Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikidaniel

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 10:23
Temat postu:

Dziwna reakcja na pedał gazu


Witam,
mam problem ze swoim autkiem - w momencie gwałtownego dodania gazu silnik dopiero ciągnie po chwili. Sytuacja ta powtarza się na każdym biegu. Przy powolnym dodawaniu gazu sytuacja nie zachodzi. Na komputerze wyskoczyły mi błędy odnośnie czujnika położenia wałka rozrządu, cylindra 1 oraz że mieszanka jest za słaba i za mocna. Czujnik już wymieniałem i nic to nie dało. Problem zachodzi na zimnym i na ciepłym silniku. Nie mam pojęcia co teraz wymieniać sprawdzać.

Wszystkie spostrzeżenia będą pomocne.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Nie chcę prorokować ale na 98% przepływomierz do regeneracji.
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 13:00
Temat postu:

Re: Dziwna reakcja na pedał gazu


mikidaniel napisał:
Witam,
mam problem ze swoim autkiem - w momencie gwałtownego dodania gazu silnik dopiero ciągnie po chwili. Sytuacja ta powtarza się na każdym biegu. Przy powolnym dodawaniu gazu sytuacja nie zachodzi. Na komputerze wyskoczyły mi błędy odnośnie czujnika położenia wałka rozrządu, cylindra 1 oraz że mieszanka jest za słaba i za mocna. Czujnik już wymieniałem i nic to nie dało. Problem zachodzi na zimnym i na ciepłym silniku. Nie mam pojęcia co teraz wymieniać sprawdzać.

Wszystkie spostrzeżenia będą pomocne.

Diagnozuj dalej.
Diagnostykę robiłeś na SD?
Myślę że warto zmierzyć ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.
Jeśli wykazuje wypadanie zapłonu na cylindrze 1 to może też zespolona cewka zapłonowa.
Uszkodzenie przepływomierza powinien SD wykazać błędy charakterystyczne dla niego.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
mikidaniel

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Dzięki za odpowiedzi.
Co do przpływki to dzisiaj się zabrałem i ją wyciągnąłem, wygląda że poprzedni właściciel coś z nią robił bo są plomby na niej. Generalnie wyglądała jak nówka. Przeczyściłem ją trochę sprayem do gaźników, a przy okazji wyciągnąłem przepustnicą którą także przeczyściłem. Niestety zero reakcji na moją pracą, nic się nie zmieniło. Teraz mam zamiar odłączyć cewkę i zobaczyć jak świece, czy wszystki dostają iskrę.

A co do diagnozowania był diagnozowany SD i wyskoczyły błędy takie jak pisałem - brak czujnika wałka rozrządu, zbyt dobra i zbyt słaba mieszanka oraz że błąd cylindra pierwszego.

Kolego pisałeś na teamt zmierzenia ciśnienia paliwa, ale do końca nie wiem jak to zrobić, jak byś mógł podpowiedzieć co i jak to będę wdzięczny.

Na razie rozkładam ręce bo nic nie daje rezultatów, ale jeszcze się nie podałem
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 21:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Do pomiaru ciśnienia paliwa na są specjalne manometry które powinien mieć profesjonalny warsztat samochodowy i tam mogą dokonać Tobie takiego pomiaru.
Kilka miesięcy temu miałem trochę podobne objawy uszkodzenia jak w Twoim przypadku. Podejrzewałem uszkodzenie przepływomierza bo diagnostyka na SD wykazała błędy charakterystyczne dla tego typu uszkodzenia. Po skasowaniu błędów i uruchomieniu silnika błędy nie powtórzyły się. Okazało się jednak, że uszkodzona była pompa paliwa, która dawała za małe ciśnienie na listwie wtryskowej.
Wymiana filtra i pompy paliwa załatwiły problem.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 21:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mikidaniel

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 17:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Witam,
po Twojej odpowiedzi zacząłem się zastanawiać nad tą pompą paliwa. Powiedz mi tylko czy wymieniałeś ją na zamiennik czy orginał oraz jak ją wymieniałeś sam czy w warsztacie. Jeśli wymieniałeś ją sam to może coś podpowiesz.

