Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) Tylna wycieraczka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemaaas

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): zach-pom
Posiadane auto: MERCEDES VIANO 150dci AMBIENTE, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2012, 09:37
Temat postu:

Tylna wycieraczka


Witam, mam problem z tylną wycieraczką...ona żyje własnym życiem... opiszę po kolei; najpierw podczas normalnej pracy zaczęła się zatrzymywać co jakiś czas w dowolnej pozycji.. i jakby z oporami wracała "szarpiąc" do pozycji nie koniecznie końcowej, a dowolnej jaką sobie własnie wybrała. Myślałem że zaciera się na sworzniu...ale jak włączę z natryskiem, to gania jak nówka (objawy w obu wypadkach są identyczne na szybie suchej jak i mokrej)... ostatnio jednak zaczęła załączać się kiedy chce...przy wyłączonym włączniku na panelu... czasem od wibracji na gorszej nawierzchni, ale i na dobrej również...czasami chodziła non stop, czasem impulsem...nie zawsze kończąc bieg we właściwej pozycji... do pewnego momentu otwarcie klapy zatrzymywało ją (co było jak najbardziej prawidłowe)... teraz jednak biega nawet przy otwartej klapie... na mój niestety elektryczny a nie elektroniczny rozum wygląda to jakby był zwarty przekaźnik podający napięcie na silnik wycieraczki... jedyne jak sobie na razie poradziłem, to zabrałem jej żarcie Smile , wyjąłem bezpiecznik aby mi non stop nie ganiała... proszę o podpowiedź, z góry dzięki
Powrót do góry
Lelu27

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprintek 319 '10
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2013, 17:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Tylna wycieraczka


Tak jak pisałem gdzie indziej. W moim Vito 639 takie problemy miałem z uwagi na wadliwie działający regulator napięcia.

Pozdrawiam
Lelu
Powrót do góry
piotrpoi

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazury

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Gru 2016, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Tylna wycieraczka


temat już pewnie dawno zapomniany, ale odgrzeję - może się komuś przyda.

W silniczku wycieraczki tylnej przez środek przechodzi spryskiwacz szyby, który jest łączony we wnątrz korpusu poprzez dociśnięcie obudowy i uszczelnienie oringiem. W momencie gdy łączenie traci szczelność, zwłaszcza gdy zimą zamarznie nam płyn, zostaje zalany układ scalony wycieraczki- płytka elektroniczna. wtedy wycieraczka ma prawo żyć własnym życiem. nowa obecnie kosztuje ok 600zł / zamiennik ok 230 zł. też śmiga.

jedna porada- gdy wymienicie silniczek na nową i przed złożeniem osłony klapy będziecie chcieli sprawdzić działanie by nie rozbierać wszystkiego ponownie, to polecam zzamknąć klapę - przez styk przechodzi info do kompa, który podaje sterowanie na silniczek. bez zamkniętej klapy nici z uruchomienia Smile
Pozdrawiam Smile
_________________
uaz...hmm...nic dodać,nic ująć
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 11:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Tylna wycieraczka


Może temat zapomniany ale awarie w W639 jak najbardziej aktualne Sad

mam ten sam problem, tylna wycieraczka zaczęła włączać się kiedy sama zdecyduje Sad

Jechałem autem, myłem tylna szybę i zaczęło się. Faktycznie wcześniej auto chyba stało na mrozie a tylną wycieraczkę nie wiem czy włączałem do mycia aby ewentualnie stary płyn zużyć.

Zapewne silniczek. Zamówiłem Valeo - cena 310 pln.

Wymienię i zobaczymy Smile

p.s. dzięki za posta, bardzo przydał sięSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

79 800

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System