Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:26
Temat postu:

Modul domykania szyb slk r170


Witam. Z racji tego ze denerwuje mnie przy duzych predkosciach szum z uszczelek przy szybach, mam pytanko czy ktos spotkal sie z modulem szyb w slk r170, chodzi o to ze po otwarciu drzwi szyba uchyla sie delikatnie a jak zamykam drzwi dociaga do konca, szukalem czy da sie cos takiego kupic ale nie znalazlem, z zawodu jestem elektronikiem samochodowym wiec zabieram sie za projekt takiego urzadzonka jesli nic nie znajde.

Wszystkie regulacje szyby i dachu juz wykonalem ale nie wiele to zmienilo
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Okomar przy jakich predkosciach masz ten szum ? nie spotkalem sie z czyms takim, w starej SLK jedynie mialem przy wybojach rozszczelnial sie dach i wyl komuter, w obecnym nie mam, szukales miejsc szumow ? Odnosnie kluczowego pytania nie spotkalem sie z takim modułem...przydałoby sie cos takiego...
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


predkosci nie sa wcale takie duze powiedzmy ok 130 km/h, szumy dochodza tylko i wylacznie z miejsc styku szyb bocznych z usczelkami, woda sie nie leje i ogolnie nie ma zle, ale taki modul mialby jeszcze jedno zadanie latwiej by sie drzwi zamykalo no i uszcelki by sie tak nie zuzywaly, przyznam ze dziwnie jest to rozwiazane w r170 w innych samochodach z tego rocznika wszystkie to maja
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


poslucham u siebie, bo moze tez tak mam tylko uwagi nie zwrocilem, mam nadzieje ze umierajacy silentblock nie bedzie mi uprzykrzał nasluchu, swoja droga uszczelki sie mecza nie da sie ukryc ja raz w roku puche silikonu zuzywam aby dodac im troche zycia Smile

Zaintrygowales mnie natomiast z "trudnym zamykaniem drzwi" - rozwin temat prosze...mam pewne spostrzeżenia...
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


poprostu ksztalt szyby jest taki zeby przy zamknietych drzwiach szyba dochodzila szczelnie do uszczelki, jak mam uchylone okno to drzwi sie zamykaja delikatnie i bez uzycia jakiejkolwiek sily
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Umiem to wyregulowac, sek w tym ze trzeba zdjac cale poszycie drzwi a pozniej to kleic od nowa, wiec szkoda zachodu ale wystarczy dokrecic/odkrecic jedna srube ktora jest niedaleko puchy, aby drzwi sie idealnie wslizgiwaly w uszczelki...

Odkrylem to przypadkiem malujac drzwi niepotrzebnie zdjalem poszycie aby usunac klamke i wtedy zauwazylem ze mozna manualnie tym sie zajac...
Powrót do góry
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 23:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Szyba ma parę punktów regulacyjnych. Jeżeli się ciężko zamykają z otwartą szybą spróbuj regulować dolną śrubą pod drzwiami ukrytą pod gumową okrągłą zaślepką. Klucz chyba nasadowa 10 lub 8 i tam można wyregulować nacisk szyby na uszczelki. U mnie też trzeba było mocno trzasnąć aby zamknąć drzwi pasażera ale regulacja pomogła.

Możesz spróbować jeszcze tą metodę

http://www.benzworld.org/forums/r170-slk-class/1428658-fixing-side-window-wind-noise.html

http://www.benzworld.org/forums/attachments/r170-slk-class/224654d1235782735-fixing-side-window-wind-noise-replacing-rear-wing-window-regulator-r170
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 08:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


jak napisalem w pierwszym poscie regulacje robilem, mam orginalna dokumentacje techniczna i tam mam opisane dokladnie jak po kolei wyregulowac, dla mnie nie jest to usterka, nie dmucha tak ze az wlosy na glowie mi stawia Surprised ale czasami mozna poprawic fabryke
Powrót do góry
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 12 Paź 2012, 15:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Własnie mi się przypomniało jak miałem smarta roadstera coupe to tam występował podobny problem. Miałem serwisówkę (mercedesa) do tego i tam zalecali wstawić w kanał uszczelki termokurczliwą rurkę w celu wyprężenia uszczelki w miejscu styku z szybą. Tak też zrobiłem i pomogło. Jak będę miał czas to zrobię taki patent w SLK na bank rozwiąże to problem świszczenia.
Powrót do góry
wanan2

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: SLK200 K
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2012, 10:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


rolandinho napisał:
poslucham u siebie, bo moze tez tak mam tylko uwagi nie zwrocilem, mam nadzieje ze umierajacy silentblock nie bedzie mi uprzykrzał nasluchu, swoja droga uszczelki sie mecza nie da sie ukryc ja raz w roku puche silikonu zuzywam aby dodac im troche zycia Smile

Zaintrygowales mnie natomiast z "trudnym zamykaniem drzwi" - rozwin temat prosze...mam pewne spostrzeżenia...


