Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levy85

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: MB Sprinter 316 CDI, 2,7 l, 2001 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 21:33
Temat postu:

Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z moim Sprinterem 316 CDI z 2001 roku, samochód ma oryginalny przebieg 109 tys. km!!
Mam go od roku i do tej pory wszystko było jak najbardziej w porządku.
Jednak wczoraj po przejechaniu trasy (jakieś 500 km) gdy wysiadłem z samochodu (nie wyłączając silnika) usłyszałem dziwne "cykanie" spod maski. Po jej otwarciu zauważyłem że spod tej plastikowej pokrywy silnika wydobywa się jakiś "dymek" i widać jakiś czarny szlam.
Postanowiłem odkręcić pokrywę no i zobaczyłem kiepski widok. Wszystko pod pokrywą było "zasyfione" jakimś czarnym, asfaltowym, przypalonym szlamem, powinno chyba być tam w miarę czysto??
Po odpaleniu silnika bez tej pokrywy, cykanie było oczywiście głośniejsze i przy jednym z wtryskiwaczy (chyba) wydobywało się powietrze (dymek).
Jestem samochodem w Szwecji i nie bardzo bym chciał jechać tu do mechanika, bo ceny są kosmicznie wysokie. Nie wiem czy mogę jeździć samochodem w takim stanie?? Czy dam rady wrócić nim do Polski??
Może ktoś z Was podejrzewa w czym tkwi problem??
Przepraszam za mało profesjonalny język, ale nie bardzo znam się takich sprawach, na Waszym forum też dopiero zaczynam.
POZDRAWIAM Crying or Very sad
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Jeżeli tego czarnego asfaltu jest dość dużo to znaczy że już kilka miesięcy albo i dłużej, auto jeździło z tą usterką, więc myślę że bez problemu powinno dojechać do polski. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieszczelność pod wtryskiem, prawdopodobnie uszczelka w tym miejscu puszcza i trzeba ją wymienić, nie będzie to jednak łatwa sprawa bo czym więcej tego czarnego czegoś tym gorzej wyjąć wtrysk, jeżeli zapiecze się dość dobrze to możliwe że nie uda się go wyciągnąć w całości.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
marcel19

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: seat altea 1.9tdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 17:18
Temat postu:

nieszczelność wtryskiwacza


Witam wszystkich,chciałbym się dołączyć do tematu.Mam podobny problem sprinterek 311 2005 rok oczyściłem wszystko dokładnie z szlamu udało mi się wyjąć wtrysk z pod którego wydobywało się ciśnienie jednak nie ma tam żadnej podkładki, na wtryskiwaczu są dwa nacięcia jak by pod oringi,czy dokładne wyczyszczenie z wszelkiego rodzaju zabrudzeń załatwi sprawe
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 20:22
Temat postu:

Re: nieszczelność wtryskiwacza


marcel19 napisał:
nie ma tam żadnej podkładki

No to sobie spojrzyj:
http://www.unitcat.ru/mercedes/7/3/1/611981/19U/07/105/
Powrót do góry
marcel19

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: seat altea 1.9tdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Bardzo dziękuje schemacik załatwił sprawe czasami człowiek patrzy lecz nie widzi Very Happy Warto wymienić pod wszystkimi wtryskiwaczami czy lepiej nie kusić losu i zrobić tylko ten wtryskiwacz który przepuszczał, pytam ponieważ słyszałem ze czasem jest bardzo duży problem z wyjęciem wtryskiwacza i może on w całości nie wyjść.Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 20:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


To nie są świece zapłonowe - które TRZEBA wymienić. Znasz to przysłowie: "Nie ruszaj gó..na skoro nie śmierdzi"? Bardzo dobrze stosuje się do tej sytuacji Smile
Uszczelki we wszystkich kranach w domu też profilaktycznie zmieniasz?
Powrót do góry
marcel19

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodz
Posiadane auto: seat altea 1.9tdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 22:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


I wszystko jasne Very Happy jeszcze raz dzięki za pomoc.
Powrót do góry
andbor

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vw lt, MB Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Gru 2012, 19:05
Temat postu:

mieliśmy to samo


Gerri napisał:
To nie są świece zapłonowe - które TRZEBA wymienić. Znasz to przysłowie: "Nie ruszaj gó..na skoro nie śmierdzi"? Bardzo dobrze stosuje się do tej sytuacji Smile
Uszczelki we wszystkich kranach w domu też profilaktycznie zmieniasz?


może ktoś wytłumaczyć z kont ten szlam, był duży problem z wyjęciem wtrysków, pod dwoma wtryskami nie było podkładek, myśleliśmy że poprzedni właściciel nie mógł wyjąć dmuchających wtrysków i zalał jakimś gł... całą rynienkę, ale widzę że taki sam problem jest u innych
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Jest to niedopalona ropa i sadza oraz olej, jak ktoś długo nie zagląda pod maskę to może się tak dziać. Nieszczelna uszczelka pod wtryskiem przepuszcza aż w końcu wszystko się zakleja. Raczej nie wierzę też w to że nie było uszczelek wcześniej.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andbor

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vw lt, MB Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


holloww napisał:
Jest to niedopalona ropa i sadza oraz olej, jak ktoś długo nie zagląda pod maskę to może się tak dziać. Nieszczelna uszczelka pod wtryskiem przepuszcza aż w końcu wszystko się zakleja. Raczej nie wierzę też w to że nie było uszczelek wcześniej.

