Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) E klasa (w210 sedan, rocznik 95-96)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
incognito138

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 22:59
Temat postu:

E klasa (w210 sedan, rocznik 95-96)


Witam. Planuje kupić ''okularnika'' (bo jestem miłośnikiem marki) z początku produkcji - za 10-12 tys.
Mam pewne wątpliwości co do kilku drobiazgów:
- jedna wycieraczka...Mercedes z tego zrezygnował, bo się nie sprawdziło, ale czy w tym modelu można się łatwo do tego przyzwyczaić? Czy to nie przeszkadza?
- hamulec ''ręczny'' zamontowany pod lewa nogą...jak to się sprawdza w praktyce i czy można zamontować jakiś guzik?

Dodam, że chciałbym tylko z automatem (min. 170 KM) i na pewno nie na gaz...nie wiem czy ryzykować z dieslem ale niskie spalanie mnie zachęca Smile
Wiec prosiłbym jeszcze o jakieś porady na temat sprawdzania samochodu (ew. w jakim serwisie), na co uważać, aby samochód był rzeczywiście bez wkładu finansowego...

I ostatnie nurtujące pytania, jak jest w tym egzemplarzu z komfortem jazdy i wyciszeniem wnętrza? W porównaniu z innymi modelami, bo słyszałem opinie, że ten model ogólnie nie był najlepszy...
Powrót do góry
44mt

Debiutant



Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Citroen C5 Mk I Break Exclusive 2.0i 16V HPi 140KM, 2002r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 13:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) E klasa (w210 sedan, rocznik 95-96)


Witaj.

"Mam pewne wątpliwości co do kilku drobiazgów:
- jedna wycieraczka...Mercedes z tego zrezygnował, bo się nie sprawdziło, ale czy w tym modelu można się łatwo do tego przyzwyczaić? Czy to nie przeszkadza?"

W zupełności w niczym nie przeszkadza te rozwiązanie. Mi osobiście bardzo się ono podoba.

"- hamulec ''ręczny'' zamontowany pod lewa nogą...jak to się sprawdza w praktyce i czy można zamontować jakiś guzik?"

Hehe, niczym nie różni się jeżeli chodzi o zasadę działania od klasycznej "wajchy". Im mocniej wciśniesz pedał hamulca postojowego tym bardziej jest on zaciśnięty, a jak chcesz od-luzować - wyciągasz do siebie uchwyt odblokowujący. Oczywiście mam nadzieję, że jesteś zrównoważoną psychicznie osobą i nie potrzebujesz "wchodzenia w zakręt na rękawie".

Co do wyboru silnika w modelach z początków produkcji to masz spory wybór. Jeśli chodzi o benzynę ponad 170 KM to szukaj 2.0 Kompressor (186 KM), 2.4 (170 KM), 2.8 (193 KM), 3.2 (220 KM), 4.2 (279 KM), 5.0 (347 KM). Jeżeli chodzi i diesla z mocą powyżej 170 KM to tylko 3.0TD (177 KM).

Lecz jeśli posiadasz ten "skromny budżet", to rozejrzyj się za 2.0 Kompressor, ewentualnie 2.4 lub 2.8, bo za diesla 3.0TD raczej będziesz musiał trochę dołożyć, ale mogę się mylić.

Jeśli chodzi o sprawdzenie auta to poproś sprzedawcę o VIN i rozkoduj go w dekoderze, lub poproś w serwisie, aczkolwiek nie wiem czy baza Mercedesa w serwisach obejmuje dokładne informacje, jeżeli chodzi o starsze modele.

Jeżeli chodzi o komfort jazdy to W210 oferuje najwyższy poziom podróżowania w klasie średniej wyższej i ciężko jest go porównać z innymi autami jeśli chodzi o tą cechę. Wyciszenie? Przejedziesz się wszystko będziesz wiedział.

~44mt
Powrót do góry
incognito138

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 19:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) E klasa (w210 sedan, rocznik 95-96)


Wielkie dzięki za odpowiedz. Jeszcze się waham, bo czytałem opinie użytkownika tego modelu i narzekał na drogie części, awaryjność i duże spalanie w porównaniu do BMW serii 5 (e39).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesC 270

67 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System