Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
papamila

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: B 180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 14:02
Temat postu:

tempomat w 180 CDI automat 2005r


czy jest mozliwe dołożenie tempomatu,
co należałoby sprawdzić
co należałoby zakupić,
i sprawa montażu i adaptacji tego w komputerze
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 17:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Bardzo mi przykro, ale to nie jest jak zamontowanie radia. Potrzeba moduł pod kierownicę, MRM, programowanie wszystkich modułów.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
papamila

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: B 180CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 23:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


hollow,
jaki byłby szacunkowy koszt (+/-) zakupu podzespołów i montażu?
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 01 Sty 2013, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Wręcz przeciwnie !!!
Sam montowałem sobie tempomat w w245 automacie.
Koszt który poniosłem wraz z programowaniem w serwisie mercedesa to ok 300zł.
Co potrzebujesz to:
1. dźwignia tempomatu.
2. zestaw montażowy wraz z blokadą taśmy
3. obudowa - osłona z dziurą na dzwignię tempomatu.

Ja się zabrałem za zakup na allegro dwigni wraz z obudową - dostałem kpl za 150zł wraz z dźwignią od kierunków lecz brakowała mi malutka zasłonka dziury od tempomatu.
Ten mały plastik sprzedawany jest wraz zestawem montażowym i kluczykiem do blokowania taśmy od airbagów koszt ok 75zł.
Montaż - banał zwalić airbag wykręcić kierownicę, odkręcić obudowę wraz z manetką, przezbroić i analogicznie skręcić wsio.
Czas który potrzebowałem na montaż to max 45 min.

Teraz kodowanie:

Serwis mercedesa nie chce kodować wyposażenia dodatkowego który sam nie montuje. Jeśli ktoś myśli że uda się mu zakodować SD normalną lub deweloperską wersją to jest w błędzie. Kody wyposażenia muszą być wysłane z centrali z niemiec. Ja zaś kodowałem włącznie z nawigacją ntg 2.5 zestawem głośnomówiącym i kamerą cofania.
W końcu dogadałem się w serwisie i zakodowali mi to wsio za ok 100zł z fv. Co ciekawego jak pojedzie się do serwisu i poda vin to na wyposażeniu widnieje całe wyposażenie wraz z tempomatem navi bluetooth itd.

korzyści:
Oszczędność w moim przypadku na trasie spalanie mi spada do 4,2l (ale to ekstremalnie) autko od 30 na godzine samo przyśpiesza - bardzo ekonomicznie do zapamiętanej prędkości. Średnia ze spalania z 15tyś spadła mi do 5.2l.
Uaktywniony limitomierz

Polecam poszukać w googlach jest tam instrukcja instalacji tempomatu we w169 w języku niemieckim jest ona wraz ze spisem części i ich numerami. Ja sam z tego korzystałem. Linka nie podam bo byście mieli za łatwo.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 03 Sty 2013, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Bardzo ciekawa bajka z tym kodowaniem, to był taki serwis z gwiazdą w logu? Gdzie ten serwis mercedesa jest, bo może będę im na lawecie auta zwoził do kodowania. Bo w tym moim w sosnowcu i w Zabrzu biorą co najmniej 500, sam krótki test w MB to 345pln. Możesz podać numer telefonu do tego serwisu LOPICO?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Sty 2013, 22:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 14:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


http://www.witman.mercedes-benz.pl/content/poland/retailer-8/witman/pl/home/passengercars.flash.html

Konkretnie ten.
Co do cen- po prostu tak mnie skroili. Za kodowanie nowego licznika w W245 to zapłaciłem coś koło 100. A licznik kupiłem od innego serwisu MB nowy a Witman mi dał na niego gwarancje. Przy okazji zakodowali mi od razu w liczniku nawigacje i telefon.

A co do bajek to Ty je opowiadasz, jeśli się nie znasz nie pisz, przykro że to moderator.

oto link do montażu tempomatu - pobrać pdf są tam również fotki.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.elchfans.de%2Fdiy%2Fw169%2FTempomatschalter_Limiterfunktion.pdf&ei=I-HnUNbhHIXRsgb3uID4Cw&usg=AFQjCNHb289dFxo49Utf8PkwtHO8bML2QQ&sig2=eleVVFmpBLdW6YKJxRSatA&bvm=bv.1355534169,d.Yms

Auta które są produkowane powyżej 2002 roku w każdej marce przeważnie nie mają już linki gazu a sterowanie tempomatem znajduje się w ecu i trzeba je tylko uaktywnić. w vw jest to proste w mercu powyżej 2005 roku trzeba mieć połączenie online z helmutami. Nie dam ręki obciąć, że nie wymyślili czegoś offline lecz na pewno nie jest to star diagnosis bo ową mam.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 12:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


holloww napisał:
Potrzeba moduł pod kierownicę, MRM,

Akurat MRM (MantelRohrModul - Moduł Kolumny Kierowniczej) to jest właśnie moduł pod kierownicę
holloww napisał:
programowanie wszystkich modułów.

Wcale nie wszystkich. W podobnych dieslach kodowanie mo zamontowaniu tempomatu przeprowadza się tylko w modułach CDI oraz ESP. Kodowanie odbywa się on-line w ASO i tutaj może być największy problem. Sam montaż dźwigni jest bardzo prosty.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 19:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Napisałem moduł pod kierownicę MRM, to nie wiem po co to tłumaczenie.
Kolego Gerii znowu wpadłeś się powymądrzać, chwytać literówek, co ma być z dużej, gdzie przecinek, gdzie u z kreską????

