Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Diesel czy gaz?
Gaz
0%
 0%  [ 0 ]
Diesel
100%
 100%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 17:46
Temat postu:

Jaki mercedes do 7 tys?


Witam, szukam autka pod przewóz osób, aktualnie jeżdżę swiftem 5d z 2000 r, bardzo o niego dbam i go sobie zostawie http://img217.imageshack.us/img217/8782/dsc0008mn.jpg

Wszystko z nim w porządku, poza tym, że jak ktoś jest gruby to ciężko mu się wchodzi, szczególnie z tyłu, no a poza tym mam z tym autkiem plany typu swap itp, także nie chciałbym go męczyć taką liczbą km, którą robię...

Do rzeczy, szukam mercedesa do około 7 tysięcy (jeśli uważacie, że warto odłożyć i kupić np za 10, to chętnie posłucham i się zastosuję).
Auto będzie robiło dużo km po Warszawie.

Rozglądałem się na allegro wstępnie, w autko C200 nie podoba mi się, że wyposażenie jest dość skąpe, w klasie E natomiast silniki są często zbyt mocne (oc mnie wyniesie ponad 2tys przy silniku 2,0).


Moje wymagania od tych najważniejszych to:
-koszt 100km: do 35zł - diesel lub gaz
-niewielki koszt eksploatacji, żeby nie wkładać w niego za dużo pieniędzy, dostępność części itp
-dobra wersja wyposażenia, tzn skóra, elektryka, sensowne wykończenie itp (chętnie klima)
-im mniejsza pojemność tym lepiej, nie stawiam na osiągi, ale max 2,2
-obojętnie sedan albo kombi, ale z wyglądu też musi mi się podobać, głównie środek
-rok najlepiej nie mniej niż 95, ale jeśli warto np 92, to chętnie posłucham
-chętnie w automacie


Ktoś mi coś doradzi? Wink
Pozdrawiam



edit:
Aha, wiem że 7 - 10 tys to niewiele jak na te wymagania co wypisałem wyżej, ale widziałem, że są takie auta na allegro, tylko kompletnie nie wiem w który celować.
Powrót do góry
gadu-gadu
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Ale kolega ma fantazję
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


mustang1 napisał:
Ale kolega ma fantazję


no nie wiem czy fantazje, wystarczy zobaczyc na oferty z allegro, ale jak to wszystko co masz do powiedzenia to juz dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 16:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Do kwoty 7tys. zl na pewno nie szukalbym mercedesa bo za ta kwote mozna kupic tylko złom na kołach. A po drugie mercedes jest drogi w utrzymaniu i jezeli nie posiada sie grubszej gotowki to nie warto kupowac tej marki.
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Gorunio napisał:
Do kwoty 7tys. zl na pewno nie szukalbym mercedesa bo za ta kwote mozna kupic tylko złom na kołach. A po drugie mercedes jest drogi w utrzymaniu i jezeli nie posiada sie grubszej gotowki to nie warto kupowac tej marki.


No to załóżmy, że dozbieram do tych 12tys, wtedy mam dużo większy wybór, jak bardzo drogi w utrzymaniu?

Zarabiam wystarczająco zeby utrzymać dwa auta, a uzbierać te 12 tys to dla mnie 3 miesiące, po prostu liczyłem, że szybciej się przestawię.

A jeśli nie mercedes to jakie auto? Bmw też drogie w utrzymaniu, do tego 25% droższe oc, a ja wymagam auta komfortowego wyzszej klasy, nie wiem jak z tym roverem, bo takie tanie te auta i fajne w srodku, silniki - ogolnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 12:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


A Myślałeś nad audi A4 (ewentualnie A6, ale to większe auto, więcej spali) 1.9TDI? masz diesla ekonomicznego, żywotnego, i poniżej 2l, więc i OC mniejsze... Mercedes do 35gr? takie rzeczy tylko w erze Razz raczej żaden gazowy Ci tyle nie spali, a i diesle mogą się nie zmieścić w Warszawskich korkach.
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Bachytek napisał:
A Myślałeś nad audi A4 (ewentualnie A6, ale to większe auto, więcej spali) 1.9TDI? masz diesla ekonomicznego, żywotnego, i poniżej 2l, więc i OC mniejsze... Mercedes do 35gr? takie rzeczy tylko w erze Razz raczej żaden gazowy Ci tyle nie spali, a i diesle mogą się nie zmieścić w Warszawskich korkach.


Myślałem, ale mercedes jakoś mi się bardziej podoba, 35gr? wystarczy ze spali do 13l gazu lub 7 ropy, a znam warszawe bdb i nie stoje w korkach, jeżdże nocami. Bardziej sie boje o to ze bedzie sie sypal...

