Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jjerzyk270

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: MB ML270 CDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 09:13
Temat postu:

Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


Witam
Prośba-po uruchomieniu silnika zaczuna migać kontrolka LOW RANGE, potem gaśnie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czym to pachnie?
ML270 CDI z 2002.
_________________
Gwiazdofan
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2012, 09:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


niczym "smacznym" test SD prawde Ci powie
Powrót do góry
jarek79kk

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: ML 400
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 06 Paź 2012, 19:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


mialem to samo, wine u mnie ponosil silniczek pod autem mniejw iecej na srodku pod spodem, rozkrecilem, wyciagnalem wirnik przeczyscilem papierem sciernym (bardzo drobnym) poskrecalem i problem zniknal, nie wiem dokladnie ale ten silniczek chyba cos uruchamia w low range i przy starcie jesli jest "zastany" wykazuje sie wlasnie taki blad jak u ciebie.

ja z low range praktycznie nie korzystam i teraz po roku od tamtego zabiegu problem znowu wrocil ale nie mam weny zeby wejsc po auto

robota na 30 minut
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 2 piw(a)
Jjerzyk270

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: MB ML270 CDI 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 14:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


jarek79kk napisał:
mialem to samo, wine u mnie ponosil silniczek pod autem mniejw iecej na srodku pod spodem, rozkrecilem, wyciagnalem wirnik przeczyscilem papierem sciernym (bardzo drobnym) poskrecalem i problem zniknal, nie wiem dokladnie ale ten silniczek chyba cos uruchamia w low range i przy starcie jesli jest "zastany" wykazuje sie wlasnie taki blad jak u ciebie.

ja z low range praktycznie nie korzystam i teraz po roku od tamtego zabiegu problem znowu wrocil ale nie mam weny zeby wejsc po auto

robota na 30 minut


Dzięki za podpowiedź. Też w międzyczasie wyczytałem na necie o tym silniczku. Już miałem zaglądać do niego - a tu nagle problem zniknął sam.
Kontrolka nie miga, low range działa normalnie. Nie rozumiem, ale jak działa, to O.K. Ale problem może znowu wrócić, wtedy będę wiedział, co robić.
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Gwiazdofan
Powrót do góry
Ghoster

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeleia góra
Posiadane auto: Mercedes ML W163 320 benzyna+gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Maj 2013, 08:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


Wczoraj to samo zaczęło się dziać u mnie, tzn. miga 12 razy po włączeniu silnika i gaśnie.
Moje pytanie - czy czymś to grozi w normalnej eksploatacji? Czy tylko skończy się na mojej niepewności, obawie i poczuciu że jednak coś migało ale zgasło? Przykładowo czy może auto przejść w jakiś tryb awaryjny czy coś.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 13 Maj 2013, 08:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jaro19

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: W163 ML55 AMG
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 14 Maj 2013, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


Mrugająca kontrolka low range oznacza problemy z reduktorem, a zazwyczaj z silniczkiem reduktora który jest z natury skazany na awarię.
Wystarczy jego wymiana (trzy śruby jedna kostka podłączeniowa).
Po wymianie kontrolka może migać lub świecić światłem ciągłym ale po ruszeniu i przejechaniu paru metrów powinna zgasnąć. Następnie możemy przeprowadzić test załączania reduktora poprzez naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej.
Wykonujemy go w pozycji N przy całkowicie zatrzymanym aucie po naciśnięciu low range w samochodzie kontrolka winna mignąć, a następnie zapalić się światłem ciągłym słyszalny powinien być również stuk załączającego się reduktora.
Po ruszeniu silnik znaczne szybciej wchodzi na obroty i zmienia biegi maksymalna prędkość poruszania to ok 60-70 km/h. Po zatrzymaniu i ponowieniu procedury wszystko powinno wrócić do normy. Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cobra90

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroc
Posiadane auto: W220,500 / W163,320
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 18:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


Ghoster napisał:
Wczoraj to samo zaczęło się dziać u mnie, tzn. miga 12 razy po włączeniu silnika i gaśnie.
Moje pytanie - czy czymś to grozi w normalnej eksploatacji? Czy tylko skończy się na mojej niepewności, obawie i poczuciu że jednak coś migało ale zgasło? Przykładowo czy może auto przejść w jakiś tryb awaryjny czy coś.


W tamtym tygodni właśnie naprawiłem ten silnik.
Na jakimś ruskim forum o w163 przeczytałem wpis gościa, który jeździ ml'em w polu Razz i przyczepa mu się zakopała i nie może jej wyciągnąć. Laughing .
Naprawiłem go ruskim sposobem "trza [cenzura]ąć pare razy młotkiem" i pomogło. Smile
Powrót do góry
cobra90

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroc
Posiadane auto: W220,500 / W163,320
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 14:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


Witam.
Chciałbym się z wami podzielić swoim doświadczeniem z silniczkiem z czujnikiem położenia od systemu LOW RANGE.
1.Wcześniej pisałem, że pomaga walenie młotkiem - efekt krótko trwały, pojechałem na ryby i prawie ugrzęzłem w błocie, system LR przestał działać kiedy był potrzebny. Razz
2. Wymiana na używany - 2 uruchomienia i umarł.
3. Regeneracja - Przy trzecim podejściu postanowiłem podejść do sprawy poważnie. Rozebrałem silniczek na części pierwsze (zdjęcie). Bez zębatki silnik kręcił się bardzo żwawo, po założeniu zębatki i podaniu napięcia okazało się, że jest bardzo duży luz na tulei (zaznaczona kółkiem na zdjęciu).
http://chomikuj.pl/cobra90/1,2848839760.jpg
Zębatka w pozycji maksymalnej wbijała się w obudowę. Dorobiłem nową z mosiądzu. Przesmarowałem, poskładałem, podłączyłem, silnik zrobił osiem przełączeń (włącz/wyłącz) i się zatrzymał. Po przekopaniu forum sąsiadów trafiłem na taki tutorial.
http://chomikuj.pl/cobra90/low+range,2848839758.pdf
Silnik narazie działa, mam nadzieję, że komuś się przyda. Very Happy
Powrót do góry
Brs263

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: MB w163 400cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 15:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Migająca kontrolka LOW RANGE po starcie


A mrugająca kontrolka moze być przyczyną dziwnych dziwięków z reduktora przy dodawaniu mocno gazu? chodzi mi o to czy jest mozliwośc ze silniczek np nie do końca wyłączył low range co moze powodować zgrzyty na łańcuchu ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System