Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 22:52
Temat postu:

Termostat - wymiana


Witojcie. Wprawdzie mrozy mamy siarczyste ale to nie powód aby silnik był po dłuższej jeździe niedogrzany (wskazówka utrzymuje się najwyżej na 60 st.C - kreska na 1/4). Doczytałem posty w temacie termostatu i w zasadzie wszystko potwierdza moją diagnozę, brak mi tylko jednego - wskazania miejsca gdzie dokładnie znajduje się termostat i czy jego samodzielna wymiana jest wykonalna czy może raczej konieczne jest (co nie daj Boże) opuszczanie silnika czy inne cyrkowe cuda. Mam dostęp do kanału i termostaty już wymieniałem w innych autach jednak w nich te "wichajstry" były dość dobrze dostępne i nie wymagały jakiś karkołomnych wygibasów. Byłbym wdzięczny za jakieś foto, schemacik czy temu podobne bo jak wygląda termostat w moim modelu (A150 '04) to już wiem ale gdzie on się zagnieździł tego nie jestem pewien, choć pewne podejrzenia mam Wink Pozdrawiam i Dziękuję z góry za pomoc.
Udało mi sie zrobić fotkę - czy tak ma być?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 09:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


To jest już model w169? tak? to nie będzie łatwo. Może to być też problem z dodatkową pompką obiegową nie koniecznie termostat. Sprawdź czy podczas nagrzewania chłodnica robi się ciepła od góry wtedy będzie wiadomo że to termostat. Sprawdź też czy działa ogrzewanie postojowe jeśli takie jest (guzik z napisem REST na klimie). Lepiej niech to zrobi fachowiec.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Dogrzewania u mnie chyba nie ma bo i żadnego przycisku REST w rejonie klimy też nie ma. Dzisiaj - jak widać na zdjęciu - temperatura dotarła na odcinku ok. 10 km przy obrotach nie przekraczajacych 3 kobr./min do poziomu ok.70 st.C więc moze nie jest tak źle i nie trzeba się spieszyć z wymianą. No ale jak z tą wymianą, gdzie dokładnie ten termostat?
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 11:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


mimo wszystko sprawdz weze chlodnicy
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 15:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Sprawdzę, na pewno sprawdzę ale czy ktoś jednak mógłby mi powiedzieć gdzie ów termostat jest umiejscowiony? Przygladając się z grubsza doszedłem do wniosku, że być może znajduje sie on z tyłu silnika pod filtrem powietrza. Mylę się?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 15:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 09:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Tak, wychodzi z niego gruby wąż zaraz do chłodnicy od góry. Jak w grzejniku ciepłe podłączamy do góry Wink
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 09:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


No i o to mi chodziło, dzieki holloww.

EDIT:
A jeśli kto ciekawy to termostat wygląda i jest zamontowany tak

Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 19:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Okazało się, że jednak termostat się zmęczył - przewody chłodnicy dość szybko nagrzewały się po uruchomieniu silnika. Kupiłem więc termostat GATES'a i jakież było moje zdziwienie gdy w oryginalnie zaplombowanym hologramem pudełku znalazłem termostat BEHR - THERMOT, który w tym samym sklepie internetowym (4cars) był oferowany za 13 złotych mniej. Czy jest jeszcze na tym świecie miejsce gdzie troszkę mniej rżną nas w ...no Confused



Oczywiście nie omieszkałem złożyć reklamacji.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 08:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Niestety internet jest miejscem gdzie oszuści i złodzieje mają najlepiej, bo jak już wyślą to co im zrobisz za przedmiot o wartości mniej niż 250pln.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 13:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Oszustwo jest ścigane bez względu na wysokość strat (>250zł>) - ale to już inna sprawa.
Poniżej treść korespondencji z przedstawicielem 4cars:

Witam, Firma GATES nie prowadzi produkcji termostatów a jedynie zleca ich wykonanie innym fabrykom. Fakt iż w zaplombowany opakowaniu firmy GATES znajduje sie produktinnej firmy nie jest niczym nadzwyczajnym.Takie produkty otrzymujemy od importera a nierozerwana plomba wykluczaich przepakowywanie i co za tym idzie oszukiwanie klientów.Jeśli życzy Pan sobie zwrócić lub wymienić zakupiony termostatoczywiście jest to możliwe. Nie jest natomiast możliwe zwrócenie kwoty13 zł gdyż niewielka marża nie pozwala na wykonanie korekty cenowej. Z poważaniem Jarzębski Bartłomiej

