Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej55555

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: bmw
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 21:25
Temat postu:

b180cdi porażka


witam wszystkich,nie wiem czy jest tu przywitalnia,więc witam wszystkich i zaczne moją historie z b klasą ku przestrodze.Otóż auto zakupiłem z niemieckiej strony od 1 właściciela z przebiegiem 138000km,zadzwoniłem,zarezerwowałem ,transport za kilka dni auto przywiózł,samochód był niezniszczony,przebieg potwierdziło radomskie aso i odrazu stwierdziło,że naprawa blacharska i lakierowanie to koszt 22000zł i rzeczywiście po przyjrzeniu się auto miało w przeróżnych miejscach pełno rdzy,postanowiłem sie pozbyć tego nabytku z gwiazdą na masce,zainteresowanie miał nawet spore,ale nikt nie chciał kupić,na której z kolei giełdzie po jeżdzie próbnej kupujacy stwierdził ,że cosś stuka w zawieszenie,wyjechałem więc na przejażdzke i o dziwo rano nic nie stukało,a teraz brzęczy,klient stwierdził,że może jakiś mechanik zostawił klucz,ale za chwile sie okazało,że nie .w czasie jazdy coś głośniej zabrzęczało i ucichło w lusterku zauważyłem ,że jakaś część wypadła z auta po zawróceniu zobaczyłem kawałek sprężyny zawieszenia na drodze,po kolejnych kilku giełdach wreszcie trafił sie klient wziął samochód na serwis i oprócz ww stwierdzili jeszcze ,że do wymiany jest dwumasa i turbo,to auto to padlina.Kupiłem,żonie bmw 118d ten samochód to poprostu bajka w stosunku do tej zeżartej rdzą gwiazdy,jeszcze kilka lat i mercedes będzie gorzej uważany niż koreańczyk nikt tego syfu nie bedzie brał w salonie ,bo nie znajdzie takiego głupiego jelenia żeby odkupił od niego to auto
Powrót do góry
kamil722

Dyskutant



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180cdi 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


Kolego jak się kupuje kota w worku to się później nie marudzi, że kot ma nie ten kolor. Rdza rdzą, może był po przejściach bo i u mnie są wykwity ale nie w takim stopniu zapewne. Reszta to wynik eksploatacji, różni agenci użytkują auta. Daj swoje namiary, jak będę sprzedawał swoje fury to wystarczy, że na myjnie pojadę i zdjęcia porobię.
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


heehe...."głupich nie sieją sami sie rodzą"....bez obrazy.
Samochód to nie zapalniczka żeby można było kupić ją w ciemno Smile
Samochód przed kupnem sie ogląda więc nie wiem po co wypisałeś swoje żale. Za głupotę sie płaci.
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 09:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


To trzeba było od mnie kupić, ale pewnie na dobrą B-klasę Cie nie stać.
Moja nie ma rdzy, czy uszkodzonych sprężyn dwumas itd. ponieważ na bieżąco ją serwisuje i nie koniecznie w aso. Niemcy którzy nie serwisują swoich aut sprzedają je później po okazyjnych cenach, zaś Polacy są naiwni i myślą, że z niemiec to super auto bo autobany i te sprawy. Zdziw jest wtedy jak okaże się że dwumasa padnie za 3000zł, turbo za drugie 3000 czy zawieszenie itd. choć to ostatnie raczej nie szybko pada.
Dobra B-klasa w niemczech kosztuje więcej niż w polsce i bez przyczyny tak nie jest.

PS. Aby Ciebie pocieszyć to powiem tylko tyle że BMW to jeszcze większa skarbonka niż w245. Turbo w modelu 118d mitsubishi wytrzymuje ok 120tkm i kosztuje ok 4500 (regeneracja nie wchodzi w rachubę) a jak w silniku n47 zerwiesz łańcuch to czeka Ciebie wymiana silnika a w n47 łańcuchy i klapki kolektora ssącego to zmora, odmy srele i morele. Podpowiem Tobie również że firmowe hamulce to koszt ok 50% wyższy niż w B-klaskie i tak ze wszystkim.

Nie abym się wymądrzam, lecz sam mam i jedno i drugie.
Zakup auta to loteria.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System