Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 14:48
Temat postu:

Niezamykająca się tylna klapa.


Nie mogę zamknąć tylnej klapy. Kluczyk nie wchodzi cały, a centralny zamek nie dajje rady zamknąć. Jak się dostać do tego zamka żeby go wyczyścić??
Powrót do góry
gadu-gadu
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 15:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Zamknięcie klapy centralnym zamkiem i kluczykiem to dwie różne rzeczy, chociaż trochę połączone.
Co to znaczy nie mogę zamknąć? U mnie kluczyk nie wchodzi od 5 lat i to wcale nie przeszkadza
Powrót do góry
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 15:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Wkładam kluczyk do tylnej klapy i nie wchodzi do końca (powinien wejść 1cm głębiej tak jak w drzwiach kierowcy), nie mogę go przekręcić aby zamknąć tylną klapę. gdy siedzę w aucie i klikam przycisk centralnego zamka zamykają się wszystkie drzwi a tylna klapa nie.
Ktoś na forum napisał że mógł się zabrudzić zamek więc chce to sprawdzić ale nie wiem jak się do niego dostać. Czy zrywać tapicerke, czy od dołu go rozkręcić.
Powrót do góry
gadu-gadu
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 08:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


To ja chyba ostatnio pisalem o tym czyszczeniu zamka tylniej klapy Smile
Tez kluczyk mi nie wchodzi do konca a i w ogole sie nie zamykal z pilota. Wyglada to tak jakby ktos na sile kiedys otwieral ten zamek albo tak jest zanieczyszcony....

Jak otworzysz klape to musisz zdjac tapicerke ona jest przypieta zatrzaskami wiec smiało je podwadzaj. najpierw mozesz sobie smiało podwadzic takie czarne zatrzaski na zewnatrz i je wyjac (one przytrzymuja taka platikowa nakladke) a pozniej po kolei odciagac tapicerke (na calej jej plaszczyznie wewnatrz jest tez kilka mniejszych zatrzaskow niewidocznych z zewnatrz- jak zaczniesz sie do tego dobierac to sam sie zorientujesz ze cos trzyma wiec odegnij lekko tapicerke i zajrzyj pod nia). Jak juz zdejmiesz tapicerke to popatrz sobie na ten mechanizm zamykania. Jak mialem otwarta klape i zamykalem samochod z pilota (albo antynapadem) to widzialem ze ogolnie mechanizm jest sprawny (czyli cos tam sie ruszalo) ale przy samym zamku ruchoma plastikowa zapadka byla tak zaniczyszczona ze ten mechanizm nie mial sily jej przesunac. Zaczalem zeskrobywac nozykiem nalot/brud ale w koncu wyjalem ta zapadke oczyscilem wszystko nasmarowalem silikonem (akurat mialem pod reka- jak bedziesz smarowal czyms to upewnij sie ze nadaje sie to do plastiku). Jak ja umocujesz to jeszcze dla pewnosci poprzesuwaj ja reka zeby sie dobrze wyrobilo i powinno dzialac. Oczywiscie jezeli to jest przyczyna niezamytkania.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 12:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


czerav napisał:
To ja chyba ostatnio pisalem o tym czyszczeniu zamka tylniej klapy Smile
Tez kluczyk mi nie wchodzi do konca a i w ogole sie nie zamykal z pilota. Wyglada to tak jakby ktos na sile kiedys otwieral ten zamek albo tak jest zanieczyszcony....

Jak otworzysz klape to musisz zdjac tapicerke ona jest przypieta zatrzaskami wiec smiało je podwadzaj. najpierw mozesz sobie smiało podwadzic takie czarne zatrzaski na zewnatrz i je wyjac (one przytrzymuja taka platikowa nakladke) a pozniej po kolei odciagac tapicerke (na calej jej plaszczyznie wewnatrz jest tez kilka mniejszych zatrzaskow niewidocznych z zewnatrz- jak zaczniesz sie do tego dobierac to sam sie zorientujesz ze cos trzyma wiec odegnij lekko tapicerke i zajrzyj pod nia). Jak juz zdejmiesz tapicerke to popatrz sobie na ten mechanizm zamykania. Jak mialem otwarta klape i zamykalem samochod z pilota (albo antynapadem) to widzialem ze ogolnie mechanizm jest sprawny (czyli cos tam sie ruszalo) ale przy samym zamku ruchoma plastikowa zapadka byla tak zaniczyszczona ze ten mechanizm nie mial sily jej przesunac. Zaczalem zeskrobywac nozykiem nalot/brud ale w koncu wyjalem ta zapadke oczyscilem wszystko nasmarowalem silikonem (akurat mialem pod reka- jak bedziesz smarowal czyms to upewnij sie ze nadaje sie to do plastiku). Jak ja umocujesz to jeszcze dla pewnosci poprzesuwaj ja reka zeby sie dobrze wyrobilo i powinno dzialac. Oczywiscie jezeli to jest przyczyna niezamytkania.


