekW100

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A4 2.0TDI 2005 / W100 600Long 1968 6332cm3 V8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 14:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Zależy mi na super jakości, co doradzicie?


Karol Sz napisał:
Witam
Przyznaję iż jestem bardzo młodym kierowcą i auto posiadam od niedawna.
Chciałbym prosić o podpowiedź na co zwracać uwagę podczas oddawania, odbierania auta z warsztatu i samej naprawy auta przez serwis. Chodzi mi o to aby nie popełnić jakiegoś błędu, nie dać się naciągnąć.
Może znacie warsztat na ul. Liwskiej 2, sztukalakierowania.pl tam zostawiłem właśnie auto.
dzięki za odpowiedź.

Przeczytaj dwa albo trzy posty wyżej Very Happy
A teraz na poważnie, robiłem tam samochód i to praktycznie bardzo rzadki, bo stary model. Całkowita renowacja auta, pod względem blacharki, lakieru i paru rzeczy mechanicznych wyszła rewelacyjnie. W między czasie robiłem tam moje Audi, którym normalnie poruszam się po ulicach, które miało drobną stłuczkę i też nie można mieć zastrzeżeń. Na co zwracać uwagę przy odbieraniu-na to aby od razu po wyjeździe w nic nie walnąć. Jest to profesjonalny serwis, więc wszystko co masz dostać to dostaniesz. Ja przynajmniej nie musiałem zwracać szczególnej uwagi na nic, nic z samochodu nie zginęło (a parę rzeczy typu płytki MD były zostawione, podobnie jak jakieś monety (jedynie co to przy odbiorze były położone wszystkie przy skrzyni w woreczku). Lakier, a głównie to co jest pod lakierem będzie zrobione idealnie, jak chcesz to sprawdzaj szparki, czy są równe, ale raczej jest to bez sensu...Co do kwestii, na co uważać przy oddawaniu, to sprawa raczej już nieaktualna....sam piszesz że auto już u nich jest Wink A tak na przyszłość, to ogólnie nie piszę tylko w odniesieniu do tego warsztatu, to dokładnie opisz samochód w protokole zdawczym-chodzi mi o ewentualne ryski itp, ty wiesz dokładnie co masz i co ewentualnie nie jest później twoją zasługą i zakład podobnie.
_________________
Ponad 4 lata poszukiwań, jeszcze prawie miesiąc oczekiwania, z 2 miesiace na dopieszczenie i spełnienie marzenia życia.
Powrót do góry
potoczny

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: alfa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 23:13
Temat postu:

Re: Ha chyba znalazłem to czego szukałem, ale wolę się upewnić


MarekW100 napisał:
Szukam informacji na temat sztuki lakierowania Z tego co widziałem na parkingu i fotografiach to sprawa ma sie naprawdę dobrze o ile nie idealnie Very Happy , jednak są to auta "zaraz po zrobieniu", a mi chodzi o opinie gdy furka już troszkę pośmiga.


Też właśnie szukam o nich informacji, głównie mi chodzi o dostępność... Zależy mi na czasie a nie wiem czy skoro są tak polecani to mają wolne terminy. Orientuje się ktoś?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 200-500 (W-108) ) Porady, problemy techniczne


MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

27 900

2009r.

157 003 km

pomorskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System