Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 14:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


Ja nie ubolewam nad brakiem dynamiki mojego 1.6. W poszukiwaniach bardziej był dla mnie ważny ogólny stan samochodu, pochodzenie i jego przebieg. Akurat trafił się 1.6 automat, przebieg 123tys km, bardzo ładnie utrzymany, wszystkie części oryginalne MB, od wycieraczek po akumulator! Stąd mój wybór. Większy silnik katalogowo ma większą moc i moment, natomiast po 10 latach to zależy już jak był eksploatowany.

Jeśli chodzi o awaryjność rozruszników to jest to niezależne od wersji silnikowej, więc trzeba być przygotowanym na naprawę jak tylko zaczną się typowe objawy, tj raz kręci raz nie.

W tym modelu rozrusznik ma elektromagnes z wbudowaną elektroniką sterującą, która z czasem nie wytrzymuje temperatury i się psuje.
Najlepsze wyjście to wymiana rozrusznika na zwykły, tj z tradycyjnym elektromagnesem. Nowy kupowałem za 200zł, niestety do jego wymiany trzeba opuszczać silnik kilkanaście cm.
Powrót do góry
nokia62

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pustynne Piaski
Posiadane auto: audi s6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 17:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


ja a dokładniej żona użytkuje a190 pb +gaz i póki co nie narzeka
wiadomo jak to w każdym aucie zawsze coś wychodzi więc trzeba się przygotować w razie W
jeździłem 140/160 i akurat 190 śmiga najlepiej ale to wiadomo gdyż prawie najmocniejszy silnik montowany w a klasie
średnie spalanie gazu 9l/100 ale 75% "trasa" 30km Very Happy
Powrót do góry
dawid4133333

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 18:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


vaneo jest troszke cięższe ma za to to więcej przestrzeni na czym mi zależySmile mam nadzieje że ktoś sie jeszcze wypowie:)
Powrót do góry
K.R.L

Dyskutant



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City
Posiadane auto: Mercedes A190,00r oraz Mazda 6 2,2 rocznik 2013..
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2013, 12:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


Ja posiadam A 190 w automacie - jeżeli chodzi o samą jednostkę napędowa jak na razie jest bez problemowa (mam nadzieje, że nie napisałem tego w złym momencie). Czy auto jest bardzo dynamiczne to bym nie powiedział choć to może kwestia automatu. Nie jest zawali drogą ale jestem też właścicielem Mazdy 3 w Dieslu która ma 115 koni i przy A190 to naprawdę dynamiczne auto. Spalanie miasto to ok 10lt natomiast na trasie faktycznie potrafi zejść do nie co ponad 7 litrów o ile nie traktujemy go zbyt ostro.
Reasumując myślę, że sama jednostka to dość udana i dobra konstrukcja moim zdaniem świetnie komponuje się z A klasą jest w miarę dynamiczna i pozwala użytkować autko w zasadzie bez ograniczeń jakie ma 1,4 czy 1,6 - myślę o autku z pełną obsadą na pokładzie jazda 1,4 jak dla mnie to katorga a z 1,6 jest tylko nie co lepiej.
Powrót do góry
dawid4133333

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


Widze że dużo osób jezdzi klasą A. Może ktoś jeszcze sie wypowie o Vaneo z silnikiem 1,7 cdi czy 1,9 benzyna. Wiem że najwazniejszy jest stan techniczny. A jak ze spalnaniem i awaryjnością tych dwóch jednostek?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Lip 2014, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 14 Lip 2014, 16:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Jaki wybrać silnik.


Jeśli chodzi o spalanie to 1.6 LPG może zejść do 10l/100km ale tylko przy spokojnej jeździe w trasie, w mieście jest to ~13l/100km.
K.R.L. podał lepsze wyniki, ale jak rozumiem na benzynie.

Wybór benzyna vs diesel uzależniłbym raczej od intensywności użytkowania. Do dłuższych tras, podczas których silnik miałby szansę się porządnie rozgrzać i przepalić szlam z kondensacji pary wodnej lepszy byłby diesel.

Natomiast do jazdy typowo miejskiej na krótkie dystanse, lepsza benzyna.
Do tego gaz za 2500zł +regularny serwis, ~100zł wymiana filterków, to już zależy jakie przebiegi się robi.

Mułowatość tych samochodów też jest pewnym plusem, można założyć, że poprzedni właściciele nie szaleli nimi, nie wchodzili bokiem w zakręty etc. Właściwie to jest to minivan, z reguły takimi samochodami jeździ się ostrożnie tzw. po emerycku. To oznacza nie tylko lżejsze życie dla silnika, ale też dla łożysk które przy spokojnej jeździe będą mniej zużyte.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System