Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil722

Dyskutant



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180cdi 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 10:52
Temat postu:

problem z automatyczną skrzynią


Witam, mam problem ze skrzynią w Viano 3.0 z 2011r po lifcie. Mianowicie od nowości miał już coś takiego, że przy zmianie z 2 na 3 bieg występowały lekkie drżenia, coś jak zmiana biegu przy minimalnych obrotach. Niestety z biegiem czasu objawy zaczęły się pogłębiać. Na początku wibracje było czuć tylko na środku kabiny w 2 rzędzie siedzeń, teraz drżenie dochodzi już w całym samochodzie, dodatkowo występuje praktycznie przy każdej zmianie biegów. Oczywiście wszystko dotyczy spokojnej jazdy, jak mu się żwawo wciśnie gaz to tych objawów nie ma.
To nie jest normalne bo dla porównania jeździłem identycznym modelem i tam wszystko chodziło cacy. W ASO Mercedes wymienił sprzęgło hydrokinetyczne, jakiś zawór, oczywiście olej. Objawy są mniejsze ale dalej są. W innym ASO był podobny problem, też powymieniali wszystko i nic nie zdziałali. Ktoś ma pomysł co to może być?
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
w_dobro

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Viano 3.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2012, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


Witam

Masz tutaj temat na niemieckim forum przetłumaczony dość nieszcześliwie przez google translator

http://translate.google.com/translate?sl=de&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=www.motor-talk.de%2Fforum%2Fgeraeusch-vibrationen-bei-gangwechsel-2-auf-3-t3534167.html


generalnie konkluzja taka że nowe oprogramowanie dla skrzyni biegów o numerze
0009027202_001

ma sprawę załatwić.. zapytaj w ASO tylko dużym w małych czasami nie potrafią nawet sprawdzić która wersja jest aktualna i dostępna

pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
kamil722

Dyskutant



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180cdi 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2012, 21:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


Odpowiedź zbiegła się w czasie kiedy ojciec pojechał samochodem do ASO. Faktycznie tym razem zmienili oprogramowanie i objawy praktycznie ustały. Osobiście nim nie jeździłem ale ponoć niebo a ziemia. Szkoda, że po drodze pół skrzyni wymienili skoro to była kwestia oprogramowania. Jaki numer tego oprogramowania to nie wiem, bo żadnych kwitów nawet nie wystawili, że coś było robione. Podobno w komputer tylko coś tam wklepali w historii samochodu. Ale dzięki za informację, przynajmniej jest jakieś potwierdzenie, że może już więcej problemów nie będzie.
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
w_dobro

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Viano 3.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2012, 07:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


To dobrze.. znam ten ból.. właśnie z przyczyn ciągłych problemów z oprogramowaniem które skutkowały różnymi dziwnymi zjawiskami w aucie pozbyłem się Opla Insigni..(i nigdy więcej Opla Twisted Evil )
Powrót do góry
skirys

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamojskie
Posiadane auto: viano 3.0 automat 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 14:21
Temat postu:

Wibracje we Viano


U mnie podobnie wymienili zawór i sprzęgło hydrokinetyczne - niepotrzebnie. Dalej było to samo na 40 i 60/h. Później zmienili oprogramowanie i jest ok. Ale drży też na 100-120. Raczej chodzi o koła, gumy Pirelli. Tyle że serwis się miga z ich wymianą na nowe, a przebieg aż ... 8500km!!! Zmieniłem wczoraj na zimowe i jest w porządku. Jak wyegzekwować wymianę tych nędznych Pirelli. Pan z serwisu twierdzi, że nie słyszy hałasu...?!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 14:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
w_dobro

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Viano 3.0 cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2013, 19:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


Dla mnie banał ..pojedź do innego stacji MB lub skontaktuj się z oddziałem pirelli na polskę przedstaw sprawę i koniec...
Jak to nie pomoże poszukać rzeczoznawcę PZM i poproś go o ekspertyze w tej sprawie


te trzy kroki powinny wystarczyć.
Powrót do góry
gicy

Dyskutant



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slupsk
Posiadane auto: SLK 200 K + junkers, viano 2,2 cdi, 20ne-t
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 21:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


Cytat:
Witam, mam problem ze skrzynią w Viano 3.0 z 2011r po lifcie. Mianowicie od nowości miał już coś takiego, że przy zmianie z 2 na 3 bieg występowały lekkie drżenia, coś jak zmiana biegu przy minimalnych obrotach.


A u mnie jest podobnie tylko że 2.2 cdi z 2004 przebieg 160.000. Czy to może być oprogramowanie czy raczej sprzęgło.
_________________
"Nic nie zastąpi doładowania chyba, że większe doładowanie" gicy vel dexter
Powrót do góry
Adam W

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń 63-800
Posiadane auto: VITO 111 05r extralong
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Cze 2013, 11:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) problem z automatyczną skrzynią


Z niewiedzy...
Auto stało dwa lata rozebrane. w tym czasie skrzynia i jej sterownik straciły ustawienia. Jak się później dowiedziałem wystarczyło ją tzw dostosować (gość wsiada z komputerem i jedzie, w tym czasie ustawia poszczególne biegi) Usługa kosztuje 100 zł. Ja wydałem na regenerację skrzyni 4000 zł i przynajmniej wiem, że tego elementu w aucie się nie naprawia. Lepiej kupić używaną i cieszyć się następnych kilka setek tysięcy km. Teraz za swoją błędną decyzję jeżdżę raz w miesiącu na tę czynność bo tylko to pomaga.
Skrzynia ma takie drgania na zimnym oleju że ostatnio wykręciła się śrubka w kokpicie Wink i do tego nie znika szarpnięcie na drugim biegu.
Dodam tylko że naprawiałem skrzynie w jednym najlepszych servisów tego typu w Polsce (Wrocław)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System