Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Instalacja tempomatu slk 2.3 foto manual



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 17:58
Temat postu:

Instalacja tempomatu slk 2.3 foto manual


Witam. Postanowilem zalozyc w swoim slk 2.3 tempomat i podzielic sie z wami co i jak Smile) Tempomat fabrycznie montowany byl w slk ze skrzynia biegow automatyczna, natomiast w wersji skrzyni manualnej nie spotkalem sie. Zaczynamy oczywiscie od zakupu manetki, ja kupilem od modelu w210, pasuje tez od w 202



1) Instalacje rozpoczynamy od zrobienia instalacji, w tym celu musimy dorobic 6 przewodow z czego 5 ze sterownika silnika wedlug schematu



S40 - manetka tempomatu
N3/10 - sterownik silnika

2) 5 przewodow dorabiamy w kostce jak na zdjeciu



3) Po jej rozebraniu mamy 2 kostki, na jednej z nich znajdujemy piny 20, 21, 22, 23, 24 i do nich musimy dorobic piny, ja wykorzystalem piny z kostki od tempomatu sa te same i idealnie pasuja

4) Nastepnie prowadzimy przewody do wnetrza samochodu wedlug mnie najlepsza droga to ta pokazana na zdjeciu najpierw do skrzynki bezpiecznikowej po lewej stronie samochodu z ktorej tez wyprowadzamy sobie jeden kabel na ktorym po przekreceniu stacyjki jest napiecie akumulatora





5) Teraz mozemy zaczac montaz manetki, zaczynamy od demontazu poduszki



6) Odkrecamy kierownice po zaznaczeniu jej polozenia oraz dolna oslone pod kierownica i odpinamy 3 kostki (przewody poduszki, klaksonu, manetki kierunkowskazow i swiatel)



7) Demontujemy tasme poduszki odkrecajac 3 sruby



Cool Wyciagamy manetke kierunkowskazow razem z plastikowa obudowa kolumny kierowniczej
9) Wycinamy otwor w obudowie dla manetki tempomatu



10) Laczymy przewody manetki z przewodami ze sterownika wedlug zalaczonego wczesniej schematu, wszystko skladamy w odwrotnej kolejnosci

Po zlozeniu u mnie w slk 2.3 z 97r nic nie trzeba kodowac, zakladamy i dziala, jezeli macie jakies pytania to w temacie.
Nie wiem jak jest w innych modelach dlatego ostroznie, pamietajcie ze podpinacie sie bezposrednio do sterownika
Powrót do góry
Wystawiono 3 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System