Przed wymianą pompy chciałbym przetestować cewkę, jednak do końca nie wiem jak to zrobić, może ktoś ma jakiś pomysł ?
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Jeśli mam Tobie podpowiadać to jeśli masz na chodzie auto i nie będzie problemu dojechać do mechanika, który jest w stanie pomierzyć ciśnienie paliwa, jednak radziłbym to zrobić bo wymiana pompy jest dość kłopotliwa i koszty diagnozy w przypadku sprawnej pompy mogą się opłacić... przynajmniej ja tak to oceniam.
Bez podnośnika ewentualnie kanału nie zrobisz tego.
Najpierw musisz odkręcić osłonę podłogi, później spuścić paliwo co też nie jest takie proste, bo przynajmniej tak jak ja to robiłem trzeba było zdjąć gumowe połączenia wlewu paliwa by opróżnić i opuścić maksymalnie zbiornik, następnie wykręcić pompę.
Ja ze względu na dużą różnicę w cenie kupiłem przez ,,net'' pompę marki ,,china'' (sumie to cała produkcja nawet renomowanych firm opiera się teraz na tych częściach) no i jak na razie jest wszystko OK.
Jeśli chodzi o sprawdzenie cewki to ciężka sprawa, wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze może wskazywać na uszkodzenie cewki ale wg mnie najlepszym sposobem na sprawdzenie jej uszkodzenia jest podmiana... przynajmniej ja nie znam innego sposobu.
Powodzenia Kolego. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
spinrail

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: mercedes a klasa w-168 140 98
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 11:41
Temat postu:

pedał gazu


ja mam identycznie auto nie reaguje na pedał gazu,cewki mam 2 kupiłem używke i nowke brak poprawy. a takie same błedy na sd tylko u mnie jeszcze czujnik twc ale nie wiem co to i gdzie jest,pompa niby pompa niby ok podaje 4 b
Powrót do góry
mikidaniel

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 15:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Ja już naprawiłem swoje autko, na szczęście trafiłem na bardzo dobrego mechanika który bezbłędnie zweryfikował moją usterkę. W moim przypadku rozciągnął się łańcuch i przeskoczył o parę ząbków, czujnik halla w tym momencie wariował i reagował z opóźnieniem na pedał gazu.

Kolego spinrail radzę Ci sprawdzić łańcuch rozrządu, myślę że masz ten sam przypadek co ja. Koszty są niestety nie małe ponieważ trzeba wymienić cały rozrząd ale po wymianie samochód jakby dostał nowe życie(przynajmniej tak było w moim przypadku).

Dziękuje wszystkim kolegom za pomocą, mam nadzieje że ten temat pomoże innym użytkownikom szybko zweryfikować usterki w swoich autkach.
Powrót do góry
pawełek12

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes a140 1.6 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Cześć,
moje auto to Mercedes A140, benzyna poj. 1,6l, 2000 r.
Mam problem, który wygląda następująco: po wciśnięciu pedału gazu nie ma żadnej reakcji: obroty silnika nie wzrastają, a wręcz maleją, silnik "dusi się", samochód zwalnia; w skrajnych przypadkach silnik gaśnie.
Niekiedy reakcja na wciśnięcie gazu jest spóźniona: 2-3 sekundy. Auto wtedy nagle "zrywa się" do przodu i jedzie bez problemów. Zauważyłem, że brak reakcji na wciśnięcie gazu zachodzi wtedy, gdy obroty silnika są stosunkowo niskie: 1200-1500 obr.
Z powyższymi objawami (brak r-cji na wciśnięcie gazu) "walczę" redukując bieg. Wtedy obroty rosną i silnik pracuje normalnie.
Problem ten po raz pierwszy pojawił się jakieś pół roku temu. Przyczyn szukałem w "chrzczonym" paliwie. Pojechałem do serwisu Boscha w Krakowie, a tam komputer wykrył błąd mieszanki paliwowej (sonda pokazała odczyt max i min). Dolałem nowego paliwa i problem zniknął.
Sytuacja powtórzyła się jakiś miesiąc temu i zniknęła po zatankowaniu nowego paliwa.
W poniedziałek, po przejechaniu ok. 120 km trasy sytuacja powtórzyła się (brak mocy, "duszenie się" silnika, który zgasł jak ruszałem na skrzyżowaniu na zielonym świetle). Tym razem nie pomogło dolanie benzyny do pełna. (W momencie wystąpienia objawów miałem połowę baku). Podłączenie do komputera i tym razem nie pokazało żadnych błędów.
Co według Was może odpowiadać za niniejsze objawy?
Dodam jedynie, że jestem po regeneracji alternatora i rozrusznika, więc te rzeczy można chyba wykluczyć.
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 17:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


witam
czy udało sie to naprawić
chyba mam podobny problem/
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Marta84

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Mercedes A140, 1,4 benzyna, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Lip 2017, 13:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwna reakcja na pedał gazu


Witam. Mam podobne problemy ze swoim A140. Czyli: ma takie okresy, że z 2 sekundowym opóźnieniem obroty rosną po wciśnięciu gazu. Bardzo powoli się rozpędza. Mechanik stwierdził, że winny jest półautomatyczny pedał gazu. Niby impuls dochodzi z opóźnieniem. Potem słyszałam, że winna jest benzyna, bo traci oktany. Pomagało lanie specyfików do benzyny. Ale ostatnio i to nie pomaga.
Co u Was było przyczyną, bo już nie wiem, co wymienić... A jazda jest katorgą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System