Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak zepsułem mojego merolka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
msk

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 55

Posiadane auto: A 170 cdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 09:07
Temat postu:

jak zepsułem mojego merolka


Szanowni forumowicze!
Na wstępie mały apel. Jeśli podajemy informacje dotyczące wykonania jakiejś czynności starajmy się aby była ona szczegółowa (generalnie dla amatora), i zawierała informacje czasami oczywiste dla fachowca.

A mój problem wziął się właśnie z braku jednej małej informacji Sad Pisałem wcześniej na forum o potrzebie opuszczenia silnika - wymiana bendiksa w rozruszniku i przy okazji rolki i pasek). I wszystko by było cacy - rozrusznik ok rolki i pasek też, tylko w swojej nieświadomości opuściłem silnik nie rozkręcając maglownicy (niestety jestem amatorem ), czyli powisiał sobie na kolumnie kierownicy i chyba coś z nią zrobił, bo zaczęło się trzeszczenie przy kierownicy i nie zgasły kontrolki ABS i ESP po pokręceniu kołami.
Jak teraz o tym myślę to mnie trafia, wystarczyło odkręcić parę śrubek od maglownicy i problemu by nie było, a tak to nie wiem jak bardzo naciągnąłem sobie kierownice (nie jest przecież przygotowana do wieszania na niej silnika) i jak to teraz naprawić ??

Czy może ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 10:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak zepsułem mojego merolka


Witam. Podejrzewam że problem z niegasnącymi kontrolkami wziął sięraczej w związku z rozłączeniem akumulatora niż uszkodzeniem czujnika położenia koła kierownicy. Zakładam że procedurę trzy razy kierownica w lewo i w prawo zrobiłeś?. Jeśli kontrolki nie zgasną podjedź do kogoś na test komputerowy żeby nie szukać uszkodzenia tam gdzie go nie ma. Test wykaże przyczynę, będzie taniej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
msk

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 55

Posiadane auto: A 170 cdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 10:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak zepsułem mojego merolka


Kozak_K proszę napisz gdzie jest czujnik położenia kierownicy? , na pewno jest coś nie tak z kołem kierownicy, wcześniej było ok teraz jest jakieś trzeszczenie przy jeździe, jakby kierownica została odrobinę pociągnięta przez kolumnę albo lekko wypaczona, w końcu na maglownicy prawie wisiał silnik - wprawdzie podparty lewarkiem ale zawsze, aby się dostać do rozrusznika i go wykręcić troszeczkę miejsca potrzeba.

Oczywiście kręcenie kierownicy prawo lewo do oporu jak trzeba Smile wcześniej po odpięciu akumulatora i kręceniu kontrolki gasły

Dodam jeszcze że kierownica trzeszczy bo lata sobie luzem, tak powiedzmy kilka milimetrów można nią poruszyć góra dół - prawo lewo koło kierownicy ma luz, biorę się za rozkręcanie Sad

Niestety po zdjęciu kierownicy okazało się że na kolumnie kierownicy jest łożysko które jest dociskane przez taką tulejkę plastikową która zatrzaskuje się na kolumnie kierownicy i ta tulejka się rozsypała, w serwisie niestety nie występuje jako część oddzielna tylko element kolumny kierowniczej. Może ktoś z forumowiczów posiada taką tulejkę lub wie gdzie to można kupić? Proszę pomóżcie
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 19:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak zepsułem mojego merolka


Witam. Ja osobiście nie rozbierałem kolumny więc z własnego doświadczenia Ci nie powiem, ale czytałem kiedyś opracowanie na temat zasady działania układu kontroli trakcji w samochodzie i jako przykład były tam rysunki i zdjęcia właśnie a-klasy. Czujnik położenia kierownicy umieszczony był przy kole kierownicy i był to okrągły element plastikowy z wyprowadzonymi z niego przewodami elektrycznymi. Prawdopodobnie zasada działania opiera się na połączeniu nieruchomego czujnika i elementu magnetycznego obracającago się razem z kołem kierownicy.
Przykro mi ale bliższych szczegółów na ten temat niestety nie znam. Mam nadzieję że poradzisz sobie tanio.
Pozdrawiam
Powrót do góry
msk

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 55

Posiadane auto: A 170 cdi
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak zepsułem mojego merolka


No cóż już pewnie wiem dlaczego mi nie skasował ABS i EBD, czeka mnie wymiana szprycy czyli kolumny kierowniczej, powieszenie silnika spowodowało że rozsypało się górne łożysko i plastik który je dociska, kierownica lata jak ...... chce Sad -- kolejne doświadczenie autko stoi i czeka na nowe graty

I KU PRZESTRODZE DLA INNYCH AMATORÓW MECHANIKI

OPUSZCZASZ SILNIK ODKRĘĆ MEGLOWNICĘ
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 20:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System