Dziękuję za odpowiedź. Kolego na 100% nie było podkładek pod dwoma wtryskami(nie wiem może były tak dociągnięte że nie było zewnętrznych objawów, trochę to dziwne ale tak było, autko jeździło 2 lata od zakupu w kurierce 200km dziennie, problem został zauważony przez kierowcę jak zaczeło śmierdzieć paliwem i spadek mocy-duży przedmuch) podkładki są miedziane i nie wieżę że je wypaliło. Główną usterką był przypchany wtrysk(paliwo szło tylko z jednego otworu), gdyby nie to prawdopodobnie auto jeździło by do tej pory a syfu by przybywało. Jak jest wszystko OK, w brem pozorom, to się tam przecież pod tą pokrywę nie zagląda. Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Jak nie ma podkładki to bardzo dmucha kompresja z pod wtrysku, nie dało by się jeździć. Czasami podkładka jest tak zaklejona na dnie że jej nie widać, a jak będą dwie podkładki to też nie dobrze. Po montażu wtrysku z podkładką nową proponuję porównać wysokości wtrysków, jeżeli była tam podkładka wcześniej to ten wtrysk będzie o kilka milimetrów wyżej.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
andbor

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vw lt, MB Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Gru 2012, 19:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


holloww napisał:
Jak nie ma podkładki to bardzo dmucha kompresja z pod wtrysku, nie dało by się jeździć. Czasami podkładka jest tak zaklejona na dnie że jej nie widać, a jak będą dwie podkładki to też nie dobrze. Po montażu wtrysku z podkładką nową proponuję porównać wysokości wtrysków, jeżeli była tam podkładka wcześniej to ten wtrysk będzie o kilka milimetrów wyżej.

Dzięki za odpowiedź, przyznaję że nie mierzyliśmy, fakt faktem że z jednym wtryskiem był kłopot ale nie pamiętam czy to tam gdzie sadziliśmy że nie ma podkładek, kupiliśmy grubszą od jakiegoś francuza, wyżarzyliśmy, po dokręceniu było ok, autko c hula już z 2 tyg. ale dobrze będzie tam luknąć z jakieś 2,3 m-c. Pozdro
Powrót do góry
bodek1939

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 2.9-99r i 2.2 cdi-04rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


to ja dodam swoje..zawsze key wyciągamy wtrysk należy: wyczyścić gniazdo odpowiednim frezem konieczne jest założenie nowej uszczelki jak i śruby która która się wyciąga i w tych dalszych głębszych cylindrach użyta kolejny raz może być problemem / zdjęcie głowicy /
Powrót do góry
bodek1939

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 2.9-99r i 2.2 cdi-04rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


andbor napisał:
holloww napisał:
Jak nie ma podkładki to bardzo dmucha kompresja z pod wtrysku, nie dało by się jeździć. Czasami podkładka jest tak zaklejona na dnie że jej nie widać, a jak będą dwie podkładki to też nie dobrze. Po montażu wtrysku z podkładką nową proponuję porównać wysokości wtrysków, jeżeli była tam podkładka wcześniej to ten wtrysk będzie o kilka milimetrów wyżej.

Dzięki za odpowiedź, przyznaję że nie mierzyliśmy, fakt faktem że z jednym wtryskiem był kłopot ale nie pamiętam czy to tam gdzie sadziliśmy że nie ma podkładek, kupiliśmy grubszą od jakiegoś francuza, wyżarzyliśmy, po dokręceniu było ok, autko c hula już z 2 tyg. ale dobrze będzie tam luknąć z jakieś 2,3 m-c. Pozdro


wszystkie uszczelki muszą być jednakowe to nie transit.. wysokość podawanego paliwa ne jest przypadkowa Smile nie chcemy ani dziury w tłoku lub wału do wymiany..
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Czarny, asfaltowy "szlam" pod pokrywą silnika 316 CDI


Niestety kolego bodek1939, w Tranzycie też muszą być jednakowe, inaczej nie odpalisz silnik. A tutaj jeszcze możesz odpalić silnik i taka jest różnica. Lecz autor postu dawno naprawił auto a sam podgrzałeś niezłego kotleta i to dwa razy, oj smakowało chyba Twisted Evil
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

36 000

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System