Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mercmaniak

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: mercedes A170 CDI 2000r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 01 Sie 2010, 14:36
Temat postu:

dyletanci co nie znaja a- klassy


Piszą ile to ma ona wad, niestety jakieś wady ma każde auto, a klassa jest w porządku, a narzekają ludzie, którzy opinie o tym autku nie znają z własnych doświadczeń, tylko z tego co napisane jest na innych forach.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 08:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


mogę się z tym zgodzić po części, bo a-klasa jednak psuje się najbardziej ze wszystkich mercków tym bardziej w168 bo to był pierwszy model. Jednak dodam też że wszystkie auta psują się tak samo tylko o Mercedesach się mówi i o tym że się psują.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
ghost2255

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: SCENIC 2 1.9dCi
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 03 Sie 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


W168 jest ofiarą tzw. "chorób wieku dziecięcego".

Pamiętajmy, że to pierwszy model Mercedesa w tej klasie, z przednim napędem i tak małymi silnikami.

Praktycznie wszystkie części powstały specjalnie dla A-klasy. Z powodu rozmiaru nie można było zaadoptować sprawdzonych konstrukcji z innych modeli.

Patrząc pod tym kątem, to moim zdaniem jest sukces, a nie porażka, że całkiem nowe auto tak mocno wpisało się w rynek motoryzacyjny w wielu krajach.

Wszystkie silniki zostały specjalnie opracowane dla W168, a przecież nie można o nich powiedzieć, że są jakoś specjalnie awaryjne, inne marki mają dużo gorsze konstrukcje, mimo wieloletniego doświadczenia.
Podobnie skrzynie biegów-manualne są bardzo niezawodne, automaty troszkę mniej, ale usterki są raczej powtarzalne i powszechnie znane, więc nie są takie trudne do usunięcia.

Zanim zaczniecie przeklinać swoje małe mercedesy, to pomyślcie o tym, co napisałem i spójrzcie na inne marki i ich problemy.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 04 Sie 2010, 08:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


Oczywiście, że tak dlatego nie wiem dlaczego wszyscy się tak do tej A klasy przypie....ją i od razu pierwsze skojarzenie "to jest ten mercek co nie przeszedł jakiegoś tam testu" bo nikt już nawet nie pamięta jakiego, ale oni wiedzą że to ten właśnie Smile
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
josef frantz

Dyskutant



Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: TOYOTA 2.0 D4D MAZDA 1.25 YAMAHA FZS 600
Piwa: 7/5
Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 09:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


holloww napisał:
Oczywiście, że tak dlatego nie wiem dlaczego wszyscy się tak do tej A klasy przypie....ją i od razu pierwsze skojarzenie "to jest ten mercek co nie przeszedł jakiegoś tam testu" bo nikt już nawet nie pamięta jakiego, ale oni wiedzą że to ten właśnie Smile

Rolling Eyes
Mam od niedawna tego mercka i teraz już wiem, że chodzi o "test łosia". Nie wiedziałem tego przed zakupem, ale to nie zmieniło by mojej decyzji o zakupie. Po prostu ten samochód podoba się mojej żonie. Ma dziewczyna to co lubi i to jest najważniejsze.
Laughing Laughing Laughing pozdrawiam.
_________________
Brak
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Gru 2011, 09:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Sty 2012, 19:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


Panowie, nie wiem jak Wy, ale ja odpowiem inaczej i traktując jako ogół, to jest moja maksyma: jesteśmy za biedni aby pozwolić sobie na samochody używane z usterkami i dlatego trzeba szukać takiego egzemplarza, któremu niemal nic nie będzie można zarzucić i w którego za wiele wkładać nie będziemy musieli.
Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


sir_ryszard napisał:
Panowie, nie wiem jak Wy, ale ja odpowiem inaczej i traktując jako ogół, to jest moja maksyma: jesteśmy za biedni aby pozwolić sobie na samochody używane z usterkami i dlatego trzeba szukać takiego egzemplarza, któremu niemal nic nie będzie można zarzucić i w którego za wiele wkładać nie będziemy musieli.
super maksyma,tylko,że aut niepsujących się to raczej nie ma...Jedno z czym sie zgadzam w Twojej opinii to bardzo ważne,aby kupić auto w niezłym stanie, a póżniej tylko na bieżąco serwisować i ewentualne usterki usuwać na bieżąco, aby nie "zaraziły" coś po sąsiedzku. Ja tak myślę i do tej pory tak postępuję z innymi autami i raczej nie mogę narzekać na nadmierną ich usterkowość - w myśl powiedzenia: jak dbasz tak masz. Wink
Pzdr.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
dziurba_jr

