Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Awaria hamulców



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benek54

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pionki
Posiadane auto: Vito 110D 2.3 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 08:08
Temat postu:

Awaria hamulców


Vito 110D 98r.
Zauważyłem problem z hamulcami.Miękki pedał.Po kilkunastu sekundach ciągłego nacisku ( na postoju ) pedał hamulca potrafi cały wejść w podłogę.Płynu nie ubywa. Jeśli pedał puszczę to ponownie można hamować.Pompowanie podnosi oczywiście pedał.
Czy to zapowietrzenie,stary płyn,pompa?
Mam jeszcze jeden wkurzający objaw.Podczas hamowania (zwłaszcza na postoju -co dziwne) auto zaczyna lekko drgać.Jak puszczę hamulec ustaje.W czasie jazdy nie jest to uciążliwe.Auto wyhamowuje prawie normalnie.Prawie, bo w momencie zatrzymania drgania się nasilają.Czy to mogą być poduszki silnika lub skrzyni?Tarcze i klocki wykluczam ponieważ w czasie jazdy tego nie zauważam.
No i jeszcze jedno.Możliwe,że ma to jakiś wpływ na takie zachowanie.
Wcześniej po wyłączeniu auta słyszałem syczenie z regulatora podnoszenia lamp (reflektorów).Poradzono mi,bym sprawdził szczelność wężyków (przy regulatorze) lub ktoś je zamienił.W wymontowanym regulatorze zamieniłem podłączenie wężyków i syczenie ustało.Jest cisza.Lampy działają prawidłowo. Słyszałem jednak,że to właśnie "ustrojstwo" ma także wpływ na hamulce.Nie wiem tylko jaki.Jakieś jednak ciśnienie tam występuje i skądś się bierze.
Co może być przyczyną takich zachowań?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 08:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


Jak pedał wpada to znaczy że jest zapowietrzony lub pompka przepuszcza płyn, podciśnienie ma wpływ na wspomaganie hamulca, gdyby go nie było w układzie hamulec byłby twardszy i nie było by wspomagania siły hamowania.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
broniu72

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Vito 108D i S220 3,2CDI
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


a płyn ile ma lat? może czas na wymianę bo stracił swoje właściwości?
_________________
nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 21:27
Temat postu:

Awaria hamulcow


Witam wszystkich
Od pewnego czasu mam problem z hamulcami samochod hamuje,ale na przegladzie okazalo sie ze tyl bardzo slabo hamuje i pedal wpda do podlogi jak podpompuje to jest chwilowo lepiej.Wymienilem pompe hamulcowa sprawdzilem przewody,regulator sily hamowania,kpl hamulcow tyl ,przod jest ok odpowietrzylem i niestety nadal to samo.
Na forum wyczytałem ze w vito i sprinter z ABS trzeba podlaczyc komp. i wtedy mozna odpowietrzyć,ze wzgledu ze nieposiadam nic takiego wiec udalem sie do warsztatu Mercedesa ,dzis odebralem auto i za odpowietrzenie zaplacilem 180Euro,w tym jedna godzina pracy to koszt 65Euro ,czyli odpowietrzali ponad 2godz plus plyn,po odbiorze pojechalem prosto na przeglad i co hamulce jeszcze slabsze niz byly jak sam odpowietrzalem i do tego pedal H delikatnie pulsuje.Czy na forum jest jakis mechanik lub dobry magik bo juz nie wiem co zrobić ,hyba zepcham go do rzeki Evil or Very Mad
Powrót do góry
Pagob

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vito 111
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 22:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


Ja wymieniłem płyn hamulcowy i de facto odpowietrzyłem układ metodą pompowania pedałem hamulca i popuszczaniem odpowietrznika przy każdym kole. Wszystko jest ok. Nie używałem kompa.
Dodatkowo trzeba też wymienić płyn w sprzęgle, bo jest hydraulicznie obsługiwane z tego samego zbiornika, co hamulce. Robiłem to dokładnie tą samą metodą, co hamulec, tylko pompowanie oczywiście odbywa się pedałem sprzęgła. Odpowietrznik u mnie był po prawej stronie skrzyni pod autem.
_________________
ICHThYS
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 22:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 08:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


Witam.

Cytat:
Wymienilem pompe hamulcowa
Jaką pompę kupiłeś nową czy używaną?
Jeśli nowa pompa to należało sprawdzić regulację mocująca do serwo( przy montażu pompy do serwa nie może być opór lub zbyt luźny). Odpowietrzanie tak jak kolega Pagob opisał.
A jeśli używana pompa wstawiona to należy wyjąć i nową kupić.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 16 Maj 2015, 08:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


Witam
Pompa hamulcowa jest nowa.
Kupie jeszcze dwa trójniki i podłączę bezpośrednio bez ABS-u wtedy będę wiedział lepiej ,bo może problem leży w pompie abs ,a jak pedał będzie dalej opadał to tylko pompa hamulcowa bo cudów tam niema.Mozliwe ze pompa nowa,ale tez wadliwa?
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Paź 2016, 23:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Awaria hamulców


Ja mam podobny problem. Pedał hamulca zaczął nisko "brać". Dodatkowo zauważyłem (ale wcześniej zanim pedał hamulca zaczął nisko "brać"), że pedał sprzęgła dość ciężko chodzi szczególnie jak dłuższą chwilę nie jest używany.

Jakieś podpowiedzi? Płyn hamulcowy od co najmniej 70 tys km nie był wymieniany. Tarcze i klocki są nowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System