Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) błond p1886 cisnienie oleju w skrzyni automatycznej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karlos1234

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): legnica
Posiadane auto: mercedes a klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Kwi 2012, 12:53
Temat postu:

błond p1886 cisnienie oleju w skrzyni automatycznej


Kupiłem niedawno Mercedesa A160 z 2000r. z automatyczną skrzynią tiptronic.

Po dwóch dniach jazdy skrzynia dziwnie zaczęła się zachowywać.
Auto bardzo mozolnie ruszało (wysokie obroty silnika, tak jakby skrzynia się ślizgała) dopiero po osiągnięciu prędkości ok 30km/h zaczynało przyspieszać i jechać normalnie(kolejne biegi wchodzą płynnie bez szarpnięć), wsteczny bez problemu. Po większym przygazowaniu podczas ruszania skrzynia przechodziła w tryb serwisowy (F na wyświetlaczu) i dostępny był tylko 1 bieg. W trybie serwisowym auto rusza płynnie.

Z komputera został odczytany błąd: P1886 ciśnienie oleju w skrzyni biegów poza zakresem.

W skrzyni został wymieniony olej, filtr i uszczelka. Po wymianie problem nie zniknął (oczywiście błąd został skasowany).
Dodatkowo zostały sprawdzone zawory, one nie są przyczyną usterki.

Raz na jakiś czas skrzynia pracuje prawidłowo, niestety po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem wraca.

Po konsultacji z kilkoma fachowcami większość głosów przemawia za uszkodzonym sterownikiem - podobno ten błąd sterownika jest nienaprawialny i należy sterownik wymienić.

Czy ktoś może wskazać, gdzie można zakupić sterownik do takiej skrzyni i na co należy zwrócić uwagę przy dopasowywaniu sterownika oprócz tego, że powinien pochodzić od auta z takim samym silnikiem i zbliżonym rocznikiem.
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 14:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) błond p1886 cisnienie oleju w skrzyni automatycznej


Hej. Miałem podobny problem ze sterownikiem. Inny sterownik znalazłem na stronie allegro i w zakładach zajmujących się naprawianiem skrzyni automatycznych. Ja kupiłem sterownik za 1200zł (można dostać za 800zł-u mechaników) od mechanika z Gdańska i od tamtego czasu, tj. od około 7 miesięcy moja skrzynia źle pracuje. Dodatkowo zostały w niej wymienione tarczki, koło zębate i dalej jest tak samo, z tą różnicą że "F" nie pokazuje. Jest jeszcze firma midparts w warszawie, która zajmuje się regeneracją tych sterowników. Natomiast ja na Twoim miejscu upewniłbym się czy to aby na pewno sterownik jest przyczyną wyżej wymienionych objawów. A tak w ogóle to Scheiße, a nie samochód. Niektórzy mechanicy w ogóle tego gówna!!!! nie przyjmują. Ach!!!!!!!....... -ale si ę teraz zezłościłem!!!!!!!!!!!!!!! Mad
Powrót do góry
karlos1234

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): legnica
Posiadane auto: mercedes a klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 14:49
Temat postu:

odpowiec


tak ale jak to sprawdzic czy skrzynia mechanicznie uszkodzona
Powrót do góry
Arczi251

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 206, 01r. aktualnie A170 CDI automat 99r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) błond p1886 cisnienie oleju w skrzyni automatycznej


U mnie odbywało się to w ten sposób że mechanik (w serwisie mercedesa podobnie) co chwile powtarzał "no- wymienimy i zobaczymy czy to jest to " niestety do tej pory tak mówi, a ja z metodę prób i błędów płacę i tu ku......... dużo Mad
A tak na poważnie uważam że jest dobrze skonsultować się z więcej niż 1 mechanikiem, Miałem sytuacje, ze jeden mówił, że jest za mało oleju w skrzyni i go dolał, a drugi go spuszczał Rolling Eyes (Do sprawdzania poziomu oleju jest potrzebny specjalny bagnet merca)
Czasami warto też pojechać do serwisu merca, tam Ci go przeskanują za 300zł, ale może coś więcej powiedzą. Ja miałem uszkodzony sterownik wskazywał na to błąd jaki odczytał komputer:P1856-błąd ten ewidentnie wskazywał na uszkodzony sterownik, a dokładnie na 1 z 5 elektrozaworów, które znajdują się na tym sterowniku.
Poczekaj niech odezwą się tęższe głowy, które są na tym forum ja jestem laikiem - dzielę się tylko swoim doświadczeniem
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System