Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) kupił i przejechał



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirasta

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): czaplinek
Posiadane auto: a170cdi elegance
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 00:26
Temat postu:

kupił i przejechał


witam
około 2 tygodni temu kupiłem a klase,ale zrobiłem to online Smile
auto zostało zakupione w celu urlopowego przejazdu po europie tj. polska-berlin-praha-paryz-cambridge.
Autko to 1.7cdi elegance z 1999r 180000 przebiegu,i wszystko było ok poza szyberdachem,okazało sie ze to wina linek,kupilem linki jeszcze w pl,ale za mało czasu było na naprawe szybera to zaakleiłem bezbarwnym silikonem w celu wyciszenia bo po 140 gwizdało z góry.
Więc ruszylismy autem na berlin po uprzedniej kontroli a170 na takowej stacji
i!!!!
dojechalismy do berlina,zajeło to nam (ja i moja dziewczyna) ok 3h tj ok 400km i zdziwkienie!!!
tak bardzo krytykowane autko z 2ma osobami na pokladzie i z ok 150kg w bagazniku dało rade bez mrugniecia (a mam wersje short)
ok dzien pózniej wyjazd na czeską pragę.
Co mogę powiedziec to że i w trasie jak i po cięzkiej do jazdy pradze,autko dało rade,jedynie ołów z przedniego lewego koła wylatał i po 150kmh troszkę biło,ale to nic:)
autko zaskoczyło mnie dynamiką,i komfortem,jedyny minus to waga,gdy wyprzedzałem tira przy ok 160kmh autko jakby pływało.
jazda po pradze nie nalezy do najprzyjemniejszych ze wzgledu na liczne korki,waskie uliczki(w centrum starego miasta) ale autko dało rade wysmienicie.
Na parkingu wyszło na jaw że nie mozemy zamknąc tylnej klapy,kluczyk wchodził do połowy a z pilota nie zaskakiwał zamek Sad
Całe szczęscie ze mielismy mozliwosc parkowania tyłem przy scianie,co załatwiło problem na czas pobytu w pradze Smile
przed wyjazdem z pragi znalazłem chwile na ten zamek i zaprawa jest bardzo prosta ,wystarczy olej techniczny w sprayu(nie wd40 bo powoduje utlenianie aluminium w zamku) i stara szczoteczka do zebów,po ok 10 min zamek smigał jak nowy!!!! (zrobiłem foty w czasie naprawy i wrzuce na forum niedługo)
ruszylismy na paryz Smile ponad 1000 km do przejechania a od wyjazdu z pl jeszcze 1/3 paliwa w zbiorniku,autko zaskoczyło mnie ekonomicznoscią.
Było strasznie gorąco,ale klima dała rade,działa perfect!! bez niej nie wyobrazam sobie skórzanej tapicerki.
Paryz Smile zero problemów z autkiem,jedynie co mnie powaliło to te francuskie ronda w centrum paryza,4pasmowe rondo bez oznaczen,tj zadnych linii na kocich łbach!!! no żenada.
W drodze z Paryza na prom w dunkierce przepaliła mi sie przednia żarówka h7 i jak sie z instrukcji okazało wyciągnąc zbiornik z płynem do spryskiwaczy
i dostep łatwy jest Smile (w aucie mam oryginalną instrukcje obsługi tylko ze po Włosku)
Dojechalismy do Cambridge Very Happy 2500km za nami mietek jest ok,tylko [cenzura] jak sandały Jezusa,sprawdziłem płyny - wszystko jest ok Smile
Na dniach bede naprawiał szyberdach,to postaram sie jakos to udokumentowac na forum.
i musze sie dowiedziec o co kaman z tym nr vin.
za pare miesiecy autko idzie na sprzedaz,a wtedy zobaczymy jak daje sobie inny mietek rade Smile
pozdrawiam
_________________
Mirasta sie rozkreca,nie zwalnia z tępa...
pozdo dla posiadaczy m.e.r.c.a


Ostatnio zmieniony przez mirasta dnia Sob 15 Wrz 2012, 14:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 07:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) kupił i przejechał


A klasa powinna być raczej sztywnym autem biorąc właśnie pod uwagę jej gabaryty, proponuję sprawdzić stabilizator i amorki wszystkie czy nie mają wycieków jakiś, bo to może być przyczyna pływania.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
mirasta

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): czaplinek
Posiadane auto: a170cdi elegance
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 14:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) kupił i przejechał


Mysle ze z z zawieszeniem jest wszystko ok,miałem na mysli to ze jak wyprzedzalem tira ja miałem ok 160kmh,wyprzedzane auto 90,to troche zawsze mnie ruszyło,mam oryginalne 15tki merca a gumy 195-55 zawieszenie jest sztywne,i bardzo ciche,to mi sie tez w a klasie podoba Smile

Odbiegacie od tematu. Dach wydzieliłem i przeniosłem do odpowiedniego działu.
Keram

_________________
Mirasta sie rozkreca,nie zwalnia z tępa...
pozdo dla posiadaczy m.e.r.c.a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System