Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 190 (W201) ) Nieodpala za pierwszym i kopci białym dymem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s.paul

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes 190 D 2000cm
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 19:08
Temat postu:

Nieodpala za pierwszym i kopci białym dymem


Witam

Zwracam się z do wszystkich o wielką pomoc, mianowicie: Mam mercedesa 190 2L diesel, po zakupie go strasznie coś w nim tłukło,ale odpalał bez problemu. Oddałem go do znajomego mechanika, a ten wymienił mi popychacze hydrauliczne ( szklanki 8 szt.) uszczelkę pod głowicą którą wcześniej oddał do planowania i tłuczenie zmniejszyło się znacząco i tak tłucze bo jest wałek wyślizgany. Przejdę do sedna wymienił to wszystko, ale rozwalił dwie świece żarowe bosch i tak wymieniliśmy świece na nowe ściągając kolektor i odłączając wężyki podciśnieniowe i od tego momentu nie odpala mi za pierwszym i kopci. Ustawialiśmy mu zapłon, ale niewiele to pomogło. Dodam tylko że przy ustawianiu za mocno przekręciliśmy śrubę szpanującą i zaczął głośno klekotać metalicznym dźwiękiem ,ale ustawiliśmy tak jak najlepiej jest to możliwe tylko to nic nie zmieniło, oczywiście wężyki i wszystko inne podłączyliśmy, ale co do tych wężyków ma obiekcje.

Teraz pytanie co zrobić żeby palił za pierwszym razem i żeby przy tym tak nie kopcił????
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nieodpala za pierwszym i kopci białym dymem


Jechać do kogoś kto się na tym zna i ma odpowiednie wyposażenie do ustawienia wszystkiego i zmierzenia. Bo tak to nie łatwo będzie i nie da się powiedzieć - "ustaw śrubkę 704 na 24 gwinty i przekręć nakrętkę 302 na 18 stopni" Wink
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
archive_56

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nieodpala za pierwszym i kopci białym dymem


Podczepiam się.
Stało się. Benzyna kopci białym gęstym dymem. Miałem ubytek na oleju, również w cieczy chłodzącej. Auto pali jakieś 11 l/100 km w cyklu mieszanym, większych problemów z nim w zasadzie nie mam lub są do ogarnięcia. Przed chwilą wymieniony olej na mineralny, filtry oleju i paliwa. Wyczytałem, że kopcenie to albo uszczelka pod głowicą, albo pierścienie. Głowicę ponoć wymieniał poprzednik, ale teraz myślę, że zwykły ch.... Tak czy siak proszę o info - jaki może być orientacyjny koszt robocizny wymiany uszczelki i pierścieni i czas naprawy? Czy to w ogóle jest sens? Bo już mam zwyczajnie chęć odstawienia mb na złom - koszty napraw rzędu 400 zł miesięcznie ostatnimi czasy, jakie ponoszę, skłaniają mnie raczej do zakupu zupełnie nowego auta.
Powrót do góry
archive_56

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Mar 2015, 16:43
Temat postu:

Sam sobie odpowiem :)


Wymieniłem sondę lambda: spalanie zmniejszyło się o jakieś 1-2 litry na 100 km, dymienie na biało jest do rozgrzania silnika, potem już nie ma takiej zasłony dymnej, jak kiedyś. Silnik lepiej pracuje. Reszta jest pod obserwacją.
Powrót do góry
archive_56

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 15:48
Temat postu:

cd. prośba o podpowiedź


Okazuje się, że moja mb190 dymi jedynie w zimne, wilgotne dni. Cała wiosna, lato, kiedy jest ciepło, albo nawet popada, żadnych, jakichkolwiek oznak spalania czegokolwiek. Z układu wydechowego wymieniany był tłumik środkowy. Czy możliwe, że w końcowym odcinku rury wydechowej może zbierać się aż taka ilość wody w zimne, wilgotne dni, że robi zasłonę dymną??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 15:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 190 (W201) »

Opinie o samochodach Mercedes 190 (W201) - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System