Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 16:51
Temat postu:

Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


witam,
mam Cacko z konca 94r
http://picasaweb.google.com/yuchyo/Merc#

ma przejechane 173 tys - i nie sadze by ktokolwiek w nim grzebal - ma 15 lat i na bank zadnych wymian zadnych czesci. jako 10 latek zostal w niemczech sprzedany gosciowi ktory w pl zrobil nim, przez 6 lat 17 tys km:) - i nigdy nie podjechal z nim do zadnego mechanika

Chce was zapytać, a może sami się czegos dowiecie, po jakim czasie w aucie nalezy zaczac myslec o wymianie elementów zawieszenia?
amortyzatory, drązki, polosie, przeguby, sprezyny i co tam jeszcze

wiem ze wiele zalezy od tego po jakich drogach - w pń serce mi sie kraje srednio 50 razy dziennie z powodu dziur, nierownosci itp

czytam rozne fora i ludzie po zakupie wymieniaja to i tamto - czesto wlasnie z zawieszenia - stad moje pytanie a i mysle ze ciekawy temat
pzdr
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 19:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


Akurat tych elementów które wyliczyłeś nie ma potrzeby wymieniać na zapas. Elementy zawieszenia wymienia się, gdy ulegną zużyciu, czyli zaczną hałasować, dostaną luzów itp. Amortyzatory można sprawdzić na każdej stacji diagnostycznej za nieduże pieniądze i oszacować ich sprawność.
Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


No patrzcie państwo. Następny szczęściarz który kupił auto od "dziadka niemca" co jeździł nim tylko raz w tygodniu do kościoła i w sobotę na zakupy... !

"UCZCIWY SPRZEDAWCA" z polskiego komisu lub giełdy zapomniał o tym kilku kolejnych turkach lub cyganach co to się nim wozili

Teraz już do sedna sprawy:
Jak słusznie pisze Kozak: elementy zawieszenia wymienia się wg potrzeb a nie po jakimś przebiegu. Olej, filtry itp należy wymieniać systematycznie natomiast zawieszenie TYLKO w razie potrzeby - no chyba, że ktoś ma za dużo w portfelu i lubi mieć nowe.
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 06:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


marcinLe napisał:
No patrzcie państwo. Następny szczęściarz który kupił auto od "dziadka niemca" co jeździł nim tylko raz w tygodniu do kościoła i w sobotę na zakupy... !

"UCZCIWY SPRZEDAWCA" z polskiego komisu lub giełdy zapomniał o tym kilku kolejnych turkach lub cyganach co to się nim wozili

Teraz już do sedna sprawy:
Jak słusznie pisze Kozak: elementy zawieszenia wymienia się wg potrzeb a nie po jakimś przebiegu. Olej, filtry itp należy wymieniać systematycznie natomiast zawieszenie TYLKO w razie potrzeby - no chyba, że ktoś ma za dużo w portfelu i lubi mieć nowe.


no wiec jka jade po kostce brukowej to wszystko lata - takie mam wrazenie pop mprezjechaniu 6000 km (inni, ktorzy wsiadaja nie czają bazy)

pojechałem zmienić kołka na alusy - i faktycznie - przedni gorny ma luzy - wiec jade wydac kase, ehh

poprzedniemu właścicielowi, ktory przez 6 lat przejechał nim 17 k km - wierze.
dojechałem do dziadka, ktory od roku nie chodzi - siedzi w domu a celina zarosła glonami na parkingu:))

wiec w to wierze - oprocz tego czego dowiedziałem sie po 6 k km jest cacy autko - bierze plyn chlodniczy - co jakieś 3 miesiace trzeba mu dolać pol litra - no i to zawieszenie.