W zasadzie to mam gdzieś to 13 zeta, przecież nie bedę wymieniał Behr'a na...Behr'a Laughing chodzi raczej o zasadę - powinni rzetelnie poinformowac klienta na stronie produktu o możliwosci wystąpienia takiej "niespodzianki". Swoją drogą wystawię im odpowiednią ocenę zakupu i już.
Powrót do góry
lajsta

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): G.Śląsk
Posiadane auto: A150
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 22:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Zrobione. Wymiana dość łatwa, zajęła mi ok. 3h. Najpierw odpinamy zbiornik spryskiwaczy, potem demontujemy i wyjmujemy obudowę filtra powietrza odpinając ją od plastikowej rury po prawej. Po tym termostat jest jak na dłoni. Spuszczamy płyn śrubą spustową z chłodnicy. Odpinamy złącze elektryczne od termostatu i dwa węże (nie trzeba było spuszczać płynu z bloku (troche się wylało z węży do miski pod autem ale co tam - i tak mialem nowy płyn. Odkręcamy śruby mocujące (3 szt.) termostat. Przez ok. 1 h jednak walczyłem z jedną ze śrub trzymających termostat (tylna po lewej). Okazało się, że nie wiedzieć czemu, była zapieczona i bałem się, że ją ukręcę a wtedy....nawet strach myśleć Shocked Ostatecznie jednak WD40 i takie tam inne pomogło w delikatnym odkręceniu. Potem czyszczenie powierzchni styku, czyszczenie gwintów śrub, smarowanie i skręcanie. Potem to już z górki. Montaż w odwrotnej kolejności. Grzanie motoru, sprawdzanie ewentualnych wyciekow i...jazda. Teraz motor grzeje się jak należy.
A tak wyglądał uszkodzony, fabrycznie założony termostat i przyczyna zapieczenia jednej ze śrub:




Widać, że i Made in Germany nie jest niezniszczalne. I to w takim miejscu, ciekawe dlaczego Shocked ? Chyba, że to mnie się "rozpękło" w trakcie odkręcania ale z drugiej strony ta rdza w jakis sposób musiała powstać a skoro wczesniej byłoby całe i szczelne to ...hmmm Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez lajsta dnia Pon 20 Lut 2012, 12:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
sardzent

Auto Maniak



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 803
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: AMG S55
Piwa: 17/4
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Podejrzewam ze pocieklo kiedy komus lub ciagle lekko cieklo na slube lub okolice Smile
Powrót do góry
bolqu

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: W169 180CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 14 Sty 2013, 19:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


holloww napisał:
To jest już model w169? tak? to nie będzie łatwo. Może to być też problem z dodatkową pompką obiegową nie koniecznie termostat. Sprawdź czy podczas nagrzewania chłodnica robi się ciepła od góry wtedy będzie wiadomo że to termostat. Sprawdź też czy działa ogrzewanie postojowe jeśli takie jest (guzik z napisem REST na klimie). Lepiej niech to zrobi fachowiec.


Holloww czy moglbys napisac cos wiecej o tej "dodatkowej pompie obiegowej" lub podeslac jakis fajny odnosnik to tego:D?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Jest guzik z napisem REST? Pompka jest elektryczna i powinna być za lewym lub prawym reflektorem. Wchodzą do niej dwa węże i wtyczka na dwa kabelki.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
bolqu

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: W169 180CDI
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Termostat - wymiana


Nie ma przycisku REST jest tylko przycisk z manualnej klimy a model to W169 w dieslu, nie spotkalem sie jeszcze z takim czyms (dodatkowa popka) dlatego stad moje zainteresowanie, a fakt faktem, nawet jak jest na zewnatrz -15oC to po odpaleniu w blyskawicznym tempie jest cieply nawiew (oczywiscie po ustawieniu nawiewu na max temp), dopiero po jakims czasie z nawiewu "doplywa" chlodniejsze powietrze. Mam nadzieje ze to dosc czytelnie opisalem:D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System