Dokladnie to samo doradzil mi moj mechanik jak zabralem go na jazde probna.Powiedzial ze jest strasznie glosno i chyba cos nie tak z uszczelnieniem...zeby sie karnac innym i porownac.
tyle ze on jezdzi S-klasa Razz...ale faktycznie przy szybszej jezdzie szumi troche od dachu ale myslalem ze trza sie przyzwyczaic do tego.
Powrót do góry
Mietek230

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 230 Kompressor
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 12:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Kilka pytań odnośnie tematu:
-Aby zdjąć boczną tapicerkę z drzwi, trzeba potem coś kleić? Czy normalnie jak we wszystkich innych na zatrzaski i kilka śrub. Rolandinho pisze coś o klejeniu.
-potrzebuję podciągnąć trochę szybę do góry o kilka mm, dokonać regulacji.
-ta śruba na spodzie drzwi pod gumową,okrągłą zaślepka jest do regulacji szyby we wszystkich płaszczyznach?Czy tylko kąt nachylenia?
-ostatecznie czy trzeba ściągać boczek czy nie?
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 13:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


-Aby zdjąć boczną tapicerkę z drzwi, trzeba potem coś kleić? Czy normalnie jak we wszystkich innych na zatrzaski i kilka śrub. Rolandinho pisze coś o klejeniu.

- Niestety trzeba kleić, bo i Niemcy kleili, oczywiście śrubo-zatrzaski także występują, gdzie dać klej zobaczysz po "zielonym" kleju fabrycznym

-potrzebuję podciągnąć trochę szybę do góry o kilka mm, dokonać regulacji.
- To zazdroszcze bo ja chciałbym opuścić ze 2 mm, ale teraz za późno nie będę rozbierał znów drzwi...

-ta śruba na spodzie drzwi pod gumową,okrągłą zaślepka jest do regulacji szyby we wszystkich płaszczyznach?Czy tylko kąt nachylenia?

-Niestety tylko kąt nachylenia, góra/dół jest w 1/4 odległości od rygla do lusterka na górze (przynajmniej tak mi sie wydaje...)

-ostatecznie czy trzeba ściągać boczek czy nie?

-Montując z powrotem kończysz na zatrzaskach na górze gdzie jest ta śruba, być może można dostać się do niej "od końca" będę jutro na działce o ile nie zaleje deszcz Warszawki i spróbuje się tam dostać może i wyreguluje swoją ?

Dam znać Smile

Pozdr
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mbmastermx

Dyskutant



Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Ford Explorer 4.0, 407 Coupe 2,2
Piwa: 8/1
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 14:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Kurde ale ja rozbierałem 3 razy prawe i lewe drzwi do wygłuszenia i nic nigdy nie kleiłem.

Instrukcja:
http://www.justanswer.com/mercedes/2oew5-2000-slk230-drivers-door-stuck-mechanism-screw-door-panel.html

żeby nie po urywać białych spinek najlepiej psiknąć czymś w spray-u co znacznie ułatwi ich odczepienie z drzwi.

Fabrycznie jest tu na czerwono zaznaczona regulacja:
http://www.benzworld.org/forums/attachments/r170-slk-class/124299d1176663728-window-limit-adjustment-91020003.jpg

Co do regulacji szyby możesz zrobić ogranicznik regulowany (z płaskownika, śruby i nakrętki) i w ten sposób można dowolnie ustawić wysokość szyby.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mietek230

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 230 Kompressor
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 15:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Ja właśnie jestem na działce,miałem zamiar dłubać przy aucie i na szczęście zabrałem kompa, net z komórki, wolno ale łapie, a w górach ciężko o dobry zasięg.Z tym klejeniem byłem bardzo zdziwiony,zobaczę czy u mnie trzeba coś kleić. Dzięki za rady i rysunki,odpiszę po robocie.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 26 Kwi 2013, 19:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Modul domykania szyb slk r170


Jak u was nie trzeba bylo kleic to luzik, przegladalem www i tam tez na niektorych fotkach jest ten klej zielony, no nic ja sobie powiedzialem ze juz nigdy wiecej nie dotkne sie tych drzwi Smile moze nie dotrzymam slowa... ? Very Happy




Niestety, bez zdjecia drzwi nie dostane sie do tej rgulacji (up/down) niestety Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System