Licznika nie trzeba? ewentualnie skrzyni? też nie trzeba programować?

Panie Lopico, może nie mam doświadczenia w cennikach serwisu witmana, ale prawdą jest że ASO za krótki test kasuje ponad 200pln, i pewnie to nie jest tylko dla mnie bajka o tej stówie za programowanie, nie ma to też żadnego związku z moją wiedzą czy doświadczeniem.
Liczę że będziemy mogli porównać naszą wiedzę przy kolejnych problemach na tym zacnym forum.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


holloww napisał:
Napisałem moduł pod kierownicę MRM

No to sobie spojrzyj powyżej co napisałeś:
holloww napisał:
Potrzeba moduł pod kierownicę, MRM, programowanie wszystkich modułów.

Jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o języku polskim to zauważy subtelną różnicę pomiędzy tymi dwoma zdaniami. To znaczy pojedzie do serwisu po moduł pod kierownicę, i do tego poprosi o moduł MRM? Przecież popatrzą na niego jak na idiotę!
holloww napisał:
Kolego Gerii znowu wpadłeś się powymądrzać, chwytać literówek, co ma być z dużej, gdzie przecinek, gdzie u z kreską????

Po pierwsze nie Gerii, po drugie akurat w tym zdaniu brak przecinka zmienia całkowicie jego sens, po trzecie ja sobie nie "wpadam" na forum - bo powody mojej dłuższej nieobecności były troszkę inne niż lenistwo, po czwarte to jak piszesz świadczy o Twoim szacunku dla czytających, a po piąte nie ma czegoś takiego jak "u z kreską"
Pozdrawiam - GERRI
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 16:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Nie zamierzam rywalizować wiedzą.
Jeśli piszę to mam ku temu jakieś podstawy np. sam już przez to przechodziłem.
Co do cen Witmana Smile wystarczyło podjechać dogadać się. Oni po dwóch usługach których wartość w sumie nie przekroczyła 220zł dali mi rabat na swoje usługi w wysokości 50% na swoje usługi, lecz ani razu z tego nie korzystałem ponieważ mam swoich mechaników.

A tak ku woli ścisłości mojego tempomatu nie programowali ani również żadnych centralek. Kwestia była w KODOWANIU WYPOSAŻENIA DODATKOWEGO. To te kody przeważnie 3 cyfrowe.{ W moim BMW zajmuje mi chwile zmiana (doposażenia)}. Programowane miałem licznik i polegało to na wczytaniu starego FLASHA (pamięci programu) wysłanie go elektronicznie do centrali i spowrotem wgranie go do nowego licznika. Jeśli owy mój licznik byłby totalnie uwalony to musieli by ręcznie wpisać jego całe wyposażenie i indywidualnie zaprogramować. To jest właśnie programowanie. Ale to inna historia.
Powrót do góry
mb4100

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W246
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lip 2017, 09:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


lopico napisał:
Nie zamierzam rywalizować wiedzą.
Jeśli piszę to mam ku temu jakieś podstawy np. sam już przez to przechodziłem.
Co do cen Witmana Smile wystarczyło podjechać dogadać się. Oni po dwóch usługach których wartość w sumie nie przekroczyła 220zł dali mi rabat na swoje usługi w wysokości 50% na swoje usługi, lecz ani razu z tego nie korzystałem ponieważ mam swoich mechaników.

A tak ku woli ścisłości mojego tempomatu nie programowali ani również żadnych centralek. Kwestia była w KODOWANIU WYPOSAŻENIA DODATKOWEGO. To te kody przeważnie 3 cyfrowe.{ W moim BMW zajmuje mi chwile zmiana (doposażenia)}. Programowane miałem licznik i polegało to na wczytaniu starego FLASHA (pamięci programu) wysłanie go elektronicznie do centrali i spowrotem wgranie go do nowego licznika. Jeśli owy mój licznik byłby totalnie uwalony to musieli by ręcznie wpisać jego całe wyposażenie i indywidualnie zaprogramować. To jest właśnie programowanie. Ale to inna historia.


Cześć
interesuje mnie instalacja tempomatu w B Klasie...

a odnośnie BMW - to mam 320D (z 2008 roku) i instalacja tempomatu polegała tylko !!! na dołożeniu dźwigni.

NIC NIE PROGRAMOWAŁEM

- Instalację robiłem samodzielnie - dźwignie i obudowę kupiłem na allegro
czas ok 30 minut i tempomat działa jakby tam był od nowości !!!
Nie rozumiem o jakim programowaniu piszesz odnośnie BMW ??
pozdrawiam
M.
Powrót do góry
tomipe

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: MB W201, R170, W245
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lip 2018, 23:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) tempomat w 180 CDI automat 2005r


Witam.

lopico napisał:

2. zestaw montażowy wraz z blokadą taśmy


Czy mógłbym prosić jaśniej z tym punktem? zestaw montażowy z blokadą taśmy niewiele mi mówi.
_________________
przed siebie z głową do góry..., najlepiej ponad wszystkie chmury Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesE 220

174 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System