Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JoannaM

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 14:46
Temat postu:

RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Pomocy!! Byłam dziś w serwisie merca, by rozwiązać zagadkę zapalającej się , pomarańczowej lampki kontrolnej silnika.

W serwisie najpierw powiedzieli, że mieszanka paliwa jest zbyt bogata, zresetowli błąd i...na drugi dzień znowu sie zapaliła lampka (mimo, ze tankowałam już uboższe paliwo)

Po ponownych 3 godzinach pobytu w serwisie stwierdzili, ze to jest (na 80%) wina przepływomierza i dodali, że w A klasach taka wymiana kosztuje............. 6 tys.

Nie ukrywam, że ścięło mnie z nóg. Pomocy- czy ktoś miał podobny problem???? Proszę o radę. Jkoś nie ufam temu serwisowi merca - mam wrażenie, ze sami do końca "nie czają" problemu i błądzą...
Z góry Wam dziękuję.
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 15:07
Temat postu:

Re: RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


JoannaM napisał:
W serwisie najpierw powiedzieli, że mieszanka paliwa jest zbyt bogata, zresetowli błąd i...na drugi dzień znowu sie zapaliła lampka (mimo, ze tankowałam już uboższe paliwo) .


Laughing Laughing ech kobiety..., mam nadzieję że nie jesteś jednak Asiu blondynką. Lej takie paliwo jakie zaleca producent. Bogata mieszanka to nie znaczy za bogate paliwo!

Powiedz najpierw jaki masz silnik w aucie, rocznik itp i opisz okoliczności w jakich nastąpiło po raz pierwszy zapalenie tej kontrolki. Rozumiem że to jest taka żółta, przedstawiająca silnik.
_________________
cezzar
Powrót do góry
JoannaM

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 15:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Blondynką nie jestem, ale długowłosą, rudą diablicą, strasznie wkurzoną na swój samochód... :lol:

Pierwszy raz sytuacja miała miała miejsce po zatankowaniu umltimate 98 na BP, wyjechałam ze stacji i lampka się zapaliła- w mercu zresetowli błąd, stwierdzili że winne jest paliwo, kazali wlewać 95 i miało być OK :?

Ale nie było. Dzień później po zatankowaniu na Orlenie paliwa 95 i ujechaniu 500 m. znowu się zapaliła lampka kontrolna. Wróciłam d serwisu, tam odwołano poprzednią "diagnozę"i stwierdzono winę przepływomierza - na 80%, jak to określono (po 3 godzinach grzebania przy aucie).
I poczęstowano mnie ceną tego cuda - 6 tys. zł.
AutkO:klasa A 140, rocznik 2000.
Z góry dzięki za radę i pomoc.
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 15:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Spokojnie. Jak auto jezdzi i nie wykazuje żadnych niepokojących objawów i zwiększonego apetytu na paliwo to nie ma się co przejmować. Jeśli zdiagnozowali błąd w przepływomierzu to zwróć uwagę czy więcej pali. Ja też jeżdżę z tą kontrolka i się tym nie przejmuję. Bo wiem dlaczego się pali Very Happy. Wymianę przepływki na pewno można zrobić dużo taniej. I rada, unikaj serwisów.
Pozdrawiam
_________________
cezzar
Powrót do góry
JoannaM

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 17:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


A mogę wiedzieć jaka jest przyczyna palącej się kontrolki u Ciebie?

I czy to może być w moim przypadku sonda? Moje auto paliw mieście około 10l, w trasie-około 7-8. One podobno tak palą, ale nie mam porównania...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 17:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Witam w takim przypadku mogą być niepewni że jest on uszkodzony bo program, diagnostyczny nie wykrywa błędu przepływomierza, bo nigdy nie wyskoczy tylko może naliczać zły przepływ powietrza a mierzy się go w kilogramach, A tak to jest taki koszt naprawy bo to jest A-kl benzyna a ona ma przepływomierz połączony razem ze sterownikiem silnika. A jeśli była wina paliwa to będzie ciężko zdiagnozować jak ktoś nie wie jak się za to zabrać i nie zna dokładnie programu HHT na serwisie. Pozdrawiam
Powrót do góry
macias_GA

