Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) silnik się dławi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pijo71

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty , Pomorskie
Posiadane auto: ford mondeo mk2 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 17:23
Temat postu:

silnik się dławi


Witam wszystkich.Z góry proszę na mnie nie krzyczec że taki temat już był bo przewaliłem całe forum i sa tylko podobne Smile Merc 212 2.9 tdi pięknie odpala , pięknie jedzie i ma moc ale po około godzinie jazdy jak chcę przyśpieszyc powyżej 3000 obrotów zaczyna się dusic , po następnych kilkudziesięciu km zaczyna się dusic powyżej 2500 obr. po następnych 20 km zaczyna się dusic powyżej 2000 obr. i tak coraz gorzej aż muszę stanąc i zgasic silnik.Po odczekaniu kilkunastu minut przez jakiś czas jedzie normalnie a potem znów to samo. Im dłużej poczekam tym dłużej pojadę . Proszę o jakieś porady
Powrót do góry
juri312

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konskie
Posiadane auto: Audi a6,Sprinter 312
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) silnik się dławi


Sprawdz czy turbina nie przeladowywuje.Ja mialem uszkodzona gruszke przy turbinie i odcinalo mu dawke.Poprostu przeladowuje i odcina dawke.najpierw sprawdz ta gruszke.Jak bedzie dobra to mi napiusz to cos innego poradzimy.
Powrót do góry
Pijo71

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty , Pomorskie
Posiadane auto: ford mondeo mk2 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Kwi 2011, 22:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) silnik się dławi


Ok ale jak sprawdzić tą gruszkę ? Wsadzić nową czy jest jakiś inny sposob
Powrót do góry
Pijo71

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Prabuty , Pomorskie
Posiadane auto: ford mondeo mk2 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) silnik się dławi


Witam ponownie . Gruszka czyli zawór podciśnienia turbiny wymieniony i guzik to dało ale zaobserwowałem coś dziwnego . Otóż jak odpalę zimny motor to przez przewód paliwowy od baka do filtra paliwa lecą bardzo drobne pęcherzyki i wiem że to norma ale po paru km jazdy kiedy zaczyna się wszystko pieprzyć tym wężykiem płyną potężne bąble powietrza . Wygląda to tak że przewodem płyną 3 centymetry powietrza i 3 cm paliwa i tak na przemian , dodaję wtedy gazu i zaczyna się dusić .
Powrót do góry
gregor500

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałcz

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 21:29
Temat postu:

Re: silnik się dławi


Pijo71 napisał:
Witam wszystkich.Z góry proszę na mnie nie krzyczec że taki temat już był bo przewaliłem całe forum i sa tylko podobne Smile Merc 212 2.9 tdi pięknie odpala , pięknie jedzie i ma moc ale po około godzinie jazdy jak chcę przyśpieszyc powyżej 3000 obrotów zaczyna się dusic , po następnych kilkudziesięciu km zaczyna się dusic powyżej 2500 obr. po następnych 20 km zaczyna się dusic powyżej 2000 obr. i tak coraz gorzej aż muszę stanąc i zgasic silnik.Po odczekaniu kilkunastu minut przez jakiś czas jedzie normalnie a potem znów to samo. Im dłużej poczekam tym dłużej pojadę . Proszę o jakieś porady

Wystarczy wymienić wężyk pomiędzy zaworem podciśniena a turbiną koszt 3 złote ja tez męczyłem się z tym pół roku zanim znalazłem usterkę wężyk z czasem robi się miękki i podciśnienie go zasysa do tego stopnia żę zaciska go całkowicie i turbina nie dostaje na zawór podciśnienia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Sie 2011, 21:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System