Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marxx7727

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: VIANO 2.0 CDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 00:36
Temat postu:

elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


Witam . Moze ktos mi poradzi ? Mam Viano 2.0 cdi 2004 . Po deszczu zalalo mi kostke swiatla mijania z przodu / puszka sie otworzyla / , nastapilo jakies zwarcie bo az zarowka rozsypala sie w drobny maczek. Wymienilem na nowa i osuszylem kostke ale swiatla wciąż brak , jest pozycja i dlugie , przeciwmgielne tez są tylko mijania brak w tej jednej lampie od pasazera. Poza tym od jakiegos czasu , po tym wydazeniu jak auto przy skrecie w lewo sie lekko przechyla to zapalają mi sie wewnatrz wszystkie lampki ktore sie normalnie powinny tylko zapalać w trakcie postoju i przy otwieraniu drzwi, a nie w trakcie jazdy. i jak mi migają te lampki wewnatrz to na desce miga mi kontrolka od otwartych drzwi. Jest to bardzo dziwne i nigdy sie z tym nie spotkalem . Moze wie jakis dobry czlowiek jak to naprawic ? Podobno moze to być coś z ktoryms przekaznikiem po tym zwarciu , ale nie jestem pewny tej teorii. Jak macie ciekawe sugestie to chetnie poczytam, dzieki z góry. Confused
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 08:53
Temat postu:

Re: elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


marxx7727 napisał:
nastapilo jakies zwarcie bo az zarowka rozsypala sie w drobny maczek.

Głupoty piszesz. Po prostu na gorącą żarówkę prysnęła woda i to ją rozwaliło. Nie wiem dlaczego jak się coś złego dzieje z elektryką w aucie to w powszechnej opinii jest to najpewniej ZWARCIE. Confused
marxx7727 napisał:
Wymienilem na nowa i osuszylem kostke ale swiatla wciąż brak , jest pozycja i dlugie , przeciwmgielne tez są tylko mijania brak w tej jednej lampie od pasazera.

A pochwal no się Kolego którą to żarówkę wymieniłeś, żeby "odzyskać" światło mijania? Zresztą niezależnie od moich podejrzeń możesz przejść do auta i DOKŁADNIE sprawdzić, która żarówka jest od których świateł. Zapalaj po kolei światła w sprawnym reflektorze i zobacz która żarówka odpowiada za które światła.
marxx7727 napisał:
zapalają mi sie wewnatrz wszystkie lampki ktore sie normalnie powinny tylko zapalać w trakcie postoju i przy otwieraniu drzwi, a nie w trakcie jazdy. Podobno moze to być coś z ktoryms przekaznikiem po tym zwarciu , ale nie jestem pewny tej teorii.

Tam nie ma żadnego przekaźnika. Najpewniej któryś z wyłączników drzwiowych załącza lampki pod wpływem sił działających na nadwozie na zakręcie. Czyli masz do sprawdzenia cztery lub pięć drzwi plus ewentualnie klapa silnika jeżeli jest dołożony alarm w aucie i jeżeli pod maską jest wyłącznik. Można "napierać ciałem" po kolei na każde drzwi od wewnątrz i obserwować lampki. Czasami w ten sposób udaje się stwierdzić uszkodzenie. Jest również prawdopodobne, że nastąpiło przełamanie kabli w gumowej przelotce pomiędzy którymiś drzwiami i nadwoziem - w tym modelu Vito do dosyć częsty problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marxx7727

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: VIANO 2.0 CDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 23:32
Temat postu:

elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


Dzieki wielkie , za podpowiedz.
A co do arowki to nie swieci ta górna z taką małą osłoną na przodzie. W prawej lampie swiecą sie wszystkie, a w lewej ``mijania `` brak. Sad
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


Napisałem o żarówkach, bo większość osób przy braku światła mijania zaczyna od żarówki H4, a tymczasem na H4 jest światło drogowe i przeciwmgielne, a światło mijania ma osobną żarówkę H1.
Reflektor ma z tyłu kostkę połączeniową z płaskimi konektorami. Ruszałeś tam? Tam często nie styka. Możesz sprawdzić, czy tam dochodzi prąd.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marxx7727

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: VIANO 2.0 CDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 11:45
Temat postu:

elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


dzieki, zobacze moze masz racje. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 11:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marxx7727

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: VIANO 2.0 CDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 13:29
Temat postu:

elektryka - brak światła mijania w lewej przedniej lampie.


Wypiełem te gniazdo w lampie i faktycznie dwie zworki były przyśniedziałe. Oczyściłem papierkiem zciernym i wpiełem jeszcze raz i ``nic``, dalej lipa.
Dałem nawet na zworki odrobine smaru miedzianego dla leprzego przewodzenia prądu i nic to nie dało. Może jakiś inny pomysł? Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

94 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System