Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cegla66

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: A170 CDI W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 08:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Witam,

Zagadka rozwiązana. Dla potomnych borykających się z tym problemem niniejszym ogłaszam-w moim przypadku był to totalnie zatkany katalizator-zabetonowany można powiedzieć.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.
_________________
Byle nie automat Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Mietek Vaneo

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk, pomorskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo, 1.7CDI, 2003r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 16:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


cegla66 napisał:
Witam,

Zagadka rozwiązana. Dla potomnych borykających się z tym problemem niniejszym ogłaszam-w moim przypadku był to totalnie zatkany katalizator-zabetonowany można powiedzieć.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.


Jaki miałeś przebieg kiedy zapchał ci się katalizator? Dziś mój Vaneo coś zaczął zamulać. Przebieg 140tyś + około 100= ze 240 będzie miał nalatane
Powrót do góry
cegla66

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: A170 CDI W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Maj 2012, 17:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Licznikowy 170k km. Prawdziwy-nie mam pojęcia, ale patrząc na zawias (nadal oryginal) i wnętrze możliwe że ma coś koło tego.
_________________
Byle nie automat Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Mietek Vaneo

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk, pomorskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo, 1.7CDI, 2003r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Maj 2012, 09:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Przyczyną braku mocy okazał się wężyk od EGR który się odłączył. Od razu było to widać po otworzeniu maski.
Powrót do góry
bheesty

Dyskutant



Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BMW E60 530d 218KM 2003r i Mercedes A 170CDi 95KM 2003r
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 11:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


cegla66 napisał:
Witam,

Zagadka rozwiązana. Dla potomnych borykających się z tym problemem niniejszym ogłaszam-w moim przypadku był to totalnie zatkany katalizator-zabetonowany można powiedzieć.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.


Mam 100% Twój objaw i jestem w ciężkim szoku, że zapchany katalizator może powodować DOKŁADNIE takie same objawy w dwóch samochodach. Dzięki za ten post, może uda mi się zaoszczędzić trochę kasy dzięki Tobie.

Rozumiem, że wymieniałeś katalizator na nowy, czy jakiś inny zabieg zaszedł?

Pozdrawiam i zabieram się za BabyMerca.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 11:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dr111

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: W 168 170 CDI long 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Paź 2012, 10:21
Temat postu:

j.w.


Witam, mialem podobny problem, rowniez mi samochod nie wchodzil na obroty, 110 max na 4 i 115 na 5 , mechanik obejrzal, powiedzial, ze nie rusza sie sztanga przy turbinie i zasugerowal, ze albo turbina do regeneracji, albo zawor podcisnienia, turbina zregenerowania, zawor byl ok ( u poprzdniego wlasciciela te same objawy- byl padniety zawor podcisnienia - wymieniony przy 135000 obecnie ma 200000) i bylo dobrze przez okolo 3 tys km. Póżniej bylo to samo, zjechalem na pobocze, wyłaczylem silnik, po 15 sekundach wlaczyłem ponownie i przez nastepne 3 - 4 tys km bylo ok (samochod jezdzi glownie w trasach), ostatnio przy 160 na godzine, zaczela mi spadac moc, zwolnil do 120 mimo ze pedal w podlodze, zjechalem na pobocze, zgasilem silnik i bylo ok przez 40 km pozniej znow to samo, samo sie naprawilo po ponownym odpaleniu i pzrejechjalem kolejne 70 km.Na razie jest ok , ale pewnie to kwestia czasu kiedy problem sie powtorzy. Węzyki ok, podobno, sprawdzane. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc, nie chce auta znow do majstra wstawiac, bo znowu kase zedrze, a problem moze sie powtorzyc. Najbardziej mnie dziwi czemu po zgaszeniu i wlaczeniu ponownie silnika przez jakis czas jest dobrze. Bede wdzieczny za sugestie, pozdrawiam
_________________
dr111
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2012, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


U mnie to samo. Dziś wjechałem na autostradę pognałem do 140 i moc raptownie spadła na 120. Sprawdziłem oczywiście wężyki i są całe. nie wiem jak sprawdzić te turbo czy działa. Proszę o radę bo chce w sobotę jechać na święta aż 500 km głównie autostradą, a przy tej mocy to masakra. Dodam iż miesiąc temu mechanik odłączał mi regulację świateł też na brak mocy że niby membrany popękane i zatkał trójnik od podciśnienia do reflektorów. Przez miesiąc było ok. ale wtedy zbierał się na 3 tyś obrotów a przy tej awarii na 4 tyś obr max 120 km/h
Pomocy idą święta
Powrót do góry
bheesty

