Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Diesel czy gaz?
Gaz
0%
 0%  [ 0 ]
Diesel
100%
 100%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 17:46
Temat postu:

Jaki mercedes do 7 tys?


Witam, szukam autka pod przewóz osób, aktualnie jeżdżę swiftem 5d z 2000 r, bardzo o niego dbam i go sobie zostawie http://img217.imageshack.us/img217/8782/dsc0008mn.jpg

Wszystko z nim w porządku, poza tym, że jak ktoś jest gruby to ciężko mu się wchodzi, szczególnie z tyłu, no a poza tym mam z tym autkiem plany typu swap itp, także nie chciałbym go męczyć taką liczbą km, którą robię...

Do rzeczy, szukam mercedesa do około 7 tysięcy (jeśli uważacie, że warto odłożyć i kupić np za 10, to chętnie posłucham i się zastosuję).
Auto będzie robiło dużo km po Warszawie.

Rozglądałem się na allegro wstępnie, w autko C200 nie podoba mi się, że wyposażenie jest dość skąpe, w klasie E natomiast silniki są często zbyt mocne (oc mnie wyniesie ponad 2tys przy silniku 2,0).


Moje wymagania od tych najważniejszych to:
-koszt 100km: do 35zł - diesel lub gaz
-niewielki koszt eksploatacji, żeby nie wkładać w niego za dużo pieniędzy, dostępność części itp
-dobra wersja wyposażenia, tzn skóra, elektryka, sensowne wykończenie itp (chętnie klima)
-im mniejsza pojemność tym lepiej, nie stawiam na osiągi, ale max 2,2
-obojętnie sedan albo kombi, ale z wyglądu też musi mi się podobać, głównie środek
-rok najlepiej nie mniej niż 95, ale jeśli warto np 92, to chętnie posłucham
-chętnie w automacie


Ktoś mi coś doradzi? Wink
Pozdrawiam



edit:
Aha, wiem że 7 - 10 tys to niewiele jak na te wymagania co wypisałem wyżej, ale widziałem, że są takie auta na allegro, tylko kompletnie nie wiem w który celować.
Powrót do góry
gadu-gadu
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Ale kolega ma fantazję
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 18:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


mustang1 napisał:
Ale kolega ma fantazję


no nie wiem czy fantazje, wystarczy zobaczyc na oferty z allegro, ale jak to wszystko co masz do powiedzenia to juz dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
Gorunio

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 236
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Bydgoszcz
Posiadane auto: Był Mercedes A-klasa, A140, W168, 2001r. Classic Obecnie: Citroen C2, 1.4i, 75KM, 2006r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 16:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Do kwoty 7tys. zl na pewno nie szukalbym mercedesa bo za ta kwote mozna kupic tylko złom na kołach. A po drugie mercedes jest drogi w utrzymaniu i jezeli nie posiada sie grubszej gotowki to nie warto kupowac tej marki.
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Gorunio napisał:
Do kwoty 7tys. zl na pewno nie szukalbym mercedesa bo za ta kwote mozna kupic tylko złom na kołach. A po drugie mercedes jest drogi w utrzymaniu i jezeli nie posiada sie grubszej gotowki to nie warto kupowac tej marki.


No to załóżmy, że dozbieram do tych 12tys, wtedy mam dużo większy wybór, jak bardzo drogi w utrzymaniu?

Zarabiam wystarczająco zeby utrzymać dwa auta, a uzbierać te 12 tys to dla mnie 3 miesiące, po prostu liczyłem, że szybciej się przestawię.

A jeśli nie mercedes to jakie auto? Bmw też drogie w utrzymaniu, do tego 25% droższe oc, a ja wymagam auta komfortowego wyzszej klasy, nie wiem jak z tym roverem, bo takie tanie te auta i fajne w srodku, silniki - ogolnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 12:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


A Myślałeś nad audi A4 (ewentualnie A6, ale to większe auto, więcej spali) 1.9TDI? masz diesla ekonomicznego, żywotnego, i poniżej 2l, więc i OC mniejsze... Mercedes do 35gr? takie rzeczy tylko w erze Razz raczej żaden gazowy Ci tyle nie spali, a i diesle mogą się nie zmieścić w Warszawskich korkach.
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 19:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Bachytek napisał:
A Myślałeś nad audi A4 (ewentualnie A6, ale to większe auto, więcej spali) 1.9TDI? masz diesla ekonomicznego, żywotnego, i poniżej 2l, więc i OC mniejsze... Mercedes do 35gr? takie rzeczy tylko w erze Razz raczej żaden gazowy Ci tyle nie spali, a i diesle mogą się nie zmieścić w Warszawskich korkach.


Myślałem, ale mercedes jakoś mi się bardziej podoba, 35gr? wystarczy ze spali do 13l gazu lub 7 ropy, a znam warszawe bdb i nie stoje w korkach, jeżdże nocami. Bardziej sie boje o to ze bedzie sie sypal...

