Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sob 05 Lip 2008, 22:16
Temat postu:

Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


Witam. Drodzy użytkownicy a w szczególności zadający pytania w stylu "coś mi stuka", albo "co może być przyczyną" lub "pojawiło mi się" itp.
Jesli otrzymaliście odpowiedź na swoje pytania i dzięki temu udało się wam usunąć usterkę, lub usuneliście ją w inny sposób napiszcie co było przyczyną niesprawności a na pewno pomoże to wszystkim użytkownikom forum.
Przeglądając od dłuższego czasu forum zauważyłem, że bardzo rzadko osoba która zadaje pytanie pisze czy któraś z sugestii osób odpowiadających była trafna czy może przyczyna lezała całkiem gdzie indziej. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie awarie usuwane są błyskawicznie, ale jezeli ktoś pyta co może być przyczyną trudnego zapalania zimnego samochodu otrzymuje kilka lub kilkanaście odpowiedzi i potem jego zainteresowanie się kończy to wątpię zeby przez cały czas jeździł samochodem który źle zapala, a taka informacja mogłaby się komuś innemu, lub osobom, które udzielają odpowiedzi czasami przydać.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
commor

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 117
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A-klasse W168 A160 manual
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 07 Lip 2008, 07:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


Jak najbardziej POPIERAM, tym bardziej, że czasami jest jedyna możliwość naprawy w service a więc drogo wychodzi "nabieranie doświadczenia"
Powrót do góry
zuzowamama

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W168 A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lip 2008, 23:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


popieram, tylko moze jakos to zebrac w jeden watek? np: naprawy-co-gdzie-za ile. albo w tytule watku dodawac "problem rozwiazany" Smile
Kiedy mialam klopoty, otrzymalam wiele pomocnych sugestii i latwiej bylo mi szukac usterki, za co wszystkim jeszcze raz dziekuje, w "odwecie" odpisalam jaka usterka i gdzie ja naprawiono.
serdecznie pozdrawiam. A.
Powrót do góry
gadu-gadu
maciah

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 01:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


tak naprawde tylko Kozak_K ma wiedze i jemu dziekuje bo pomogl i to nie raz ale reszta forumowiczow czepia sie szczegolow zamiast pomoc tak naprawde
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


maciah napisał:
tak naprawde tylko Kozak_K ma wiedze i jemu dziekuje bo pomogl i to nie raz ale reszta forumowiczow czepia sie szczegolow zamiast pomoc tak naprawde


I tu się BARDZO mylisz kolego... a juz na pewno komentarzem w stylu obrażonej nastolatki nie poprawiasz swojego położenia... To, że ktoś raz zwróci Ci uwagę - bo jakiś taki Twoj post mi się kojarzy - to nie znaczy, że od razu wpisuje Cię na czarną listę i celowo nie chce pomóc... Jest tu po prostu kilka osób chcących zapanować nad tym rozgardiaszem / i btw chwała im za to... / więc korona Ci z głowy nie spadnie, jak od czasu do czasu zastosujesz się do panujących tu zasad...
Zachowaj się jak facet, przyjmij to na klatę i nawet, jeśli tak jak ja nie masz takiej wiedzy technicznej, takiej jak spora grupa tutejszych forumowiczów, dołóż wszelkich starań zeby to forum przynosiło pomoc i korzyść wszystkim... Chociażby w pisaniu tematów postów, to nie jest trudne. Nie każdy tutaj jest alfą i omegą i wie wszystko, ale jak wie, to na pewno Ci coś podpowie...

I z szacunkiem dla starszych Exclamation No.

Pozdrawiam | m:.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirecki

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: A140 Benzin W 168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2013, 16:52
Temat postu:

Niekompetentny serwis w Lubinie- przestrzegam!


Twoj cytat " Miałam z nim problemy - gasł, "szarpał" więc oddałam do serwisu jako kompletny laik." Moje pytanie brzmi nastepujaca: co ma w tym wszystkim wspolnego brak plynu hymulcowego ? Nic z tego nie rozumiem.
Powrót do góry
MicMie

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes klasa W 169 A170
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 00:55
Temat postu:

Re: Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


"Przeglądając od dłuższego czasu forum zauważyłem, że bardzo rzadko osoba która zadaje pytanie pisze czy któraś z sugestii osób odpowiadających była trafna czy może przyczyna lezała całkiem gdzie indziej."
"otrzymuje kilka lub kilkanaście odpowiedzi i potem jego zainteresowanie się kończy"
"taka informacja mogłaby się komuś innemu, lub osobom, które udzielają odpowiedzi czasami przydać."
...............................
Witam serdecznie.
Chciałem podjąć taki temat (na szczęście jest). Jeżdżę, A 160 168 z 1998 roku od marca 2012 i dzięki tematom podejmowanym na forum uniknąłem wielu pomyłek i ocen auta analizując rady i podpowiedzi użytkowników. Miałem kilka drobnych i wynikających z braku wiedzy usterek, które dzięki Wam (bez problemu) usunąłem we własnym zakresie.
Pochłaniam tematy forum i zauważyłem, że użytkownicy są jednostronni i roszczeniowi. Zgłaszają temat, żądają szybkiej odpowiedzi i nagle milkną.
Nasuwa się pytanie, czy:
- wiedza z forum była przydatna?
- czy usterka została usunięta?
- czy pozbyli się pojazdu, bo maja go dosyć?
Szkoda, że tak się dzieje. Myślę, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami do końca. Tym bardziej, że wiele rozwiązań może być dobrą alternatywą dla nieudacznych mechaników i drogich serwisów.
Pozdrawiam z Olsztyna.
Miasta, w którym coraz więcej A klasy
MM
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 21:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Apel, Prośba,Odezwa do użytkowników forum


Temat bardzo istotny. Faktycznie mało jest użytkowników opisujących jak rozwiązali swój problem z usterka jaką opisywali zakładając temat.
Temat przenoszę na dyskusje ogólne. Dotyczy to wszystkich modeli.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Apollo_32

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Mercedes 190 E( 201W)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2014, 21:41
Temat postu:

Apel,Prośba,Odezwa do użytkowników Forum


Witam
Macie chłopaki rację mało widać po usunięciu usterki odpowiedzi jak sobie poradzili.
Ja za to dziś sam dokonałem naprawy,wymieniłem Rozdzielacz paliwa komplet (wraz z przepustnicą)+regulator ciśnienia bo też miałem problem z odpalaniem na paliwie,mam Merca 190E + gaz.Teraz odpala ale są za małe obroty,wiem że trzeba wyregulować,ale nie mam pojęcia jaki potrzebny jest imbus bo nie chcę popsuć śruby.Dajcie znać jaki to ma być imbus.Sam sobie ustawię obroty,bo mechanicy tylko naciągają na kasę (NIE WSZYSCY ,ja na tych jeszcze nie natrafiłem Very Happy na razie i nie ustaję w poszukiwaniach Very Happy ).Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Arti
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System