Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) rozrząd na łańcuchu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek_kucharski

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: mercedes,w168,a160,1.6,2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 00:31
Temat postu:

rozrząd na łańcuchu


Witam mam pytanie odnośnie rozrządu, mojej siostry a klasa zachowuje sie jak na filmiku tutaj dodanym na forum czyli szoruje. Mechanicy wskazuja na 100% na rozrząd. Moje pytanie jest odnośnie wymiany rozrządu, chciałbym aby ktoś sie wypowiedział kto to juz wymieniał co należy pokolei robić. i jakie cześci należy wymienić chce mieć to zrobione dobrze. Pozdrawiam i czekam na odp. Acha i czy da rade wymienic rozrząd bez wyciągania silnika , spuszczania itp.. i jak to dokladnie zrobić...
Powrót do góry
gadu-gadu
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 08:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) rozrząd na łańcuchu


Szorowanie to objaw rozrządu - luźny łańcuch. Nie trzeba wyciągać i opuszczać silnika. Robota na 12-16h we własnym zakresie i wolnym tempie. Ja ściągałem dodatkowo wałek rozrządu aby wciągnąć nowy łańcuch. Metodą opisaną w literaturze przeskoczył i trzeba było ustawiać na znaki. Uważam, że najlepiej od razu ściągnąć wałek i bez stresu wymienić łańcuch.
Koszt części:
1. Łańcuch ~200zł ASO
2. Napinacz 390zł ASO
3. Koło wałka rozrządu ~200zł ASO
3. Spinka tymczasowa łącząca ogniwa 10zł Alegro
4. Uszczelka pod klawiaturą 60zł ASO
5. Uszczelka pod napinacz 10zł (możesz zaryzykować i zamontować starą)

Napinacz jest trudnodostępny w zamienniku. Pozostałe części albo wogóle nie występują w zamienniku albo cena w zamienniku jest niewiele niższa niż oryginał.

Jeśli chcesz robić sam to musisz mieć nitownicę do łańcucha. Walenie młotem niewskazane.

Ile chce mechanik za tą robotę?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marek_kucharski

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: mercedes,w168,a160,1.6,2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 23:26
Temat postu:

rozrząd na łańcuchu


Mechanik zawołał 300 zł za wymiane wydaje mi się że jest to dobra cena bo troche pracy jest a podobno już to robił. Dziwie sie że w tych a klasach tak szybko siadają te łańcuchy, siostry mietek ma tylko 135 tys przebiegu i jest to potwierdzone ksiązką serwisową, jeszcze mam jedno pytanie odnośnie ślizgu łańcucha i szyny napinającej łańcuch rozrządu to też sie wymienia bo podobno się zdziera od tego szorowania jakaś wykładzina?? Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) rozrząd na łańcuchu


w wetsjach po lifcie jest chyba inna lyzwa bez okladziny. ja nie wymienialem. jesli bedziesz wymienial to muszisz sciagnac glowice
Powrót do góry
marek_kucharski

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: mercedes,w168,a160,1.6,2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 20:06
Temat postu:

rozrząd na łańcuchu


witam mam kilka pytań odnośnie rozrządu. Pozdejmowaliśmy wszystko jutro będziemy montować i mam pytanie jak ustawić rozrząd na tym dolnym kole nie widze tam znakow góre wiem tylko dół niebardzo, i drugie pytanie odnośnie wciągnięcia nowego łańcucha połączyć go ze starym i wciągnąć??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 20:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) rozrząd na łańcuchu


Na dolnym kole powinny być znaki "0|I" to jest GMP. Stary łańcuch połączyć z nowym za pomocą spinki-ogniwka. Można kupić w sklepach rolniczych lub na allegro. Nie próbuj łączyć za pomocą rozkutego ogniwa bo może puścić i będziesz musiał wyciągać silnik razem z głowicą.
Powrót do góry
marek_kucharski

