Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Moduł AAM, centralny zamek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yahoo77

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JELENIA GÓRA
Posiadane auto: MERCEDES ML, 2.7 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 12:55
Temat postu:

Moduł AAM, centralny zamek


Witam!

Mam pytanie dot. centralnego zamka. Wiem, ze problem był juz kilka razy poruszany, ale nie znalazłem rozwiązania. Pytanie dotyczy MB 2001r. ML W163 2.7 cdi. Nie działa mi otw. i zamykanie drzwi z pilota ( scyzoryk). Kodowanie pomaga tylko na jeden raz. Byłem w ASO i stwiedzili "brak komunikacji z modułem AAM centralnego zamka". koszt naprawy wycenili na ponad 2 tys. zł.
Prosze o informację , czy ktoś może spotkał sie z podobnym problemem i czy może ktos go rozwiązał "niższymi kosztami".

Dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
K8J4

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): PAŁUKI
Posiadane auto: MERCEDES ML 270 CDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 00:34
Temat postu:

CENTRALNY ZAMEK


Witam. Mam taki sam problem.
Jakiś czas temu kupiłem ML 270 CDI z 2001 roku.W komplecie otrzymałem dwa kluczyki (scyzoryki). Które działały bez zarzutu. Pewnego dnia pierwszy z kluczyków przestał działac. Wcześniej nie było żadnych objawów którwe mogłyby sugerowac jakiekolwiek problemy.Udałem się do speca od kluczyków.Ten stwierdził że bateria jest ok i sygnał jest nadawany.Po kilku dniach dowiedziałem się o zegarmistrzu które zajmuje się takimi rzeczmi.Wstępnie wycenił koszt naprawy na 200 zł.Po dwóch dniach pojechałem do niego rzekomo zrobił kluczyk od podstaw, ale okazało się ze nie jest w stanie odkodowac poprawnie kluczyka.Kazał mi czekac i do tej pory czekam...
Powrót do góry
yahoo77

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JELENIA GÓRA
Posiadane auto: MERCEDES ML, 2.7 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 12:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Moduł AAM, centralny zamek


Witam!

U mnie było podobnie. Najpierw przestał działać jeden kluczyk a po około miesiącu drugi. Sprawdzali obydwa i sygnał jest, pompka od centralnego też działa poprawnie. Dodam jeszcze, ze od środka mogę poprzez przycisk na konsoli środkowej zamknąc normalnie wszystkie drzwi.

Pozdr. i czekam na porady.
Powrót do góry
yahoo77

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): JELENIA GÓRA
Posiadane auto: MERCEDES ML, 2.7 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 22:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Moduł AAM, centralny zamek


Dla wszystkich mających podobny problem.

Z tego co ustaliłem problem polega na braku komunikacji z modułem AAM ( All activity module). Zepsuty jest procesor w tym module. Można wymienić sam procesor. Koszt to około 120 Euro procesor i kodowanie około 400-600zł, wiec wychodzi około 800-1000zł. Problem polega na tym, że procesor jest w ofercie , ale niedostępny, czyli nie ma aktualnie w magazynie i nie wiadomo kiedy bedzie.

Można też kupic uzywany. Na Alle... około 500 zł, lecz nikt nie da gwarancji, ze bedzie działał bezawaryjnie. W ASO MB krzyknęli 2000zł netto plus montaż, wiec to na pewno odpada. Poradził mi jeden mechanik aby spróbowac w ASO MB w Niemczech ( mam około godziny do granicy), bo tam może być dużo taniej niż u nas.

To tyle z informacji, które posiadam.

Pozdr.
Powrót do góry
andreas1168

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: ML 320 , 3l ,diesel
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 09:31
Temat postu:

Moduł AAM, centralny zamek


Witam !
Właśnie niedawno przerobiłem ten problem i tak jak piszecie ASO Mercedesa w Szczecinie faktycznie przez trzy godziny męczyli się i stwierdzili , że mają problem z komunikacją z modułem AAM. Według mnie to chore bo mając specjalistyczny sprzęt nie potrafią nic zrobić. Tego samego dnia pojechałem do innego elektryka który przez dwadzieścia minut wyczytał mi całe auto i powiedział z czym mam problem. Faktycznie w Polsce koszt wymiany tego modułu dochodzi razem z modułem nawet do 3000 zł. , a w Niemczech w stacji Mercedesa zapłaciłem za wymianę i część 480 euro i trwało to nie całe dwie godziny i mam na to wszystko gwarancje.
Naprawdę radził bym w miarę możliwości radze pojechać do Niemiec bo jest taniej i z gwarancją.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 09:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hecht291

