Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 22:00
Temat postu:

jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Witam serdeczenie. Na wstepie chciałam zaznaczyć, że jestem kobietą i pewnych opisów technicznych ogarnąć nie mogę, nie mniej mimo iz nie zamierzam grzebać osobiście pod maską, chciałabym wiedzieć choć trochę oc co chodzi Smile
Moze zacznę od początku; otóż zakupiłam MB 170 CDI, 2001 r , półautomat ( kolor mało istotny jak rozumiem Smile), generalnie jeżdzi, nie dusi sie, ma kopa, nie dymi, nic poz inspekcja mu sie nie świeci, ale..jak juz sobie nim pojeżdżę, nie ważne czy 5 minut czy 2 godziny, to po wyłączeniu silnika nie ma opcji żeby zapalił. Kręci normalnie ale nic poza tym. Przymusowy czas postoju to minimum 1,5h rozumiem, że do całkowitego ostygnięcia silnika. Po tym czasie odpala normalnie. Wymieniłam filtr paliwa , choć nie liczyłam na cud w związku z tym, ale piszę na wszelki wypadek. I nie wiem co jest. 26 maja jestem umówiona do serwisu, ale moze macie jakieś sugestie, bo nie chciałabym, żeby mi ktoś ciemnote wciskał. Boję się, że to może wtryski, a to już chyba duży koszt przy wymianie, nie wiem co robić. Pompa paliwa? Elektronika? Auto jest mi potrzebne bardzo, dojeżdżam z córką na rehabilitacje, i wolałabym, żeby było całkiem sprawne. Tak to jest jak kobieta auto kupuje...
Serdecznie pozdrawiam. A.


Ostatnio zmieniony przez zuzowamama dnia Sro 09 Lip 2008, 23:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
colo28

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 41

Posiadane auto: Toyota Avensis
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Witam,

Miałem podobnie, ale tylko przy niskim poziomie paliwa w zbiorniku, sprawy nie rozgryzłem przez półtora roku. Starałem się miec przynajmniej pół zbiornika paliwa, wtedy wszystko było ok. Teraz na szczescie nie mam już tego ch.......o samochodu....
Mysle ze winna jest pompa paliwa, ale w tym samochodzie wszystko jest możliwe... Wink

Pozdrawiam,
_________________
colo28
Powrót do góry
gadu-gadu
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 23:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


dzięki za pomysł, niestety u mnie to chyba nie to... czy troche paliwa, czy full, problem występuje nadal.
Powrót do góry
gadu-gadu
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Pią 23 Maj 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


moim zdaniem mogą to być wtryski , zawór cisnienia na listwie lub pompa paliwa
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 15:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Witam to raczej nie będzie od pompy paliwa ale może wszystko się zdażyć to jest tylko MB. Ale jak autko nie odpala to trzeba sprawdzic jakie jest ćsinienie paliwa, wtryskiwacze nie psują się w taki sposób jak poleci to nie pracuje na jakiś cylinder i będzie kopcił, a czy na zimnym silniku się tak też dzieje???


Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 15:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Nie 25 Maj 2008, 21:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


z doświadczenia wiem ze wtryski cdi padaja na 3 sposoby i sie z nimi spodkałem usterki to :
- elektromagnez -żadkość
-zatarta koncówka iglicy - wtedy nie pracuje na tym cylindrze
- nieszczelny zaworek przelewu i t ten sposób przepuszcza paliwo na powrót auto gdy jest zimne paliwo jest gesciejsze i jest ok gdy sie nagrzeje puszcza na powrót.
Powrót do góry
gadu-gadu
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 11:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Cytat:
czy na zimnym silniku się tak też dzieje???


nie, na zimnym silniku odpala bez problemu, nie kopci, ani na biało ani na czarno

I co ja mam zrobic? Czy badanie komputerem ma sens? Wiekszosc serwisów lub mechaników upiera sie przy wtryskach. I czy regenaracja wtryskiwaczy ( bo taniej) wystarczy?
A tak w ogóle to bardzo dziękuję Wam za odzew, bo juz sie trochę podłamałam... Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


