Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168; A190 z 2000r. nie odpala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiii108

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Mercedes A klasa; 1.9 benzyna; 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 14:02
Temat postu:

W168; A190 z 2000r. nie odpala.


Witam.
Na początku chciałbym się przywitać.
Mam na imię Adrian i jestem z Kalisza.
Od dłuższego czasu jestem posiadaczem Mercedesa A190 z 2000r.
Do tej pory nie miałem żadnych problemów ale w niedziele wieczorem spotkała mnie przykra niespodzianka. Chciałem wrócić do domu ale samochód nie chciał w ogóle odpalić. Nawet rozrusznik nie kręcił. Było jedynie słychać cykanie/pukanie z okolicy akumulatora/bezpieczników. Zaznaczam że paliwa jest jakieś pół baku.
Może opiszę dokładnie jak to wyglądało:
Samochód był używany zarówno w piątek jak i w sobotę i nie było żadnego problemu. Odpalał za pierwszym razem. W niedziele postanowiłem wybrać się do miasta. Pod domem również odpalił za pierwszym razem. Pojechałem do miasta. Samochód stał około 4 godziny. Po tym czasie chciałem wracać ale już nie mogłem odpalić silnika.
Silnik nie chciał odpalić, nawet rozrusznik nie kręcił, było słychać jedynie tak jakby cykanie przekaźnika obok akumulatora.
Po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu pojawił mi się symbol: 2 klucze oraz liczba 18. Po przekręceniu kluczyka w celu odpalenia auta wyświetlił mi się migający napis: START ERROR.
Po wielu próbach i odczekaniu jakieś 30min w dalszym ciągu to samo z tym że teraz przy próbie odpalenia zaczęły przygaszać kontrolki na wyświetlaczu. Nadal było widać klucze i liczbę 18 a po chwili start error.
Udało mi się odpalić silnik i ruszyć przy pomocy holowania. Przyjechałem do domu, zgasiłem silnik. Niestety nie mogłem go ponownie odpalić.
Czynności jakie zrobiłem:
- Wyciągnąłem akumulator i naładowałem go prostownikiem, ale nadal nie odpala.
- Próbowałem wyzerować przegląd ale nie udało mi się i teraz wyświetlają się dwa klucze ale zamiast liczby 18 mam liczbę -12.
- Zrobiłem pomiary napięcia:
Akumulator po naładowaniu 12,45V
Akumulator po podłączeniu klem 12,40V
Akumulator z włączonym zapłonem (świecą się kontroli, na wyświetlaczu dwa klucze i liczba -12) 11,75V
-Pomiary prądu:
Akumulator z podłączonymi klemami. Samochód zamknięty z pilota. Centralny zamek pozamykał dziwi. Uzbrojony alarm. Świeci się czerwona kontrolka. Wskazania amperomierza: 0.07A.

Moje pytania dla Was.
1. Czy możliwe jest aby akumulator nagle stracił żywotność i nawet po naładowaniu go prostownikiem nie miał siły odpalić silnika?
2. Dlaczego rozrusznik w ogóle nie kręci?
3. Czy możliwe jest aby immobilizer po włożeniu kluczyka do stacyjki próbie odpalenia silnika wyświetlał błąd START ERROR, skoro z pilota można sterować centralnym zamkiem i alarmem? (klucz z pilotem jest razem tzw. scyzoryk)
4. Jak usunąć wyświetlanie symbolu dwóch kluczy i liczby -12?
5. Czy wartości napięcia i natężenia jakie zmierzyłem są prawidłowe?

Przepraszam że się tak rozpisałem ale chciałem jak najdokładniej opisać to co mi się przytrafiło. Proszę Was o pomoc. Może ktoś miał taki przypadek i sam poradził sobie z problemem. Wizyta u mechanika/elektromechanika na pewno będzie kosztowna a ja nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek...
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 19:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168; A190 z 2000r. nie odpala.


Witamy Cię w gromie Mercmaniaków.
Wg opisanego przypadku na 90% mozna stwierdzić że akumulator dokończył żywota.
Pacjent ile ma wiosen?
Napięcie po skończonym ładowaniu powinno wynosić ok. 13,5V.
Start error będzie jak napięcie spadnie chyba poniżej 10V.
Centralny zamek i alarm czerpią niewiele światła a rozrusznik kilkakrotnie więcej, w chwili rozruchu gwałtownie spada napięcie i dlatego masz taki komunikat.
Dla pewności sprawdż jakie jest napięcie w chwili pracy silnika (ok.14,4V).
Odnośnie inspekcji (pilnuje za Ciebie kiedy masz wykonac przegląd i z tym przypadkiem nie ma nic wspólnego) zajrzyj na stronki Kol. Kozaka, lub poszukaj na forum jak to skasować. Osobiście jak robiłem to pierwszy raz to przewertowałem kilka procedur, bo przy pierwszej którą znalazłem coś mi nie wychodziło i nie mogłem wykasować klucza.
Cykanie przy rozruchu to normalka, załączają się przekaźniki.
Powrót do góry
Adiii108

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Mercedes A klasa; 1.9 benzyna; 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168; A190 z 2000r. nie odpala.


Podlacze akumulator jeszcze raz pod prostownik i dokonam ponownego pomiaru napiecia.
Ciezko stwierdzic ile akumulator ma lat.
Jezeli padl akumulator to sprobuje odpalic przy pomocy kabli rozruchowych i wtedy tez dokonam pomiaru napiecia przy wlaczonym i obciazonym silniku.
Probowalem roznych kabinacji kasowania przegladu ale przy ktoryms razie liczba 18 zmienila sie i zaczela wyswietlac sie liczba -12. Co to moze oznaczac?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 08:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168; A190 z 2000r. nie odpala.


Cyferki to liczba dni do przeglądy zaczyna się wyświetlać od 30 w dół a potem może schodzić poniżej 0, błędne wyświetlanie może być spowodowane złym napięciem lub utratą napięcie. Start error to problem z immo. Pierwsza rzecz to sprawdzenie akku druga rzecz to podpięcie pod SD i sprawdzenie wszystkiego.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Adiii108

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Mercedes A klasa; 1.9 benzyna; 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 16:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168; A190 z 2000r. nie odpala.


Ladowalem akumulator ok 7godz.
Po naladowaniu 13.20V
Na zaplonie 12.30V
Prz probie uruchomienia napiecie spadlo do 11.50V
Niestety nie udalo mi sie odpalic.
Dzisiaj braklo czasu ale jutro sprobuje uruchomic silnik przy pomocy kabli rozruchowych.
Mam akumulator 62Ah, a prad rozruchowy 480A jezeli okaze sie ze jest on do wymiany to czy musze kupic taki sam?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 16:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 150

27 000

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System