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Maj 2008, 16:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Mam A-klase 140 2003 i tez palila mi sie ta sama kontrolka. Serwisu mercedesa nie lubie(omijam) robiłem tam naprawe zawieszenia (wymiana wozka) w ramach ubezpieczenia AC. Po naprawie, ledwo wyjechalem z serwisu i mialem uszkodzony przewód gazu(LPG) i palila sie kontrolka esp. Oczwyiscie naprawili to na drugi dzien, ale co do esp to do dzisiaj nie jestem pewny czy dziala tak jak powinno, bo zima na sniegu robie pelny obrot 360 na recznym, nie wiem czy tak powinno byc, ale citroenem C5 nie da sie zrobic takiego pelnego obrotu. A wracajac do palacej sie kontrolki to pojechalem do mechanika, ktory trudni sie tylko w mercedesach, wymienil mi sonde, kontrolka sie nie pali i nawet spalanie zmniejszylo sie o 2l i teraz pali na poziomnie 10l w miescie.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 01 Maj 2008, 20:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Witam w C-5 nie możesz zrobić w taki sam sposób bo on na hamulec ręczny na przednie koła a Mercedesy mają na tylne i wtedy cię nadrzuca tył a ESP, ABS,BAS nigdy nie zadziałają na hamulcu ręcznym bo to jest inny układ. Na hamulcu ręcznym niema czujników od ABS-u bo tam są nie potrzebne ze względy że tam są szczenki tylko a jak nazwa mówi to jest hamulec pomocniczy którego się nie używa w czasie jazdy bo na siliskim nie zadziała żaden system. Tutaj są tylko czujniki i działają tylko po naćsinięciu pedału hamulca bo to jest już nadany sydnał do modułu ABS. Hamulec pomocniczy jest na lince i jest mechaniczny a podstawowy jest prowadzony poprzez te systemy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
macias_GA

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 20:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Dziekuje, rozwiales wszystkie moje watpliwosci dotyczace esp w A-klassie. Pozdrawiam
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2008, 10:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


macias_GA napisał:
Dziekuje, rozwiales wszystkie moje watpliwosci dotyczace esp w A-klassie. Pozdrawiam


Nie rozwiał ale ci namieszał i naopowiadał głupot Smile Nie ma znaczenia czym hamujesz, ABS, ASR i inne takie systemy zawsze będą działać. Czujniki obserwują co się dzieje z kołem a nie czym hamujesz.
Ale nie ma co robic OT.
_________________
cezzar
Powrót do góry
wingerman

Debiutant



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: A-Klasa 1,7CDI 88r. / Ford Probe 3.0L V6 Automat/Digital
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 08:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


A o czym wy tu pitolicie? Nie widzicie tytula tegoz wątku?
"Ruda" Wink Jesli to przeplywka to nie ma takiej sily by jej wymiana byla warta chocby 1 tys. zł. Zamien serwis na dobrego mechanika.
Napis tez skad jestes to ktos z Twoich okolic bedzie mog moze polecic Ci jakiegos fachowca.
_________________
Rowy dla rowerzystów Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 23:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Witam a czy kolega CEZZAR może się wypowiedziec na temat układu ABS_ESP_BAS jak twierdzi że to są głupoty. Ja niewiem wszystkiego bo niewiele pracuje w tym zawodzie bo jedyne 5 lat pracowałem w serwisie citroena a teras 5_ty rok pracuje w serwisie MB. Prosze się wypowiedziec na ten temat a w szczegulności jak to twierdzi że na hamulcu pomocniczym działa ABS Wink tylko przed napisaniem sprawdzi to jak działa i dokładnie opisz. Pozdrawiam
Powrót do góry
JoannaM

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Hej Skrzydlaty - jestem z Poznania :)

Rzeczywiście zmieniałam serwis na mechanika, ale nie zmienia to faktu, że samochód stoi u mechanika już jakoś czas a ja czekam...i czekam...
Może ktoś z Was zna (tak na wszelki wypadek) jakiegoś sensownego mechanika od merców w Poznaniu???
Z góry dzięki!
Powrót do góry
Mikes

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: 170 CDI 2000r 130tyś
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 10:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


Mechanik w Poznaniu hmmm temat bede mogl rozwinac czy jest dobry itd.. bardziej po czwarteku poniewaz oddaje swoja zabawke po swierzym zkupie do Moto Jar w Luboniu na ulicy Spokojnej 10 no i zobaczymy jak sie spisza i co jeszcze znajda.
Powrót do góry
JoannaM

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 17


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 10:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) RATUNKU!!!Czy tyle kosztuje nowa wymiana przepływomierza???


dzięki Mikes!Będę czekać na info! pozdr.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System