Ludzie - zime prezjeździłem na 185 gumach 15 cali
teraz mam 16 cali i 205 - i boze swiety - gdybym mogl oddalbym te kola za darmo - i zamienil na 15 - 185 - komfort nieporownywalny!!!!

teraz oprocz wygladu ... ehhh
do d..
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 08:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


yuchyu napisał:

Ludzie - zime prezjeździłem na 185 gumach 15 cali
teraz mam 16 cali i 205 - i boze swiety - gdybym mogl oddalbym te kola za darmo - i zamienil na 15 - 185 - komfort nieporownywalny!!!!

teraz oprocz wygladu ... ehhh
do d..


To co powiesz na moje rozmiary opon.
Zima 195/65/15
Lato 225/40/18 - no cóż, sztywno ale co się nie robi dla rewelacyjnej trakcji na suchym Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 08:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 08:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


wracając do zawieszenia: jeśli coś się tłucze to trzeba robić. Nie używane auto też się starzeje, też guma parcieje, też działa korozja.

A jeśli są luzy w zawieszeniu to na nizszych oponach czuć/słychać to jeszcze bardziej ponieważ niska opona przenosi wszystko na zawieszenie natomiast wyższa część tych drgań tłumi
Powrót do góry
yuchyu

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes C-180
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


marcinLe napisał:
wracając do zawieszenia: jeśli coś się tłucze to trzeba robić. Nie używane auto też się starzeje, też guma parcieje, też działa korozja.

A jeśli są luzy w zawieszeniu to na nizszych oponach czuć/słychać to jeszcze bardziej ponieważ niska opona przenosi wszystko na zawieszenie natomiast wyższa część tych drgań tłumi


racja - tyl slychac przy min predkosci - jak auto szarpie - nie wiem gumy jakies czy co

na 16 / 205 jezdzi sie tragicznie - pomijajac rowne jak lod autosrady

musze zrbobic - juz sie na piatek umowilem ze specem z moraska w poznaniu...
hej - dziwna sprawa:
do tej pory nie zauwazylem wahania obrotow - ale
bylo tak ze pedal gazu reagował po - no 5 cm od wcisniecia - strasznie szarpalo i nie moglem sie do grata przyzwyczaic.
trzy dni temu postanowilem podkrecic linke gazu - po czym!!!...:
obroty skacza mi od 700 do 1500 bez niczego - nie jest sie w stanie ustabilizować za chiny
to po pierwsze
po drugie nie spadaja obroty
jedynka - do 3,5 tys obrotów - sprzegło - a on trzyma te 3500 caly czas
obojetnie na jakie obroty go wkręce - trzyma je na wcisnietym sprzegle... - musze je wyhamowywać do ponizej tys na biegu - bo inaczej stojac na swiatlach silnik wyje na 3 tys obrotów.
rzecz jeszcze dziwniejsza:

wyhamowałem obroty - stoje na światłach - patrze - a on SAM sie wkreca na 3000 obrotów bez zadnego działania z mojej strony - nic nie dotykam - muszę wrzucić jedynke i puscic sprzeglo by spadly
same sie wkręcily na 3 tys - same!!!
pojechalem dzs do speca o mb - wszyscy taksowkarze polecaja... psika olejem zgiety w pol przez 15 minut - i nie dał rady:)
w piatek odstawiam celine i zobaczymy - ale twierdzi ze pierwszy raz coś takiego widzi - a zna kazda taksowkę mb w poznaniu

co Wy na to?

pozdr
_________________
Maciej C-180 94r
Powrót do góry
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 10:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Po jakim przebiegu wymieniać elementy zawieszenia (amory itp


może linka zbyt mocno naciągnięta, może zacina się przepustnica/silnik krokowy

ciężko wyczuć, nie kiełbasa Very Happy
Powrót do góry
szuwar88

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorzow wlkp
Posiadane auto: mecedes c180 w202 180 beznzyna 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Sty 2012, 14:27
Temat postu:

mam problem


a mianowicie jak jade okolo 60 km/h i wjade na jakakolwiek studzienke to czuje jak tyl mi ucieka na boki co moze byc przyczyna ??
dodam ze jak wysiadam z autka to slysze jak cos mi skrzypi z tylu
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System