Dyskutant



Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BMW E60 530d 218KM 2003r i Mercedes A 170CDi 95KM 2003r
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 08:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Też pojawił się u mnie ten problem. Nie wiem jaką masz skrzynię, ale ja zablokowałem automat na trójce i pogrzmociłem nim trochę na wyższych obrotach, żeby go przedmuchać i "przeczyścić" katalizator, następnie wymieniłem wszystkie wężyki (koszt mały, to można zrobić mimo, że wydają się ok). Od lata jeździ i nie narzeka.
'
Pewnie nie pomogłem, ale spróbuj - koszt moich zabiegów 20zł.
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 16:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Mam manuala i pognałem dziś autostradką i ni hu hu na postoju 3,5/4 tys obrotów a w czasie jazdy na sprzęgle 5 tys czyli niby normalnie ale czuć że auto się nie zbiera. Dodam iż spod maski słychać przy wysokich obrotach dziwne syczenie ale nie da się gazować i patrzeć w jednym czasie. Mam jeszcze jedno pytanie do mechaników, gdyż w poniedziałek zamontowałem światła do jazdy dziennej w otworach w zderzaku a tam jest chyba wlot powietrza i automat do tych świateł podpiołem do takiej puszki przed chłodnicą. Czy montaż w otworze ssącym powietrze to nie błąd i do czego jest ta puszka bo zasiliłem + po stacyjce automat do świateł dziennych. Załączam fotki puszki i dziękuję za odpowiedzi
http://imageshack.us/photo/my-images/254/20121220346.jpg/


Edit;
Jeszcze jedno co to jest sztanga od turbiny i jak ją sprawdzić.
Powrót do góry
baran19091994

Dyskutant



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Mercedes A170 Classic 99r.
Piwa: 3/8
Wysłany: Czw 20 Gru 2012, 18:53
Temat postu:

Rozwiązany problem


U mnie problem był ten sam- autko kręciło do 3000 obrotów na minutę i dalej nie szło, max prędkość była około 110km/h (w zależności od wiatru Very Happy ). Mechanik nie miał zupełnie pojęcia co się dzieje, dopiero dzięki radom z tego forum udało się nam rozwiązać kłopot. Sprawdziliśmy sterowanie świateł- działały bez zarzutu (opuszczały się i opadały), więc sprawdziliśmy przepływomierz ( ten pod zbiornikiem na płyn do spryskiwaczy). Był strasznie brudny, po wyczyszczeniu nic się nie zmieniło (dalej 3000 i koniec), ale coś mnie tkneło i kazałem mu sprawdzić go jeszcze raz. Okazało się, że inny mechanik dłubał coś przy nim i przepływomierz został WKRĘCONY ODWROTNIE. Pomogło przekręcenie go o 180'. Jeżdżę już miesiąc i jest dobrze, więc chyba pomogło Very Happy
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Czy ten przepływomierz to taki jakby duży bezpiecznik wkręcony w grubą rurę po zbiornikiem na płyn do spryskiwaczy, bo ja go wyciągałem ale nie wiem jak go włożyłem. w jaki sposób powinien być zamontowany.
Powrót do góry
tomi1245

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: citroen c4
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 17:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Kolego baran19091994 jesteś wielki Very Happy To była dolegliwość mojego merci.
A wszystko zaczęło się od wymiany żarówki postoju po ciemku. Po omacku wymacałem ręką tegoż czpienia zakończonego dwoma kabelkami i pociągnąłem ale po wyciągnięciu ukazał mi się właśnie ów jak to nazwałem bezpiecznik. włożyłem go z powrotem ale na pałę, gdyż nie wiedziałem że położenie ma znaczenie. Dopiero po Twoim poście poszedłem do garażu i obracając go kontrolowałem obroty silnika. Po 2 krotnym przekręceniu auto bez problemu kręci do 5 tyś.
Jeszcze raz dziękuję za radę i pozdrawiam wszystkich, którzy mieli chęć pomóc mi na tym forum.
Powrót do góry
nanika

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W 168 1.7 CDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Gru 2012, 21:15
Temat postu:

Trochę inny problem ale podobny.


Podpinam się pod temat.Wczoraj odebrałem auto od mechanika ponieważ padła turbina została zregenerowana /1040 zł + roczna gwarancja bez limitu kilometrów/i ponownie założona.nadmienię ,ze turbina była regenerowana w specjalistycznej firmie .Po przejechaniu około 40 km! autem szarpnęło i max 30 km na godz ,gdy dodaję gazu to szarpie całym autem i gaśnie.Innych objawów nie ma typu biały dym i charakterystyczny zapach spalonego oleju max obroty to 2000 tyś Będę wdzięczny za każdą pomoc. Odma wyczyszczona zawór EGR sprawdzony.Wszystkie przewody dolotowe do turbiny sprawdzone.W poniedziałek wizyta u mechanika/znowu!/
Powrót do góry
bondzo83

Debiutant



Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: W 168
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Sty 2013, 20:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Witam mam podobny problem brak mocy w mojej A-klasie. Po uruchomieniu silnika na luzie obroty wkręcaja sie na 4,5 -5 tys/obrotów a po przejechaniu kilku metrów ledwon na 3 tys, tylko z tym ze ja zauważyłem wyciek oleju(tak mi sie wydaje ze to olej) w okolicach turbo, co polecacie zrobic?
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 01 Sty 2013, 21:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) 170 CDI - brak mocy


Może być że turbina kończy żywot.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System