Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mylik1960

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Nissan Qashqai 2.0 B 2011r.
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 21:46
Temat postu:

Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Sprężyny z przodu są całe a przy skręcie w lewo lub w prawo słychać trzaski (nie zawsze).Poproszę o poradę Confused Confused
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 22:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


U mnie nie ma trzaskow tylko pojedyncze klikniecia terz niewiem co to jest u ciebie postawil bym na lozyska na mcpersonach.Pozdrawiam
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 01:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Witam dokładnie tak jest jak kolega dmf napisał. A czy u kolegi coś już zdiagnozował jakiś mechanik z tym stukaniem??? Pozdrawiam
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 05:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


nikt nie potrafi kakretnie podac przyczyny mysle jednak ze chyba amortyzatory trzeba bedzie wymienic. Sprobuje jeszcze poszukac przyczyny domowym sposobem to znaczy statoskopem zobaczymy moze sie wykryje skad te klikniecia kokretnie dochodza .Pozdrawiam
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Witam. Raczej wstrzymałbym się z wymianą amortyzatorów a zaczął od górnego mocowania amortyzatora (łożysko, guma). Najprościej jest podnieść przód i wtedy kręcąc kierownicą posłuchać czy trzaski ustały.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Łożysko zgniło, ale występuje tylko w komplecie jak na zdjątku

Powrót do góry
mcmisiak

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:21
Temat postu:

Mialem to samo


Mialem to samo jak skrecalem kierownica w lewo lub w prawo to trzeszczalo az bialej goraczki dostawalem, dodatkowo jak samochod jechal po nierownosciach to samo no nie szlo jechac, tez myslalem ze to sprezyny potem gniazdo amortyzatora ale nic z tego, teraz wytlumacze po chlopsku bo zaden ze mnie mechanik ale sam to zrobilem, koncowki drozkow stabilizatora sa polaczone ze soba taka powyginana rura ktora idzie z przadu samochodu od lewej do prawej strony i ona jest po jednej i drugiej stronie w takich gumach w karoserji i jak naladowalem tam oleju w te gumy to wszystko zniknelo, tam sie dostal chyba piasek i spowodowal te zgrzyty, mam nadzieje ze tobie tez to pomoze
Powrót do góry
gadu-gadu
emek

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 28

Posiadane auto: mercedes a klasa 1400 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 09:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


W moim na początku też trzeszczało , a teraz przy nierównościach mam stuki . Są charakterystyczne bo rozchodzą się po kabinie. Na poniedziałek jetem umówiony u mechanika. Jakie są koszty łożyska i gumy?.
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 21:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


za samo lozysko zaplacilem 35 pln ale ztego co sie zorjetowalem to powinno sie wymienic razem z obudowa aluminiowa tak jak widac na zdjeciu wyrzej mnie zrobili samo lozysko i dlatego chyba nic to nie dalo ale u mnie nie wystepuja trzaski tylko pojedyncze klikniecia i to wroznych momentach terz mi sie flaki gotuja jak to slysze i nie wiem co ztym poczac.Pozdrawiam
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Cze 2008, 22:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Miałem to samo. Też myślałem, że to łożyska na przednich kolumnach. Były to jednak gumowe podpory stabilizatora. Były kompletnie "wytłuczone". Po ich wymianie wszystko ustało. Koszt tych "gumek" to około 20 zł za sztukę więc zanim kupisz łożyska na kolumny po ponad 200zł za szt. to najpierw sprawdź owe podpory stabilizatora.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
cezzar

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze Gdańskie
Posiadane auto: Renault Laguna 2.0T 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 13 Cze 2008, 12:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


maszotTC napisał:
Były to jednak gumowe podpory stabilizatora. Były kompletnie "wytłuczone". .


A co mają podpory stabilizatora wspólnego ze skręcaniem? jeżeli są trzeaki, skrzypienie podczas skręcania, to są to górne łożyska mcPhersona, to zółte na zdjęciu. Zresztą na słuch jest łatwo to wyczuć.
_________________
cezzar
Powrót do góry
mcmisiak

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Cze 2008, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


zgadzam sie ztym gumami , one pracuja rwoniez przy skrecaniu delikatnie w gore i w dol ja je zaoleilem i przestalo nawet na razie nei musialem wymieniac
Powrót do góry
gadu-gadu
mylik1960

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Nissan Qashqai 2.0 B 2011r.
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 22:55
Temat postu:

Trzaski przy skręcie.