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: mercedes,w168,a160,1.6,2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Sty 2012, 22:25
Temat postu:

rozrząd na łańcuchu


Witam, muszę sie pochwalić rozrząd już nie szoruje, zrobione zostały następujące rzeczy koło, łańcuch no i napinacz bo był uszkodzony nie pracował już całkiem możliwe że to było przyczyną i się poprostu łańcuch wyciągnął, troche pracy było z ustawieniem rozrządu ale się jakoś udało, wymienione zostały także popychacze bo troszeczke cykały i olej. Teraz jest wszystki w porządku. Cena kompletnego rozrządu to 650 zł plus koło 185. Można było pewnie dostać taniej ale w sklepach mają pustki. Nie wymieniałem natomiast tych dwóch szyn napinających łańcuch ponieważ w moim modelu są plastikowe i gdybym chciał wymienic trzeba by było zwalać głowice a tak wszystko udało sie bez opuszczania silnik itp.. Pozdrawim
Powrót do góry
gadu-gadu
grzesiek_pako

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Mercedes A160
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 01:13
Temat postu:

Wymiana rozrzadu Mercedes a160 cdi 2.0 litry


Witam potrzebuje sie dowiedziec czy do wymiany rozrzadu a raczej najpierw sprawdzenie czy mam siniki na znakach bede przed wyciagnieciem turbiny i katalizatora musial zciagnac chlodnice lapmy i zderzak bo miejsca to tam nie ma wogole wiej jezeli sie nie da to lepiej tak zrobic odrazu a jak sie da to bede kombinowal chodzi mi o merca a160 cdi 2006 kupilm wszystko cacy ale jak dostal kilka razy po 5000 obrotow to szlak go trafil zaczol stukac coraz glosniej i go zgasilem moze lancuch przeskoczyl po zniszczeniu napinacza albo wal pelkl nie wiem bo nie wyskakuje zaden blad na kompie a silnik jak by chodzil na jeden gar tylko przy odpalaniu i nie odpala jak by tam jakis potwor byl w silniku tak nim szarpie i kolysze. Przy okazji zeby dostac sie do miski i walu korbowego musze wyciagnac caly silnik czy nie bo chcialem to zrobic w warunkach domowych bez podnosnika silnika. Prosze o szybka odpowiedz mniejwiecej krok po kroku jak sie do tego zabrac zeby nie potrzebnie nie stracic 5 godzin na kombinacjach jak ominac zdjecie zderzaka.
_________________
12345
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 07:21
Temat postu:

Re: Wymiana rozrzadu Mercedes a160 cdi 2.0 litry


grzesiek_pako napisał:
Witam potrzebuje sie dowiedziec czy do wymiany rozrzadu a raczej najpierw sprawdzenie czy mam siniki na znakach bede przed wyciagnieciem turbiny i katalizatora musial zciagnac chlodnice lapmy i zderzak bo miejsca to tam nie ma wogole wiej jezeli sie nie da to lepiej tak zrobic odrazu a jak sie da to bede kombinowal chodzi mi o merca a160 cdi 2006 kupilm wszystko cacy ale jak dostal kilka razy po 5000 obrotow to szlak go trafil zaczol stukac coraz glosniej i go zgasilem moze lancuch przeskoczyl po zniszczeniu napinacza albo wal pelkl nie wiem bo nie wyskakuje zaden blad na kompie a silnik jak by chodzil na jeden gar tylko przy odpalaniu i nie odpala jak by tam jakis potwor byl w silniku tak nim szarpie i kolysze. Przy okazji zeby dostac sie do miski i walu korbowego musze wyciagnac caly silnik czy nie bo chcialem to zrobic w warunkach domowych bez podnosnika silnika. Prosze o szybka odpowiedz mniejwiecej krok po kroku jak sie do tego zabrac zeby nie potrzebnie nie stracic 5 godzin na kombinacjach jak ominac zdjecie zderzaka.

Nie ten dział. To jest diesel
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System