Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mahtab

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes A140, W168, benzyna 1,4, 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Kwi 2012, 12:02
Temat postu:

Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Cześć!

Chciałam się przywitać wśród użytkowników i fanów mercedesów z moim A140 - który przyprawia mnie ostatnio o bezsenność i ból głowy.
Znalazłam sporo podobnych tematów, ale ponieważ możliwych przyczyn problemów jest dużo, a występują różnice w objawach, opiszę mój problem z nadzieją, że mi pomożecie Smile

Sytuacja wygląda tak:
Samochód odpala za pierwszym razem, ale natychmiast gaśnie, jeśli go nie przegazuję od razu. Wtedy strzela, stuka i się trzęsie, obroty najpierw nie rosną, potem gwałtownie wzrastają i po jakimś czasie się stabilizują (ale muszę potrzymać go na 2 tys. około 40 sekund) i jak silnik się rozgrzeje, auto jeździ bez zarzutu.
Na zimnym silniku krztusi się, dławi, trzęsie, nie ma mocy.
Problemy zaczęły się przy dużych mrozach - wtedy nie odpalał od razu, tylko np. za piątym razem - poza tym objawy były właśnie takie.

Pojechałam najpierw do serwisu Auto-Dawid w Tyńcu (naprawiają tylko mercedesy), gdzie wymieniono olej, filtr paliwa, przeczyszczono przepustnicę - i stwierdzono, że to przepływomierz, który w tym modelu jest częścią modułu sterującego. Podobno jego wymiana to koszt razem z programowaniem ok. 8 tys. złotych, natomiast wymianę na używany mi odradzono.
I zostałam z kłopotem, co zrobić dalej.

Następnie udałam się na Opolską do Jetronika (gdzie mają Stardiagnose), gdzie stwierdzono, że to na pewno nie elektronika(że wszystko jest w porządku) i wysłano mnie na wymianę pompy paliwowej. Wymiana pompy (na zregenerowaną) nic nie dała, objawy są takie same.

Cały czas świeci się kontrolka silnika (w domu mam wydruk z komputera, to dopiszę jakie błędy) - ale to, że się świeci zdaje się nie mieć związku z objawami, bo ona świeci się od ponad roku(!) i już wcześniej w dwóch warsztatach nie potrafili mi powiedzieć, dlaczego. Po wykasowaniu błędu po dwóch dniach zapala się ponownie.

Czuję się naciągnięta i olana - mam wrażenie, że należałoby sprawdzić jeszcze przewody elektryczne, cewkę zapłonową, może świece (choć były wymieniane rok temu). Poradźcie co jeszcze?

Planuję podjechać do Mirosława Sikory do Oławy, bo widziałam, że jest polecany.

Poradźcie proszę, co robić dalej?

Z góry dzięki!
Powrót do góry
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 18:23
Temat postu:

to samo


miałem identycznie tylkoi nie było różnicy czy zimny czy ciepły wymieniłem pompe paliwa swiece cewke i pzrepustnice niestety nic to nie dało wiec postanowiłem pzreciscic przepływke tak jak radzili inni użytkownicy tego forum i poprzeczyszceniu masakra auto gasnie przy hamowaniu ,obroty spadna poniżej 100 auto gasnie wczesniej przynajmniej nie gasł na gazie teraz nie ma różnicy.podjechałem na sd i okazało sie ,ze to przepływka która jest zintegrowana z komputerem zaden samochód na świecie tak nie ma jak ta zemsta niemca!!!jeszce nie miałem tak awaryjnego i drogiego w utrzymaniu auta!!!pali jak smokn i ciągle cos trzeba;-(nie polecem tego uroczego autka!!!!!
Powrót do góry
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 18:55
Temat postu:

naprawa przepływomierza


mam takie pytanko czy wie moze ktoś jak sie nazywaja fachowo te szkiełka w przepływce do a klasa dodaje foto
http://automotiv.goodluckwith.us/wp-content/uploads/2012/04/P1040731-new.jpg
to nie moze duzo kosztowac a nie musielibyśmy placić po tyle kasy tylko kazdy sam by sobie naprawił pzrepływke
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Tak że w Polsce nie kupisz a jedynie w Kraju wszystkomającym. Laughing Widziałem na zagramanicznych sklepach ale tylko na zamówienie i jeśli dobrze widziałem to musisz brać minimum 10 kpl. Cena nie wiele niższa jeśli byś oddał przepływkę do regeneracji. Kiedyś z ciekawości tego szukałem. Wink Po przelekturowaniu tego zagadnienia moje wrażenia były mieszane. Rolling Eyes
Jeśli bardzo Cię to interesuje to wpisz w szukajkę moduł msm. Szukaj poza granicami. Wink Jeśli znajdziesz coś ciekawego to dawaj na pulpit. Wink
Powrót do góry
Mahtab

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes A140, W168, benzyna 1,4, 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


No, to mnie nie pocieszyłeś, Keram2504...

