Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin160-a-klasa

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Cze 2008, 17:49
Temat postu:

nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Witam posiadam A160 z 98 przebieg 155tys problem jest z trzymaniem obrotow przyspieszaniem i wogole nie rowno pracuje na niskich obrotach.
rano odpalam samochod to jak nie dodam gazu to odrazu zgasnie jak sie chwilke rozgrzeje to juz nie gasnie tylko chodzi jakby na 2 cylindry ale tylko lekkie dodanie gazu i juz jest ok.podczas jazdy(nie zawsze) gdy przyspieszam jest tak jakby jakas dziura byla bo auto nie chce jechac tylko jakby stalo na jednej predkosci albo zaczyna szarpac i ogolem samochod nie ma mocy a czasem jest dosc dobrze czyli bez wszystkich tych usterek.
wyczyscilem przepustnice i zmienilem swiece dalej to samo.bylem na komputerze i nic nie wykazal. juz sam niewiem co mam robic co wymienic...pomocy acha jest chyba problem z alternatorem gdyz strasznie jeczy jakby sie cos zacieralo ale ladowanie jest. wie ktos co to moze byc?
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Cze 2008, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Hej. Myślę że może być to przepływomierz powietrza. Jak jest uszkodzony to nie zawsze komputer(diagnostyczny) zidentyfikuje tę usterkę. A właśnie przez ten element może być problem o którym piszesz(dziura, nie równa praca na niskich obrotach, opóźniony start od zera jeśli nie wciśniesz pedału gazu od razu do dechy, lub niekiedy chwilowy brak reakcji na ten pedał jadąc) to przez złe dozowanie powietrza-przepływka niesprawna - komp auta otrzymuje błędne informacje i żle dozuje. To jest mój typ-mogę,ale myślę że się nie mylę. Ciężko na forum MB o jakieś rady od innych, ale może ktoś się dopisze jeśli ma pojęcie aby móc uderzyć w inną opcję jeśli moja zawiedzie:)
W klasie A nowy przepływomierz i jego wymiana to dość spory koszt - proponuje podjechać do jakiegoś normalnego mechanika aby ci przeczyścił przepływkę(nierzadko ta metoda pomaga-wiem od znajomych) bo jeśli pojedziesz do serwisu MB to jeśli mój typ będzie trafny to na 95% zaproponują wymianę elementu. Słyszałem że większość niegłupich mechaników potrafi czynność przeczyszczenia przepływki wykonać. Ja swoją wymieniłem Crying or Very sad bo nie wiedziałem wcześniej o takiej opcji. Objawy były podobne. Teraz autko śmiga jak złoto - lecz mogło za o wiele mniejsze pieniądze których nigdy za dużo. Pozdro
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 01:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Witam jak ktoś proponuje czyszczenie przepływki to panowie na krótki odcinek bo co poniektórzy nie mają pojęcia co on ma za zadanie. A moge się mylić ale to co się dzieje w tym autku to bardziej bym postawił na układ zapłonowy, ile ma przejechane na siwiecach, nagminnie siadają cewki zapłonowe obiaw kopci, nie równa praca na wolnych obrotach i przy dodaniu gazu szarpie. Jwdyne wyjsicie podpiąć pod komputer. Pozdrawiam
Powrót do góry
Marcin160-a-klasa

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 18:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Tak jak juz pisalem na komputerze bylem i nic nie pokazal wiec zaplon jak narazie odrzucam stawiam na typ sylwestra.mam tylko pytanie ile kosztowalo cie wymiana przeplywomierza? bo ja znalazlem na allegro do mojego mesia za 600 z komputerem i immobilajzerem tylko o ile sie nie myle to trzeba ten komputer jeszcze zaprogramowac? a co z kluczykami tez je trzeba kodowac na nowo? czy ktos wie jak to wszystko wyglada? z gory dzieki za pomoc pozdrawiam.
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Możesz kupić taki ale czy masz kogoś takiego co ci przeprogramuje wszystko??? niema szans napewno nie przeprogramuje SCN-u bo to można zrobić tylko na nowym komputerzegdzie niebył wprowadzony wczesiniejszy kod SCN-u imobilajser większość elektroników go poprostu wymazuje z programu, a skąd jest pewne czy nie będzie trafiony tem przepływomierz albo ile na nim przejedziesz??? stego co wiem to jak ktoś się w miare zna na elektronice to się niechce bawic w takie coś w naprawe przepływek bo to jest ryzyko, ale poszukaj. A nowy niestety około 6000 zl to proponuje to sprawdzić na 1000% że to jest przepływka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
inrzynjer