Jeżeli koszta napraw mają być dużo większe lub/i za tą samą cenę kupię lepiej wyposażone/zadbane audi (a6 widzialem ze ma ten sam silnik co a4 1,9 wlasnie ekonomiczny) to zastanowie sie nad audi, ale teraz myślę nad mercedesem - klasa sama w sobie (choć jak patrzę niektóre - zwlascza klasy C - to w moim swifcie jest ciekawiej, dlatego stawiam na E)
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 22:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Kolego nie cytujemy postów jeżeli odpisujemy tuż pod nimi.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


2,7zł za gaz? chyba na prywatnej jakiejś stacji lejesz to (takiej firmy krzak). Regularnie płacę za gaz do swojej gwiazdy 2,9-3zł za litr... Chciał, nie chciał, nie masz do wyboru żadnych diesli z turbiną do wyboru (a te starsze są żywotne, ale nie należały do najekonomiczniejszych) bo nie chcesz powyżej 2l silnika.

W sumie nie dodałeś od razu, że mówimy o nocnej jeździe, bo to zmienia postać rzeczy wręcz diametralnie...

Ja miałem S210 po lifcie, z silnikiem 2.0 kompresor (tak na prawdę, gdybym miał tam automat, a nie ten przeklęty manual, pewnie jeszcze bym nim troszkę pojeździł Very Happy ). Przy mojej średniolekkiej nodze, na krótkich odcinkach i w dzień palił po Warszawie 14-18lpg, więc w nocnej jeździe spokojnie może Ci się zmieścić w tych 12-13l LPG, a zapas mocy w zupełności wystarczający (osiągi porównywalne z 2.8 Smile ) i tak na prawde to ten silnik bym Ci mógł polecić, ewentualnie chyba w C klasie był też 2.0 ale z delikatnie większą mocą (większą), i myśle, że też by dawał radę. Podejrzewam, że różnica w spalaniu względem zwykłego 2.0 bez doładowania będzie minimalna, a zapas mocy robi swoje (również na tym, że silnik mógł być mniej ciśnięty więc dłużej pożyje - chodź na to nie ma zasady).

Za 7k nie szukałbym jednak W210, ewentualnie W202 ale to też nie z ostatnich lat niestety Smile

Hmm... kiedyś myślałem, by iść na przewóz/taxi tak jako dodatkowa praca, ale tak myślałem, skąd ja wezmę taka gruba kasę by kupić auto na to... a tu proszę, i poniżej 10k można zacząć pracę Wink
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 04:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Gaz to gaz, od znajomych wiem, że bdb jest na stacjach carrerfour, gdzie kosztuje 2,65~ sam tankuje pb95 na auchan za 5,19 i jest ok.

Chyba mały wybór tych z S210, też wolałbym automat, przecież napisałem, że nawet do tych 12tys bym już dał, oczywiście jeśli będzie warto Wink

Ja w przewozie jeżdże swiftem, za którego zapłaciłem 3350zł, teraz jest wart nieco ponad 5, także wcale nie trzeba drogiego auta.


W202 troche lipa, bo w mercedesie przyciąga jednak ta elegancja, której brakuje w tych modelach, wole przepracowac miesiac dluzej na tą gwiazdę niżeli kupować byle co, ale bez przesady
Powrót do góry
gadu-gadu
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 01:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


2,7zł za gaz? chyba na prywatnej jakiejś stacji lejesz to (takiej firmy krzak). Regularnie płacę za gaz do swojej gwiazdy 2,9-3zł za litr... Chciał, nie chciał, nie masz do wyboru żadnych diesli z turbiną do wyboru (a te starsze są żywotne, ale nie należały do najekonomiczniejszych) bo nie chcesz powyżej 2l silnika.

W sumie nie dodałeś od razu, że mówimy o nocnej jeździe, bo to zmienia postać rzeczy wręcz diametralnie...

Ja miałem S210 po lifcie, z silnikiem 2.0 kompresor (tak na prawdę, gdybym miał tam automat, a nie ten przeklęty manual, pewnie jeszcze bym nim troszkę pojeździł Very Happy ). Przy mojej średniolekkiej nodze, na krótkich odcinkach i w dzień palił po Warszawie 14-18lpg, więc w nocnej jeździe spokojnie może Ci się zmieścić w tych 12-13l LPG, a zapas mocy w zupełności wystarczający (osiągi porównywalne z 2.8 Smile ) i tak na prawde to ten silnik bym Ci mógł polecić, ewentualnie chyba w C klasie był też 2.0 ale z delikatnie większą mocą (większą), i myśle, że też by dawał radę. Podejrzewam, że różnica w spalaniu względem zwykłego 2.0 bez doładowania będzie minimalna, a zapas mocy robi swoje (również na tym, że silnik mógł być mniej ciśnięty więc dłużej pożyje - chodź na to nie ma zasady).

Za 7k nie szukałbym jednak W210, ewentualnie W202 ale to też nie z ostatnich lat niestety Smile

Hmm... kiedyś myślałem, by iść na przewóz/taxi tak jako dodatkowa praca, ale tak myślałem, skąd ja wezmę taka gruba kasę by kupić auto na to... a tu proszę, i poniżej 10k można zacząć pracę Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System