Dziękuję za porady panowie . Są to łożyska amortyzatora ,pozdrawiam. Very Happy Smile Idea
Powrót do góry
merolek

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A-Klasa [W168], A160, 1.6 benzyna, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sie 2008, 09:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Witam wszystkich użytkowników forum Smile
@mylik1960 - i wymieniłeś same łożyska czy w komplecie Question
Powrót do góry
gadu-gadu
merolek

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: A-Klasa [W168], A160, 1.6 benzyna, 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lis 2008, 19:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sprężyny przedniego zawieszenia (trzaski)


Drodzy forumowicze - byłem w kilku warsztatach - wszędzie mówią co innego... ja rozumiem, że każdy chce zarobić, ale żeby każdy mówił co innego na te same objawy - to brak wiedzy czy niechęć pomocy Question
A więc:
1. z postoju - kierownica do oporu w prawo i ruszam (czy to powoli czy szybciej) - słyszalne systematyczne jakby plastikowe trzaski wydobywające się ewidentnie z przodu od strony kierowcy.
2. w ruchu - jakikolwiek bieg - dość spory zakręt w prawo (przynajmniej o jakieś 60-70stopni) - te same trzaski.
3. w ruchu - podczas dohamowywania - czyli gdy jakkolwiek hamuje z jakiejkolwiek prędkości nic nie słychać ale gdy prędkość już jest mała i energicznie chcę dohamować do zatrzymania - te same plastikowe trzaski (jakby coś siadało przez siłę dośrodkową)
4. po tym jak auto było całkowicie uniesione na podnośniku przez ok45min - powyższe trzaski nie występują przez parę godzin jazdy Exclamation [To chyba dość ważna informacja]
5. po zakupie auta pierwsze plastikowe jakby trzaski nastąpiły po ok miesiącu i trwały może ze trzy dni, następnie wróciły po miesiącu (grudzień) i następowały nieco dłużej; od stycznia do kwietnia trzasków nie było - a od kwietnia występują do dziś.

Oto co usłyszałem w warsztatach po kilkuminutowych oględzinach (gdzieniegdzie było głównie na słuch, bez podnoszenia lub wjazdu na kanał):
0. coś przy hamulcu (szybko sprawdzone dlatego punkt 0.)
1. minimalny luz na drążku kierowniczym, przy jakichś gumach (może być gdzieś tu...)
2. małoznacząca usterka - jakieś gumy (przed wyjazdem w trasę - hasło: można jechać!)
3. niedokręcone plastiki od strony podwozia (wtedy właśnie auto wisiało, gdy opuścili sprawdziłem: NIE MA! ...a następnego dnia to samo Exclamation )
4. poduszka silnika (ale nie pewne)
5. przegub (choć nie jest pewny)
6. jakieś gumy (ciężkie do określenia, bo gdy auto w bezruchu to nic nie słychać)
7. przegub
8. luz na skrzyni z lewej strony!! - to usłyszałem dziś gdy byłem nastawiony już na wymianę przegubu, ale mechanik stwierdził że to nie przegub i przekazał mi tę masakryczną informację, a następnie adres gdzie regenerują skrzynie Shocked
...dlatego proszę Was tu o jakąś diagnozę.

Wymienione łożysko amortyzatora, jak i gumy stabilizatora... Sad
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły Question
Bardzo proszę przeczytajcie jeszcze raz moje wypociny wyżej i dodajcie do przemyśleń jeszcze jedną "śmieszną" rzecz:
Parę dni temu padało u mnie dobrych kilka dni - owa duża wilgotność powoduje, że trzaski stają się pojedynczymi trzaskami i występuję o wiele rzadziej niż gdy jest sucho Exclamation
O ile dobrze się orientuje woda ma właściwości smarujące - co więc może mi "smarować" Question
Co może być zużyte, uszkodzone...co może powodować mój problem Question

Powtórzę się jeszcze, ale czy wobec stwierdzenia mechanika: "brak luzów na drążku kierowniczym" mogę mieć jakiekolwiek wątpliwości - bo zdaje się wszystko idzie w tym kierunku, a konkretnie na łączenie końcówki drążka z drążkiem kierowniczym, które zabezpiecza osłona gumowa - jednak na sugestie, że może być to sama ta guma zapewne każdy mechanior parsknie śmiechem - więc czy może być coś spieprzone w tym łączeniu w takim stopniu, że luzy nie występują tylko te irytujące trzaski Question
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System