Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babik570

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes CLK w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 01:23
Temat postu:

nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Witam, jestem nowym użytkownikiem Tego forum, i mam pewien problem z Mercedes CLK w209 200 kompressor.
Gdy jechałem samochodem, samochód stukał ,,metalicznie,, i mi rozłączyło cylinder. elektryk podpiął komputer i wyskoczył błąd- wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. wymieniłem wszystkie cewki, świece.
POdpieliśmy komputer i nadal był błąd ten sam, sprawdziliśmy czy jest w ogóle iskra na tym cylindrze i jest, dlatego nie wiem co może być z tym pierwszym cylindrem mimo że jest iskra. Czy możliwy jest czujnik położenia wałka lub sonda?. Pół roku temu występował błąd czujnika położenia wałka oraz błąd składu mieszanki, lecz teraz nie było tego błędu. Jeśli wiecie co mogło tak dziwnie strzelać powyżej 3000 tyś obrotów, napiszcie na forum błagam!! za tydzień muszę jechać po dziewczynę do Niemiec. Smile
_________________
babinski.com.pl
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 08:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Coś mi się wydaje że wyjazd będzie trzeba odłożyć, albo poszukać innego auta. Dziwny metaliczny trzask to raczej nie jest nic dobrego. Kompresja zmierzona? Bo raczej na wtrysk bym nie stawiał. Może wypaliło tłok? Jak się korek odkręci od oleju i odpali to mocno dmucha? Trzeba by podjechać do dobrego fachowca od mercków, bo jak nie będzie wiatru to silnik remont ;(
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
babik570

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes CLK w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 16:31
Temat postu:

Mercedes klasa CLK nie pali pierwszy cylinder


wymieniłem dziś czujnik położenia wałka rozrządu. Sprawdziłem Twoja metodą holloww i równo z silnikiem dmucha powietrzem z dymem oleju.
Czy możliwe że to jest pęknięty tłok?
kompresje sprawdze dopiero w poniedziałek, bo nie mam sprzętu do tego. Sad
_________________
babinski.com.pl
Powrót do góry
nionio222

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W209 320CDI, R171 200 K., W216 500
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 30 Gru 2011, 22:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Moze rozrzad przeskoczył. standard w 271 Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 31 Gru 2011, 09:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Gdyby przeskoczył rozrząd to by było po głowicy, ale jak ewidentnie ucieka ciśnienie przez korek oleju to może być problem z tłokiem. Miałem jednego takiego co miał wypalony tłok, dziura na wylot właśnie 271 - koszmar, ale udało się naprawić, kupiłem części z dwóch innych silników i jak na razie działa odpukać Wink
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 31 Gru 2011, 09:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bzyku888

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: CLK 200Kompressor + lpg
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 15:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


no i jak jaka diagnoza?? naprawiłeś???
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 08:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Może za mało czasu, a może brak diagnozy jeszcze.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
babik570

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes CLK w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 16:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


no witam sorki że nie pisałem na tym temacie ale czas strasznie goni
a więc: wymieniony tłok- okazało sie że był lekko ukruszony i wymieniony na nowy. wszystkie uszczelki i reszta są ok, głowica sprawdzona, cylinder szlifowany, spręzanie w silniku 11.5 mniej wiecej takze jest ok, ale dalej jest ten sam problem mianowicie powyzej 4000 tys obrotów coś dziwnie stuka w silniku i traci od razu moc. nadal nie wiem co to moze być. W sobotę samochód zawoże do profesjonalnej stacji diagnostycznej bosha także może cos nowego odkryją. pozdrawiam
_________________
babinski.com.pl
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 20:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Kraków niedaleko sosnowca. Biorąc pod uwagę że kompresja jest OK i problem występuje tylko na wysokich obrotach to może wałek rozrządu jest spiłowany i zawory się nie otwierają za bardzo. Pierścienie w dobrą stronę pozakładane? Honowanie cylindra to dość precyzyjna robota, trzeba też wtedy sprawdzić czy jest owal w tym cylindrze.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
luzer111