Mój tak się zachowuje tylko przy zimnym silniku, co więcej, im cieplej na dworze, tym szybciej wszystko się normuje. A jak się unormuje, to jeździ się nim tak samo, jak zawsze.
Jakieś pomysły dlaczego tak...?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 22:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 24 Kwi 2012, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Prawdę powiedziawszy mocno nie wgłębiałem się w ten temat. Ale gdzieś wyczytałem, że owa przeplywka wytrzymuje 150 - 200 tkm. Po tym okresie należy ją wymienić lub zregenerować. Ponadto przy uszkodzonej przepływce będziesz miał spaliny nie mieszczące się w normie. Z ciekawości możesz sprawdzić na stacji diagnostycznej.
Powrót do góry
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 18:09
Temat postu:

przepływomierz


witam ponownie!a czy mogłby ktos wytłumaczyc co oznacza numer w nawiasie na przepływomierz ponieważ są różne o 0 do 8 ???
.............
i czy jak mam np 4 to moge zamontowac z 3?


................
Scalony pkt 20 regulaminu.
Keram
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 21 Maj 2012, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Zauważyłem, że na "wolnym rynku" pojawiły się listki do przepływek.
http://moto.allegro.pl/przeplywomierz-powietrza-mercedes-a-klasa-168-i2324285161.html
Cena niezbyt atrakcyjna. Osobiście nie podejmę się wymiany. Popytam znajomego elektryka ile weźmie za wymianę.
Powrót do góry
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 04 Cze 2012, 10:22
Temat postu:

przepływka


witam ponownie!!!wymieniłem te szkiełka/blaszki i nic samochod nadal nie daje sie jezdzić na bęzynie ręce opadaja teraz jeszzce pokazuje bład sondy lambda i nie wiem czy wymieniec bo juz wywaliłem ze 4000
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pon 04 Cze 2012, 14:05
Temat postu:

Re: przepływka


spinrail napisał:
witam ponownie!!!wymieniłem te szkiełka/blaszki i nic samochod nadal nie daje sie jezdzić na bęzynie ręce opadaja teraz jeszzce pokazuje bład sondy lambda i nie wiem czy wymieniec bo juz wywaliłem ze 4000

No niestety i mnie dopadł ten problem, wszystko wskazuje że to przepływka.
Macie jakąś sprawdzoną firmę która naprawia to z dobrym skutkiem?
Kol. "spinrail" kto Tobie to wymieniał? ... możesz więcej szczegółów o tym?
Co myslicie o tej firmie?
http://www.bba-reman.com/content.aspx?content=mercedes-bez-a-klasa-naprawa-przeplywomierza
Wydaje się że można spróbować.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pon 04 Cze 2012, 22:54
Temat postu:

Re: przepływka


spinrail napisał:
witam ponownie!!!wymieniłem te szkiełka/blaszki i nic samochod nadal nie daje sie jezdzić na bęzynie ręce opadaja teraz jeszzce pokazuje bład sondy lambda i nie wiem czy wymieniec bo juz wywaliłem ze 4000


Może zostały zamienione miejscami ???
Właśnie boję się sam zmieniać te ustrojstwa. Możliwe że przy okazji siadła elektronika.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 08:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Nieodpowiedni ludzie, nieodpowiednia diagnostyka, to potem można wymieniać wszystko po kolei, zostaw sondę w spokoju to że silnik źle pali to nie jej wina. Trzeba podjechać do kogoś to się zna na merckach, a nie kupił sobie SD żeby szpanować przed kolegami taksówkarzami.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:26
Temat postu:

przepływka


byłem juz u kilku mechaników i wszyscy rece rozkładaja nie wiedza co mu jest dziwne jest tylko to ze auto na gazie jezdzi bez jakich kolwiek problemów a na benzzynce nie ma jazdy.z reszta w moim miescie większosc mechanikow to nawet pod maske do a klasy nie zaglada,a ci co chca coś zrobic nie wiedza co mu jest i odsyłaja na komputer a niestety oprócz sondy lambda sd nie pokazuje zadnych błędów.
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 11:56
Temat postu:

Re: przepływka


spinrail napisał:
byłem juz u kilku mechaników i wszyscy rece rozkładaja nie wiedza co mu jest dziwne jest tylko to ze auto na gazie jezdzi bez jakich kolwiek problemów a na benzzynce nie ma jazdy.z reszta w moim miescie większosc mechanikow to nawet pod maske do a klasy nie zaglada,a ci co chca coś zrobic nie wiedza co mu jest i odsyłaja na komputer a niestety oprócz sondy lambda sd nie pokazuje zadnych błędów.


No to co napisałeś daje do myślenia... usterka jest po stronie zasilania benzyny, czyli może małe ciśnienie benzyny w listwie wtryskowej spowodowane niesprawnością pompy albo filtru benzyny. Napisałeś że pompę wymieniłeś a co z filtrem?. Pomierz ciśnienie na listwie wtryskowej.
Nie sądze ze może to być problem wtrysków.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 21:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówno pracuje i gaśnie przy zimnym silniku, A140 (W168)


Może to być wina samych wtryskiwaczy jeśli masz gaz a bardzo mało jeździsz na benzynce. Możesz dać do czyszczenia lub sam pokusić się o wyczyszczenie. Pogogluj i na pewno coś znajdziesz na ten temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 350

72 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesViano

169 999

2014r.

74 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System