Dyskutant



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna/śląskie
Posiadane auto: Mercedes W168 A170
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 20:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


ja mojego A170CDI Long mam już pół roku... jak na razie wszystko jest ok. Parę drobnych rzeczy wyskoczyło ale nic poważnego. Rocznik 2001 z końca roku po liftingu. Przebieg 170 tyś. km. Po zimie trochę popiskuje rozsuwany dach ale pewnie trochę smaru wszystko załatwi. Jak na razie z czystym sumieniem mogę polecić !!!
Powrót do góry
lilka

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 30

Posiadane auto: W168 A160 98r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 08:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


to jest najgorsze auto jakie miałem!
Powrót do góry
sir_ryszard

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Renault Espace 4, 2.0T + gaz, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 10:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


Andrzej, ale w tym aucie zepsuły mi się takie rzeczy, gdzie w poprzednich było to nie do pomyślenia. Np. plastikowy sworzeń na pedale sprzęgła starł się do tego stopnia, że pedał sprzęgła przy naciskaniu wpadał w podłogę. Co prawda to drobnostka, ale jednak mierzi człowieka. Ja jeszcze długo nie zmienię auta, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie nie stać, ale na pewno wiem, że nie kupię nigdy samochodu, który rzekomo jest wyznacznikiem niezawodności i solidności. Na pewno nie przepłacę za niemieckie marki, takie jak VW (w którym siadają linki od otwierania klapy silników), Audi, BMW, Mercedesy.. Dzisiaj auta w założeniach mają się psuć, rynek samochodowy zaczął opierać się na serwisie i naprawach i to bez względu na markę, zatem po co mam przepłacać? Nigdy również nie kupię już małego auta. Absolutne minimum to klasa kompakt. Nigdy więcej segmentów B i mniejszych.
Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 21:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


Ja na razie nie narzekam (i oby jak najdłużej), choć auto mam od niedawna. Jeżdzi się tym niezle jak na tak nieduże autko, ale faktycznie niektóre rozwiązania zastosowane w tym samochodzie powalają na kolana. Chociaż z drugiej strony patrząc to trzeba było "to wszystko" gdzieś umieścić,a że miejsca nie za wiele w komorze to jest jak jest.... Crying or Very sad Natomiast co do Twojego stwierdzenia,że "teraz auta są produkowane z nastawieniem na częste wizyty w serwisie" - zgadzam się w 100% niestety. Reasumując jedyne co nam zostaje to życzyć sobie bezawaryjności co może nie jest łatwe,ale możliwe do osiągnięcia przez dbanie o autko. Wink
Pozdrawiam.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


andrzej1963 napisał:
Ja na razie nie narzekam (i oby jak najdłużej), choć auto mam od niedawna. Jeżdzi się tym niezle jak na tak nieduże autko, ale faktycznie niektóre rozwiązania zastosowane w tym samochodzie powalają na kolana. Chociaż z drugiej strony patrząc to trzeba było "to wszystko" gdzieś umieścić,a że miejsca nie za wiele w komorze to jest jak jest.... Crying or Very sad Natomiast co do Twojego stwierdzenia,że "teraz auta są produkowane z nastawieniem na częste wizyty w serwisie" - zgadzam się w 100% niestety. Reasumując jedyne co nam zostaje to życzyć sobie bezawaryjności co może nie jest łatwe,ale możliwe do osiągnięcia przez dbanie o autko. Wink
Pozdrawiam.

O każde auto trzeba dbać. zastanawiam się jak chcesz dbać o alternator w A klasie.
Dostęp do niego jest taki, że jeździ się dopóki nie padnie.
Ciekawy jestem ilu jest takich którzy sprawdzają stan paska wielorowkowego albo stan rolek napinacza w tym aucie?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 20 Mar 2012, 00:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dyletanci co nie znaja a- klassy


tak,masz rację o każde trzeba dbać,a przynajmniej się powinno biorąc pod uwagę fakt,że większość zmotoryzowanych narzeka na zasobność portfela. A jak jest w rzeczywistości? Często można się przekonać właśnie po zakupie auta - dojeżdżone na maksa, dlaczego? Bo się jezdzi,jezdzi, a jak się nawarstwi kilka problemów to trzeba sprzedać. I stąd się póżniej biorą opinie negatywne o róznych markach,często niezasłużone będące pochodną użytkowników. To na marginesie.
A dla wyjaśnienia pisząc o dbaniu miałem na myśli terminowe serwisowanie auta we własnym zakresie (o ile się ma warunki) lub w warsztacie i reagowanie na inne od "właściwych" odgłosy, pomaga to w szybszym i mniej kosztownym usuwaniu awarii. Ja się do tego stosuję już dłuuuuugo i nie narzekam,ale każdy robi jak uważa.
To tylko tyle i aż tyle.
Pzdr. Wink
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System