Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2008, 09:56
Temat postu:

dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Od paru dni (tzn. od kiedy zrobiło się cieplej) zauważyłem że dmuchawa w silniku (mam nadzieje że dobrze to nazywam;) )załącza się bardzo często, żeby nie powiedzieć że chodzi na okrągło nawet. Dzisiaj odpalając samochód w garażu (przy wyświetlającej sie temperaturze 17,5 stopnia) od razu załączyła się dmuchawa i praktycznie chodziła cały czas w trakcie jazdy. Czy to jest naturalne i czy nie przejmować się tym czy to jakaś zła oznaka? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2008, 13:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Witam aniemasz czasami włączonej klimy???
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2008, 16:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Właśnie przed chwilą skoczyłem do garażu sprawdzić i tak: klima wyłączona, silnik zimny (rano tylko jeździłem z pół godziny), temperatura na termometrze wyświetlana 21 stopni. Po odpaleniu silnika zaraz załącza się dmuchawa gdzieś przy chłodnicy, jak zajrzałem pod maskę to daje jak suszarką. To chyba raczej niemożliwe żeby zaraz musiała się załączyć, później w trakcie jazdy przy obecnych temperaturach to rozumiem ale na zimnym silniku? Może ja panikuje bo może u innych użytkowników jest podobnie...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2008, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Ale czy to chodzi wentylator przy chłodnicy czy gdzieś indziej to jest słychać???
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Cze 2008, 11:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Właśnie sprawdziłem dokładniej i jest to wentylator przy chłodnicy. Samochód stal całą noc w garażu (temp. 18 stopni) i zaraz po odpaleniu silnika włącza się ten wentylator i nie przestaje chłodzić. Nie wiem czy to się coś zablokowało? Tam widzę że ten kabel który odchodzi od wentylatora ma złączkę i tak myślę że może ją rozłączyć i połączyć jeszcze raz bo może coś zaśniedziało albo sie zablokowało...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 01 Cze 2008, 11:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 09:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Sorry że post pod postem ale w tym chciałem zapytać o coś nowego.

W dalszym ciągu mam problem z tym wentylatorem- chodzi na okrągło. Jak były chłodniejsze dni to sie nie załączał (przynajmniej nie słyszałem jego pracy) a teraz jak się zrobiło ciepło to już cały czas chodzi. Jeżeli chodzi o mój samochód to przez jakiś czas zanim go kupiłem trochę stał nieużywany i tak pomyślałem że może jest tam jakiś przełącznik który uruchamia wentylator lub go wyłącza i trochę zaśniedział albo się zanieczyścił od nieużywania? A teraz się załączył i nie może sie odblokować a wystarczy go tylko przeczyścić. zanim udam się do mechanika może uda mi się coś samemu zdziałać...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 13:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Witam. Zacznij od sprawdzenia styków na czujniku temperatury zamontowanym na przewodzie od klimatyzacji przy samej chłodnicy od góry zaraz za pasem przednim stojąc przodem do samochodu po lewej stronie. Wtyczka ma trzy lub cztery przewody. Wyjmij ją i obejrzyj styki czy nie są zaśniedziałe, lub czy któryś nie jest ułamany. Pozdrawiam
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 15:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Witam musisz znajść czujnik temperatury od układu chłodzenia a nie od klimy bo to jest czujnik od ciśnienia klimy. Dokładnie gdzie jest umieszczony ten czujnik to nie pamiętam chyba że podasz nr vin to sprawdze we wtorek bo to jest obiaw jakby był ściągnięty przewód z tego czujnika albo jest przerwa na instalacji, uszkodzony czujnik i podaje złą temperature a w najgorszym wypadku moduł wentylatora. Proponuje jechać do elektryka chyba że się olientujesz w sprawdzeniu tego to sobie poradzosz. Jesili pracuje powoli to jest załonczony pierwszy bieg wentylatora. Pozdrawiam
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 16:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Numer vin to: WDB1680071J168674 byłbym wdzięczny za sprawdzenie gdzie jest ten czujnik. Możliwe że jednak będę musiał się udać do elektryka ale może uda mi się coś samemu zdziałać...

Ten wentylator raczej nie pracuje wolno bo chodzi w miarę głośno i nawet mocno dmucha.

Dzięki wielkie Panowie za odpowiedź.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Witam sprawdziłem gdzie jest umieszczony jest ten czujnik temperatury silnika jak otworzysz maske silnika to po lewej twojej stronie czyli prawej samochodu koło kolektora ssącego jak spojrzysz za niego koło lostwy rail będą dochodziły przewody gumowe w miare grube i tam jest termostat to będzie za filtrem paliwa bo to jest CDI i przy tym termostacie jest czarny czujnik gdzie będzie kostka o szerokości około 7-8mm też czarna a to jest jedyny czujnik który jest zamocowany na wtyk i od boku jest włożona spinka w kształcie litery U. Mam nadzieje że to znajdziesz. Pozdrawiam
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Dzięki wielkie za odpowiedź. Jutro na to popatrzę chociaż tam jest tak napchane że pewnie i tak nie znajdę Wink W ostateczności wybiorę się do elektryka. Jak już będę coś wiedział w tej sprawie to dam znać.
Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
arni214

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilkenny
Posiadane auto: MB A140,VW GOLF II 1.6TD,VW PASSAT B4 1.9 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 22:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


wymen czujnik wlaczania wentylatora bo jest tak ze jak czujnik padnie to tam w nim jest takie zabezpieczenie ze zamyka obwód i caly czas chodzi wentylator zeby nie przegzac silnika .
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 08:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Dzięki za dalsze wskazówki w temacie. W sumie jeszcze tego nie naprawilem bo nie mialem kiedy... W tym tygodniu pewnie sie wybiore do majstra. W ogole to dziwna sprawa bo po odpaleniu silnika i po zalączeniu sie dmuchawy jak poruszam chlodnicą tak po lewej stronie to obroty dmuchawy spadaja albo wyłącza sie całkowicie (ale nie zawsze da rade tak zrobic).

Pare dni temu bylem tez w trasie (ok 300km) i wydawalo mi sie ze juz sie samo naprawilo wszystko bo dmuchawa zalaczala sie sama i sama sie wylaczala jak np przejezdzalem w korkach ale teraz patrze to jest takjak bylo wczesniej czyli chodzi caly czas nawet na zimnym silniku.

A jak jest z kosztami samego czujnika i jego wymiany Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 10:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


Witam. Jeżeli ruszając chłodnicą zmieniają się obroty dmuchawy to tym bardziej sprawdź styki czujnika na przewodzie dolotowym od klimy, na górze po lewej stronie przy chłodnicy. Najprawdopodobniej styki są zaśniedziałe. Miałem już dokładnie takie objawy i to było przyczyną.
Pozdrawiam
Powrót do góry
lukaszok

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 16:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dmuchawa/wentylator w silniku chodzi na okrągło


u mnie przyczyna byl jakis blad w komputerze, w Niemcownii jak zakładali webasto to coś narozrabiali. Zanim doszli do tego w serwisie u nas to tez troche minelo... ale wszystko teraz jest gitara!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System