Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Stuki w silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Stuki w silniku


No dobra, wizyta u mechanika zaliczona, tyle że....
Dokulałem się do mechanika (200m od domu?), żeby chociaż osłuchał i wstępnie zdiagnozował. Stukało tak samo jak wieczorem, jak karabin maszynowy. Zgasiłem silnik, poszedłem do biura po mechanika, odpaliliśmy auto i .... cisza !!!.
Kilkukrotne odpalanie, jazdy próbne, nic. Odgłos zniknął tak samo jak się pojawił.
No i teraz to dopiero mam zagadkę, co do było i gdzie szukać problemu.

Nie wiem na ile miało to znaczenie, ale auto zaparkowałem u mechanika na krawężniku, kołami od strony pasażera wyżej. Może coś się inaczej ułożyło? Ale w czasie jazdy, w tym dwa hopki i zarkęt odgłos nie zmieniał się, stukało do samego końca dopóki nie zgasiłem silnika przy parkowaniu.

Jakieś sugestie?
Powrót do góry
gadu-gadu
varomix5

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2017, 15:54
Temat postu:

Podobny problem.


Witam. W związku z podobną tematyką grzecznościowo podłączę się do wątku. Mam prośbę o jakieś sugestie Mercedes W169 A150 przebieg 210 tys. , w dniu dzisiejszym podczas postoju na światłach zaczął się jakiś nie za głośny ale słyszalny dźwięk z silnika, nie jest metaliczny ale regularny. Pierwsze skojarzenie poluzowany łańcuch rozrządu ocierający o obudowę. Stukanie przyśpiesza wraz z obrotami silnika, przy wyższych obrotach nie słyszalny powracający przy zwalnianiu. Brak spadków mocy nie pali się kontrolka sprawdź silnik. Podjechałem po drodze do warsztatu samochodowego po pierwszą opinię co do łańcucha, mechanik po otwarciu maski odkręcił korek od oleju powąchał i powiedział że na 100% sworzeń tłoka w jednym cylindrze powoduje hałas. A związku z tym że to element nienaprawialny, najlepiej kupić używany silnik i wymienić. Czy ktoś miał tego typu przypadek, bo diagnoza na węch mnie powaliła. Pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System