Jeżeli koszta napraw mają być dużo większe lub/i za tą samą cenę kupię lepiej wyposażone/zadbane audi (a6 widzialem ze ma ten sam silnik co a4 1,9 wlasnie ekonomiczny) to zastanowie sie nad audi, ale teraz myślę nad mercedesem - klasa sama w sobie (choć jak patrzę niektóre - zwlascza klasy C - to w moim swifcie jest ciekawiej, dlatego stawiam na E)
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 06 Sty 2013, 22:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Kolego nie cytujemy postów jeżeli odpisujemy tuż pod nimi.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


2,7zł za gaz? chyba na prywatnej jakiejś stacji lejesz to (takiej firmy krzak). Regularnie płacę za gaz do swojej gwiazdy 2,9-3zł za litr... Chciał, nie chciał, nie masz do wyboru żadnych diesli z turbiną do wyboru (a te starsze są żywotne, ale nie należały do najekonomiczniejszych) bo nie chcesz powyżej 2l silnika.

W sumie nie dodałeś od razu, że mówimy o nocnej jeździe, bo to zmienia postać rzeczy wręcz diametralnie...

Ja miałem S210 po lifcie, z silnikiem 2.0 kompresor (tak na prawdę, gdybym miał tam automat, a nie ten przeklęty manual, pewnie jeszcze bym nim troszkę pojeździł Very Happy ). Przy mojej średniolekkiej nodze, na krótkich odcinkach i w dzień palił po Warszawie 14-18lpg, więc w nocnej jeździe spokojnie może Ci się zmieścić w tych 12-13l LPG, a zapas mocy w zupełności wystarczający (osiągi porównywalne z 2.8 Smile ) i tak na prawde to ten silnik bym Ci mógł polecić, ewentualnie chyba w C klasie był też 2.0 ale z delikatnie większą mocą (większą), i myśle, że też by dawał radę. Podejrzewam, że różnica w spalaniu względem zwykłego 2.0 bez doładowania będzie minimalna, a zapas mocy robi swoje (również na tym, że silnik mógł być mniej ciśnięty więc dłużej pożyje - chodź na to nie ma zasady).

Za 7k nie szukałbym jednak W210, ewentualnie W202 ale to też nie z ostatnich lat niestety Smile

Hmm... kiedyś myślałem, by iść na przewóz/taxi tak jako dodatkowa praca, ale tak myślałem, skąd ja wezmę taka gruba kasę by kupić auto na to... a tu proszę, i poniżej 10k można zacząć pracę Wink
Powrót do góry
rav52v

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Suzuki Swift 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 04:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


Gaz to gaz, od znajomych wiem, że bdb jest na stacjach carrerfour, gdzie kosztuje 2,65~ sam tankuje pb95 na auchan za 5,19 i jest ok.

Chyba mały wybór tych z S210, też wolałbym automat, przecież napisałem, że nawet do tych 12tys bym już dał, oczywiście jeśli będzie warto Wink

Ja w przewozie jeżdże swiftem, za którego zapłaciłem 3350zł, teraz jest wart nieco ponad 5, także wcale nie trzeba drogiego auta.


W202 troche lipa, bo w mercedesie przyciąga jednak ta elegancja, której brakuje w tych modelach, wole przepracowac miesiac dluzej na tą gwiazdę niżeli kupować byle co, ale bez przesady
Powrót do góry
gadu-gadu
Bachytek

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: S500
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 01:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Jaki mercedes do 7 tys?


2,7zł za gaz? chyba na prywatnej jakiejś stacji lejesz to (takiej firmy krzak). Regularnie płacę za gaz do swojej gwiazdy 2,9-3zł za litr... Chciał, nie chciał, nie masz do wyboru żadnych diesli z turbiną do wyboru (a te starsze są żywotne, ale nie należały do najekonomiczniejszych) bo nie chcesz powyżej 2l silnika.

W sumie nie dodałeś od razu, że mówimy o nocnej jeździe, bo to zmienia postać rzeczy wręcz diametralnie...

Ja miałem S210 po lifcie, z silnikiem 2.0 kompresor (tak na prawdę, gdybym miał tam automat, a nie ten przeklęty manual, pewnie jeszcze bym nim troszkę pojeździł Very Happy ). Przy mojej średniolekkiej nodze, na krótkich odcinkach i w dzień palił po Warszawie 14-18lpg, więc w nocnej jeździe spokojnie może Ci się zmieścić w tych 12-13l LPG, a zapas mocy w zupełności wystarczający (osiągi porównywalne z 2.8 Smile ) i tak na prawde to ten silnik bym Ci mógł polecić, ewentualnie chyba w C klasie był też 2.0 ale z delikatnie większą mocą (większą), i myśle, że też by dawał radę. Podejrzewam, że różnica w spalaniu względem zwykłego 2.0 bez doładowania będzie minimalna, a zapas mocy robi swoje (również na tym, że silnik mógł być mniej ciśnięty więc dłużej pożyje - chodź na to nie ma zasady).

Za 7k nie szukałbym jednak W210, ewentualnie W202 ale to też nie z ostatnich lat niestety Smile

Hmm... kiedyś myślałem, by iść na przewóz/taxi tak jako dodatkowa praca, ale tak myślałem, skąd ja wezmę taka gruba kasę by kupić auto na to... a tu proszę, i poniżej 10k można zacząć pracę Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System