No właśnie z nimi mam problem, jak je zdjąć żeby nie urwać ;|
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 12:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 16:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Ja podwadzałem je śrubokretem równomiernie z kazdej strony. Możesz sobie podłożyc jakąs szmatke zeby tam nic nie porysowac. Fakt faktem siedza mocna ale da rade wyjac. Smile
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2008, 13:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Ok dalem rade. Zdjąłem całą tapicerke odkreciłem zamek tylko jeszcze został mi przewód od centralnego zamka. Co w nim jest, powietrze? Jak go odłączyć żebym mógl zamek stamtąd wyjąć?

czarav co zrobiłeś że mogłeś otwierać kluczykiem tą klapę (o ile mogłeś)?? Bo mi się coś zdaje że w tym zamku cos siedzi, np. kluczyk złamany cz coś...
Powrót do góry
gadu-gadu
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2008, 16:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Sluchaj ja nie odłączałem żadnych przewodów. Tam chyba o ile sie orientuje jest powietrze... Ja tylko rozebrałem sobie tam to zapadkę przy samym zamku (taka ruchoma czesc, mozna ja przesunac recznie cos okolo 180 stopni zakres ruchu). Przy samym trzpieniu na ktorym sie ona obraca jest taka mala metalowa wsuwka, jak ja wysuniesz to wyciagniesz z tego trzpienia ta zapadke ktora sie obraca i sobie tam wszystko oczyscisz.

Z zamkiem nic nie udalo mi sie zrobic. W dalszym ciagu kluczyk wchodzi tak do polowy i ani w lewo ani w prawo.....
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2008, 17:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


czerav napisał:
Sluchaj ja nie odłączałem żadnych przewodów. Tam chyba o ile sie orientuje jest powietrze... Ja tylko rozebrałem sobie tam to zapadkę przy samym zamku (taka ruchoma czesc, mozna ja przesunac recznie cos okolo 180 stopni zakres ruchu). Przy samym trzpieniu na ktorym sie ona obraca jest taka mala metalowa wsuwka, jak ja wysuniesz to wyciagniesz z tego trzpienia ta zapadke ktora sie obraca i sobie tam wszystko oczyscisz.

Z zamkiem nic nie udalo mi sie zrobic. W dalszym ciagu kluczyk wchodzi tak do polowy i ani w lewo ani w prawo.....


Ja odłączyłem wszystko, wyjąłem cały zamek tą "zapadkę" wyczyściłem tak jak mówisz no i centralny chodzi ale kluczyk mam zepsuty wiec to mi nic nie daje. Myślalem że dałeś rade z tym kluczykiem. Będe próbował tam pogrzebać może został tam urwany kluczyk. ;/
Powrót do góry
gadu-gadu
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 08:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


OK, jak uda Ci sie coś zrobić z tym zamkiem to daj znać na forum.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Jurekl

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: MERCEDES A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 11:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Witam.
Zimą miałem taki sam przypadek. Początkowo myślałem, że wkładka zamka jest zabrudzona błotem i solą, ale szybko okazało się, że stopień korozji w środku wkładki jest tak duży, że nie ma co ratować. Nie pomógł nawet cały WD40 wlany do wkładki. Na dodatek okazało sie, że przestał się zamykać z centralnego.
Po rozebraniu tylnej tapicerki i wyjęciu zamka okazało sie, że wkładka uszkodzona ( korozja stopu z którego wykonany jest mechanizm wkładki) a na dodatek WD40 spowodował wypłukanie resztek smau z mechanizmu dźwigni siłowniczka od centralnego.
Ponieważ wkładka zamka była i tak uszkodzona no i żeby nie przyszło do głowy komuś jej otwierać np. za pomocą śrubokręta postanowiłem zakleić otwór klucza.
Pozostało jeszcze uruchomić siłowniczek centralnego. I tu okazał się pomocny smar do mechanizmów z tworzyw sztucznych ( można go dostać np. w slepach z podzespołami elektronicznymi ).
Od tego czasu używam tylko centralnego zamka do otwarcia i zamkniecia bagażnika.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


A jak jest z zamkiem od wlewu paliwa. Czy ona powinna się zamykać przez centralny zamek i czy wogóle jest zamykalna?
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 30 Cze 2008, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Tak wlew paliwa powinien zamykac centralny zamek.Pozdrawiam
Powrót do góry
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 20:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


Czyli u mnie nie lata. Jak się dostać do niego? Patrzyłem w bagażniku jak zdjąć tapicerke ale nie widze śrubek ani niczego i nie wiem jak ja zdjąć aby później zalożyć..
Powrót do góry
gadu-gadu
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 04 Lip 2008, 15:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Niezamykająca się tylna klapa.


....nie no co Ty... XXI w. jest od śrubek się odchodzi...
teraz stusuje się spinki... i może dlatego autka tak trzeszczą po jakims czasie eksploatacji.
Poszycie klapy tylnej i to od tyłu masz na foto...

Muszisz je odpowiednio podważyć, pociągnąć i po robocie.
pozdr.
commor
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System