Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A-klasa W 169 wasze sugestie, opinie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macias_GA

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 87

Posiadane auto: A-klasa 03
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2008, 10:48
Temat postu:

A-klasa W 169 wasze sugestie, opinie


Powoli zastanawiam sie nad zmiana W 168 i mysle o W 169.
Wbrew niektorym opinia na forum, ja ze swojego auta jestem zadowolony, faktem jest ze wymieniana byla sonda lambda i pasek wielorowkowy, no i oczywiscie czesci ktore zuzywaja sie przez normalna uzytkowanie auta takie jak klocki tarcze czy wymiana plynow, ale w kazdym samochodzie moze sie cos zepsuc.
Zastanawiam sie czy wybrac diesla czy beznyznke i przerobic na gaz
Jakie macie opinie na temat tegoz samochodu??
Pozdrawiam!
Powrót do góry
potamkin

Dyskutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląsk
Posiadane auto: Renault Captur 2013 1,5 dCI; A160 W169 2,0 CDI 2005,
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 20:34
Temat postu:

zamiana 168 na 169


Od miesiąca jestem posiadaczem wersji 169 z 2005 roku.Nie wiem czym to jest spowodowane(może małą ilością posiadaczy tej wersji) ale na tym forum zbyt dużo na temat mojej A klasy się nie naczytałem.A może dlatego,mam nadzieję,że jest to zupełnie inne auto i nie ma o czym pisać..? ;P .Przyznam,że auto kupiłem bez specjalnego rozeznawania się "warto czy nie warto" - po prostu spełniało moje warunki.Jak na razie jest super.Zwłaszcza silnik - 2 litrowy diesel, a na trasie i to bynajmniej nie na autostradzie, a między Rybnikiem a Krakowem, spalił średnio 5 l/100.Rura wydechowa jest tak czysta,że mogę sprawdzić jej czystość w białych rękawiczkach.Może wsiadanie do niego nie jest zbyt łatwe(jestem wysoki) ale poza wspomnianą twardością nie ma za bardzo się do czego przyczepić.Podoba mi się kokpit i to o wiele bardziej niż w wersji 168 - wygląda poważniej Smile.Co do wymiany pasków,płynów,klocków to przecież to nie żadne usterki - są to elementy eksploatacyjne,które są po pewnym czasie do wymiany w każdym aucie.Ja tam nie narzekam - zobaczymy co będzie dalej...ale oby tak dalej! Smile
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 01:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A-klasa W 169 wasze sugestie, opinie


Witam!

ja też mogę potwierdzić, że W169 jest w sumie udanym produktem. Użytkuję od 1,5 roku. Bardzo dobre spalanie, 2litrowy silnik na trasie ok. 5L , przy spokojnej jeździe poniżej. Po mieście średnio 7. Jak to diesel. Klima przez cały czas on. Polecam wszystkim, którzy potrzebują samochodu do przemieszczania się. Komfort z jazdy... to niby hasło reklamowe innej zacnej marki Wink ale myślę, że i w W169 da się go odczuć. Pod warunkiem, że się go nie porównuje z dużymi autami, bo wtedy oczywiście rozczarowanie.

Problemem jest ... rdza... o tym było na forum.

Nie jeździłam W168, jednak tego modelu już nie produkują, więc trudno porównywać, bo na drogach jeżdżą conajmniej pięciolatki albo starsze. Stąd tyle negatywnych opinii użytkowników... W169 też się ich pewnie za kilka lat dorobi, jak każde starsze auto.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
mylik1960

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Nissan Qashqai 2.0 B 2011r.
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 16:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A-klasa W 169 wasze sugestie, opinie


Idea Gratuluje wyboru 169 Very Happy bo 168 to niemiecka porażka Twisted Evil Smile Kupić łatwo ale pozbyć się to Mad
Powrót do góry
Blacky78

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 21:16
Temat postu:

W169


Witam,

odświerze troche post. Zamierzam kupic zonie W169 - przeglądnąłem wiele tematów i ogólnie rzecz biorąc prawie wszystkie dotyczą W168. Czy jest więcej już na ta chwile użytkowników W169 którzy podzielili by sie opinią? Biorąc pod uwage opinie o W168 zacząłem się zastanawiac nad zakupem W169 ale jakby nie było to już niby "półka wyżej" i byc może nie ma z nim aż takich problemów. Z góry dziękuje za rady i sugestie uzytkowników W169.

Autko bedzie słuzyło głównie do jazdy po mieście więc raczej biore pod uwage benzyniaka.

Pzdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adams1968

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Renault Scenic,Fiat126elx,skoda Felicja 1,3,Opel corsa1,0 wv golf 1,8
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 16:43
Temat postu:

RE W169


Witam
Ja posiadam W169 od marca tego roku autko jest z roku 2008 nie miałem jeszcze z nim żadnych problemów nic nie stuka nic się jeszcze nie zepsuło dodam auto jest z silnikiem benzynowym 1,5 jeżdżę nim tylko po mieście i po górkach spalanie średnie to 8,1l/100km naprawdę autko polecam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
crowe

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Belgia
Posiadane auto: IS300h,F20 125d M,W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 14:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A-klasa W 169 wasze sugestie, opinie


Witam Smile
Moje A200-turbo od soboty zmienilo wlasciciela Sad takze patrzczie w lusterka gdyz te malenstwo potrafi zadziwic Twisted Evil .
Auto bylo prawie pod kazdym wzgledem fantastyczne Very Happy .Skrzynia CVT rewelacja,uklad hamulcowy i kierowniczy super.Oczywiscie zawsze mozna byloby sie do czegos przyczepic ale biorac pod uwage cene,jakosc i frajde z jazdy ta wersja A-klasy wypada bardzo dobrze.
Do minusow mozna zaliczyc okleine slupkow i wypadajace nakladki z regulatora pompowanych foteli i czeste wymiany opon Laughing .
Ogolnie fantastyczne auto godne polecenia.
Pzdr,Crowe
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System