Debiutant



Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): JELENIA GÓRA
Posiadane auto: ML W163 320 V6
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 20 Kwi 2013, 19:39
Temat postu:

Re: Moduł AAM, centralny zamek


andreas1168 napisał:
Witam !
Właśnie niedawno przerobiłem ten problem i tak jak piszecie ASO Mercedesa w Szczecinie faktycznie przez trzy godziny męczyli się i stwierdzili , że mają problem z komunikacją z modułem AAM. Według mnie to chore bo mając specjalistyczny sprzęt nie potrafią nic zrobić. Tego samego dnia pojechałem do innego elektryka który przez dwadzieścia minut wyczytał mi całe auto i powiedział z czym mam problem. Faktycznie w Polsce koszt wymiany tego modułu dochodzi razem z modułem nawet do 3000 zł. , a w Niemczech w stacji Mercedesa zapłaciłem za wymianę i część 480 euro i trwało to nie całe dwie godziny i mam na to wszystko gwarancje.
Naprawdę radził bym w miarę możliwości radze pojechać do Niemiec bo jest taniej i z gwarancją.

Mam ten sam problem nie otwiera drzwi kierowcy i baku a pozostałe otwiera.
byłem w serwisie i stwierdzili brak sygnału z zamka o zamknięciu drzwi ,
lecz jak otwieram drzwi to nie zapala się oświetlenie kabiny.
Może to jednak zamek a nie AAM
_________________
ml w163 320 v6
Powrót do góry
jacek1008

Dyskutant



Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: W140, Galloper, ML W163 3,2, 2,7 C, 123, 124, 124ce, Opel Senator, BMW 320 ,518, 524, 520 E34, 525TDS, Opel Omega 2,5 TD, Alfa 146. Alfa 156, Mitsubishi Pajero, Jeep Cherokee 4,0 Ford Sierra1,8 1,6
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 28 Sty 2018, 18:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Moduł AAM, centralny zamek


yahoo77 napisał:
Dla wszystkich mających podobny problem.

Z tego co ustaliłem problem polega na braku komunikacji z modułem AAM ( All activity module). Zepsuty jest procesor w tym module. Można wymienić sam procesor. Koszt to około 120 Euro procesor i kodowanie około 400-600zł, wiec wychodzi około 800-1000zł. Problem polega na tym, że procesor jest w ofercie , ale niedostępny, czyli nie ma aktualnie w magazynie i nie wiadomo kiedy bedzie.

Można też kupic uzywany. Na Alle... około 500 zł, lecz nikt nie da gwarancji, ze bedzie działał bezawaryjnie. W ASO MB krzyknęli 2000zł netto plus montaż, wiec to na pewno odpada. Poradził mi jeden mechanik aby spróbowac w ASO MB w Niemczech ( mam około godziny do granicy), bo tam może być dużo taniej niż u nas.

To tyle z informacji, które posiadam.

Pozdr.



yahoo77, czy wiesz może , który z procesorów w tym module jest do wymiany? Jeśli trzeba mam zdjęcia płyty tego modułu dla przypomnienia.

A tak poza tym, czy ktoś wie jak podłączyć sterownik uniwersalny centralnego zamka do instalacji w W163?
_________________
Jeśli mogę to chętnie pomogę Smile
Powrót do góry
skype status
jacek1008

Dyskutant



Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: W140, Galloper, ML W163 3,2, 2,7 C, 123, 124, 124ce, Opel Senator, BMW 320 ,518, 524, 520 E34, 525TDS, Opel Omega 2,5 TD, Alfa 146. Alfa 156, Mitsubishi Pajero, Jeep Cherokee 4,0 Ford Sierra1,8 1,6
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 18:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Moduł AAM, centralny zamek


Rozwiązany temat sterowania centralnym zamkiem w Mercedesie ML W163. - jak i w innych Mercedesach.
Na portalu aukcyjnym, firma sprzedaje sterownik centralnego zamka wraz ze schematem podłączenia i dwoma pilotami razem z 4 grotami w cenie około 100 pln. Ponieważ nie zawsze schemat ten i podłączenie prawidłowo steruje zamkiem, (w zależności od uszkodzenia AAM), wraz ze sprzedającym doszliśmy do szybszego podłączenia sterowania zamkami. Gdyby ktoś chciał dane sprzedającego, zapraszam.
Nie wiem, czy mogę tu podać takie dane.
_________________
Jeśli mogę to chętnie pomogę Smile
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System