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 08:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


sylwester217 napisał:
A nowy niestety około 6000 zl


a jeśli wyjdzie na to ze to przepływka, to staraj sie jej szukać u ludiz którzy sprowadzają auta z angli na częsci.

To niestyty jedna najbardziej mrocznych stron bardzo nieudanego modelu Mercedesa...
Wśród znawców Mercedesa krązy anegdota, że najdroższy w utrzymaniu MB to własnie A-klapa.

pozdrawiam.
Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 09:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Jak pisałem może, zaznaczam może to być przepływka gdyż komp nie diagnozuje zazwyczaj usterki tego elementu, a ja w Clk miałem całkiem podobne objawy i wymiana przepływki załatwiła sprawę(zastawia mnie tylko to szarpanie). Jeśli podłączenie do kompa nic nie wykazało to nawet najlepszy fachowiec będzie gdybał i jeśli się okaże że nie trafił z diagnozą to po wymianie elementu który nie pomógł - pieniędzy nikt nie zwróci. Dlatego w takiej sytuacji proponowałem przeczyszczenie przepływomierza co będzie najmniej bolesne dla kieszeni, a okaże się choćby na krótki okres czy wybór był trafny a wówczas zakup nowego będzie zasadny.
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 19:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Witam ale jesili cewka jest rąbnięta to też nie zawsze wyjdzie wypadanie zapłonu ja miałem ostatnio A-kl na taki sam obiaw i nie było błędu i okazało się że to jednak cewka poprostu się musi zdażyć wszystko ale ja proponuje podpiąć komputer i sprawdzić ile kilogramów przepływu powietrza przy odpowiednich obrotach. Niech dokładnie jakiś elektryk ci sprawdzi instalacje. Skąd jesteś to może ci kogoś w miare dobrego podpowiem najlepiej jakby to było niedaleko Sosnowca. Pozdrawiam
Powrót do góry
Marcin160-a-klasa

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 01:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Sprawa jest tego typu ze akurat jestem z Katowic ale wyjechalem do irlandii wiec jakikolwiek mechanik z polski odpada.Ale mam tutaj dobrego elektryka ktory juz raz mi sprawdzal i wtedy nic nie wyszlo w sumie to ostanio do niego dzwonilem i kazal mi jeszcze raz podjechac zanim zdecyduje sie na wymiane przeplywki.Ja postanowilem ze postaram sie przeczyscic przeplywke i wtedy zobacze co sie bedzie dalej dzialo.Chociaz nie powiem ze nie stawialem na cewke zaczne od przeplywomierza. wie ktos moze jak to mozna zrobic samemu??czy jest to bardzo skomplikowane?
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 11:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Witam czy ty mieszkasz bardzo daleko od Cork kolo jakiego wiekszego miasta???
Powrót do góry
Marcin160-a-klasa

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 12:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Wlasciwie to mieszkam w cork tzn. w Carrigtohill kilka kilometrow od cork a widze ze Ty Sylwek jestes z cork? a gdzie dokladnie mieszkasz?
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 21:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) nie rowno chodzi szarpie, zamula podczas przyspieszania.


Witam ja obecnie mieszkam na SUNDAY S WELL ale jak wiesz gdzie jest serwis mercedesa w Cork to mnie zawsze znajdziesz od 9-17,30od wtorku do piątku a w poniedziałek godzine krucej, a często bywasz tym autem w Cork bo to jest jakieś 15 km od ciebie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System