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK 200 komperssor W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 20:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Witam wszystkich forumowiczów. Pewnie oberwę od administratora, że nie przywitałem się w powitalnym ale jestem pierwszy raz na forum i intencje mam dobre więc może mi wybaczy.
Trafiłem na chyba niedokończony wątek wypadania zapłonu w 1.8 kompressor. Dziś zmagam się z podobnym problemem jak forumowicz babik570. Podobne dźwięki i objawy dochodzące spod maski mojego kompressora, u mnie wypadają wszystkie cylindry. Ciekawi mnie czy udało się w końcu naprawić to wypadanie. Jak opisano poniżej wiele kroków w tym celu zostało zrobionych ale ja zamierzam z pomocą serwisu zrobić inny i tym chcę się podzielić. Jak się dowiedziałem na podstawie doświadczeń serwisowych z tym silnikiem, mercedes stworzył "procedurę wypalania nagaru na zaworach", gdyż ich niedomykanie może powodować właśnie takie objawy. Procedurę wgrywa się z komputera, niemniej wymagane jest by wtryski były seścio-otworowe, uruchamia się silnik i przyśpieszony zapłon ma ten nagar wypalić. Jak pomoże to napiszę !
Do tej pory wymieniłem świece i zostało sprawdzone ciśnienie w cylindrach(ok). Zostaną sprawdzone jeszcze cewki, niemniej z tego co tu czytam skoro u innych nie przyniosło to żądanych efektów to i u mnie nie przyniesie.
Jeśli jednak udało się komuś ten problem inaczej rozwiązać to proszę o info. Z góry dzięki !
Pozdrawiam !
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 00:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Komputerek nic nie powiedział na temat tego wypadania zapłonów? Ciśnienie paliwa OK, filtr paliwa OK?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
luzer111

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK 200 komperssor W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 15:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Podłączony pod kompa był w ASO i nie bardzo miałem wgląd w to co sprawdzali wcześniej. Byłem tylko przy obserwacji wypadania zapłonów. Filtr paliwa jest nowy, co do pompy paliwa nie wiem. Pod błędem z silnika było napisane " awaria układu elektrycznego silnika". Początkowo podejrzenie padło na cewki - zwłaszcza że jedna była zalana olejem przez nieszczelny korek ( ale to było wcześniej zauważone i wyczyszczone wraz z wymianą świec), po odłączeniu tej cewki zapłon na pozostałych cylindrach nadal wypadał. Nie wyklucza się, cewek. Na środę zostały zamówione cewki i wtryski. Zobaczymy co będzie dalej. Samochód przy rozpędzaniu idzie dobrze. Przy stałych obrotach ok 2200 słychać metaliczny dźwięk spod maski (klepie jak dobrze rozgrzana stara fiesta) ale przy dalszym rozpędzaniu ustaje i idzie. Spalanie ma wyższe wg komputera. Nie równo pracuje i potrafi zgasnąć na wolnych obrotach. Ja osobiście stawiam na niedomykanie zaworów.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 09:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Może być domykanie zaworów, albo przestawiony rozrząd, może napinacz padnięty. Jaki przebieg?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
luzer111

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: CLK 200 komperssor W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 19:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) nie pali pierwszy cylinder Mercedes CLK w209 200 kompressor


Mercedes naprawiony Smile W portfelu jakby lżej SadGłówna przyczyna metalicznego dźwięku i nierównej pracy - wyciągnięty łańcuszek rozrządu przeskoczył o 2 zęby na jednym kole , 1 na drugim. Wymieniono, łańcuch i wtryski w celu przeprowadzenia dopalania zanieczyszczeń. Chodzi ładnie i prawdziwej wiosny doczekać się już nie mogę, by móc na nowo z mocy korzystać.
Dla wszystkich którzy mają lub chcą mieć 1.8 kompressora. Wymiana łańcucha nie jest droga i warto go wymienić zanim silnik sam się o to upomni, bo wtedy bywa za późno. ( obok mojego naprawiało się SLK z tym silnikiem, koła miło zębate bez zębów). 1.8 kompressor daje dużo przyjemności z jazdy więc warto o niego dbać Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System