A co się dzieje podczas takiej próby uruchomienia gorącego silnika? Chodzi mi o to czy może zaskakuje, albo z rury kopci na czarno? Stawiam na elektrykę, jakiś czujnik temperatury, dający fałszywe informacje albo nawet brak styku na jakimś złączu po nagrzaniu się.
_________________
cezzar
Powrót do góry
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 14:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


nic sie nie dzieje, tylko kręci ( tak normalnie) nie dymi, mozna tak sobie krecic az akumulator padnie. Po jakims czasie, jak juz troche wystygnie, to tak jakby mial ochote zaskoczyc, ale na dobrych chęciach sie konczy, musi odstac swoje, ok. 1,5 godziny, i wtedy zapala bez problemu. Wyglada to tak, jakby kompletnie nie dostawal paliwa, tylko rozrusznik dziala. To tak na moje babskie oko. W przewodzie paliwowym ropa jest caly czas. Matko kochana jakie to skomplikowane Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 14:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


A może pójśc w innym kierunku? Nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach kupiłaś auto ale jeśli problem jest od początku zaraz po kupnie to udałbym się do sprzedającego... Sprawę masz wygraną.
_________________
cezzar
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


A na zimnym - odpalasz - działa - od razu wyłączasz - i czy wtedy ponownie da się odpalić ?
A bym dał za wygraną i pojechał do dobrego elektryka
Powrót do góry
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 14:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


heh, sprzedającego to chyba mogę co najwyżej cmoknąć, na zimnym odpalam. Czy jade 2 godziny,czy 5 minut dziad sie buntuje, ale na zimnym silniku jak raz za razem to zapala, teraz nawet przeparkowalam dla sprawdzenia i nawet 3 raz zapalił Shocked
Tez mysle o elektryku, ale tak mnie wkrecaja na te wtryski ze juz sama nie wiem. Łatwo wywalic kase, tylko mnie meczy ze to jednak nie wtryskiwacze sa. Nie bardzo mam teraz na to fundusze. No coz, najbardziej mnie w tym aucie fascynował fakt ze wózek córki sie mieści bez rozkładania, to teraz mam za swoje. Evil or Very Mad
Powrót do góry
gadu-gadu
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 07:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Miałas być wczoraj w serwisie...?
_________________
cezzar
Powrót do góry
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 14:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


serwis odwołałam, to ostateczność, znalazłam w okolicy gościa z komputerem, tylko sie uśmiechnął, miał juz taki przypadek, stawia na elektronike na koncu wtryski. Jestem umówiona na czwartek, facet prawie mi przysiągł ze go naprawi. Bardzo jest pewny siebie, mam nadzieję, że to się przedłoży na efekty. No i tańszy jest niz serwis. Jak bedze wiedziala co i jak dam znac, dla "potomnosci" Smile
Wczoraj jeszcze skupilam sie jak to jest z tym odpalaniem raz po raz. Jak szybko to zapala, ale jak miną 2 minuty i coś tam przestanie syczeć, to mogiła. Czyli chyba nie o temperature tu chodzi.
Dzięki za podtrzymanie na duchu i porady. A.
Powrót do góry
gadu-gadu
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Maj 2008, 00:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) jak sie rozgrzeje, to odmawia współpracy..problem rozwiazany


Teść pojechał do elektryka... i wiecie co? czujnik na wałku rozrządu Smile Najpierw wyskoczyly trzy awarie ale ostatecznie wyszlo ze to ten czujnik, a to jakos polaczone z czyms tam jest. Wtryski są w porządku, pompa tez. W ogóle jak zimny był i odpalony komp pokazywał ze auto bezawaryjne. dopiero pozniej wykazywal. Wyjezdzam na 2 tygodnie, ale moze rano uda mi sie wkleic namiary na goscia, moze sie komus przyda. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System