Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 01:35
Temat postu:

zakup ML 270 na co zwrocic uwage


Witam planuje zamienic swoja S-klase na ML mysle dokladnie o modelu 1999-2003 oczywiscie 270 czy to auto ma jakies czule punkty na co zwracac szczegolna uwage ? jakies inne porady mile widziane
Pozdrawiam wszystkich forumowiczoe Smile

Przeniesiono. Pkt 8 RF.
Keram

_________________
▶☆◀
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 02:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


Zastanawiam się jakie masz kolego powody do takich planów....chcesz zamienić najwyższą półkę na wóz drabiniasty. Wygody w MLu nie zaznasz, sztywna rama, drążki skrętne z przodu, wysoka i krótka buda, do tego przeważnie szerokie lacze robią swoje. Oczywiście na Twoją niekorzyść. Jak chcesz pojeździć w terenie to zapomnij o tym, prześwitu brak. Jak chcesz śmigać trochę po terenie to weź W164 (nowszy) z pakietem OFF ROAD (pompowane zawieszenie, obudowy silnika, skrzyni biegów). Środek bardzo przeciętny, nawet z najbogatszym wyposażeniem, nieporównywalny do Ski. Generalnie auto średnio awaryjne biorąc pod uwagę jakąkolwiek średnią MB. Sam silnik raczej udany, 400 CDI wystrzegaj się jak ognia. Jak nie był katowany, użytkowany z umiarem to trochę pojeździ. Ojciec ma takiego, jakieś 250.000km przebiegu, brany z salonu. Trochę [cenzura]ółek porobił, za parę tysięcy Wink Zaleta taka, że w zimę w śniegu łatwiej się wydostać z zaspy Wink Jak już się uparłeś i zdania nie zmienisz to bierz tylko i wyłącznie po liftingu, ok 2003 roku.
_________________



Powrót do góry
JAKUBOWSKI123

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: MercedesML
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 14:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


zwruć uwagę na blachy oraz na korozje w podkolach .
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Czw 07 Lut 2013, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


@Fifi -boss
sytuacja zyciowa zmusza mnie do zmiany auta .. za jakies 10 tygodni urodzi mi sie coreczka i niestety moja kochana S z malym dzieckiem i pieskiem nie ma opcji podrozowania , pozatym czasami potrzebuje cos przewiesc obecnie oprocz S mam Grand Voyagera ale chcialbym zamienic na jedno uniwersalne auto ... mama mieszka poza miastem gdzie trzeba dojechac droga nieutwardzona pomyslalem wiec ze by zostac wierny Ksiezniczce przesiade sie na ML ale po twojej wypowiedzi zaczynam miec watpliwosci Sad
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 01:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


Podejrzewam że ceny utrzymania mogą być podobne (biorąc pod uwagę Skę bez AIR MATIC/ABC). Części do Ski są drogie ale do MLa zawieszenie też do tanich nie należy. Silnik jeszcze raz powiem, jest to chyba jedna z bardziej udanych jednostek, podobnie jak 320 CDI. Szczerze to nie wiem co Ci poradzić, sam zarządzasz swoim kapitałem i najlepiej wiesz co Ci potrzebne. ML jest bardziej pakowny niż Ska, to pewne i przy dziecku nieocenione. Jednak komfort jazdy tak do pojeżdżenia to nie ma co porównywać. Powiem Ci, mam obniżone i utwardzone zawieszenie u siebie i mi się lepiej jeździ niż ojca ML Wink nie zamieniłbym się, pomimo różnicy wartości, nawet za free Wink
_________________



Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 01:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 01:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


powiedz jak Ml sprawuje sie na dluzszych trasach ? 3-4 razy w roku jezdze autem z londynu do polski wiec czy wogole jest szansa zeby wysiedziec ok 12 godz non stop ? heheh 12.... ale teraz pojechalem ... w 12 to eSka robie ... Ml-em pewnie dluuuuzej tym bardziej ze bedzie mala niunka
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
boleń

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: W 207 250 CDi
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 12:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


kolego jakoś nie nadązam za twoim tokiem myślenia ML wiekszy ? w S woziłem córkę oraz doga ,bez jakichkolwiek zgrzytów ,a że trza się schylić przy sadzaniu !!! teraz całe zycie bedziesz się schylał do dziecka .Co do ML wsiadź do ciągnika i się przejedź na zakupy -tak to bedzie wygladało . Mam znajomych co sobie chwalą ML bo jadą dogladać swoje hektary i to tylko w najprostszej wersji brak jakiej kolwiek elektroniki reduktory mechaniczne -stosunkowo mało do psucia . jak to porównać ????
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 09 Lut 2013, 00:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


Reduktory mechaniczne?? Nie słyszałem o tym...co więcej, w modelu W163 jedyną opcja off roadową jest przycisk LOW RANGE czyli jakiś tam reduktor, ale włączany przyciskiem, nie mechanicznie drążkiem. Ponadto w MLu są dość płytkie i twarde fotele co jest kolejnym argumentem na nie dla wygodnej i ew. dynamicznej jazdy po zakrętach. Najlepiej przejedź się takim w komisie jeżeli Ci pozwolą. Masz dobre auto, ja bym tego nie zmieniał, chcesz drugie w teren? Kup G klasę (koniecznie krótką ;D)
_________________



Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 02:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


heheh jak by mnie bylo stac na g to bby nie bylo pytania ... widze ze troszeczke nie zrozumiales mojego problemy ..
obecnie mam eS a a zona jezdzi grand voyagerem Xs .... ale troszke drogie to w utrzymaniu pozatym ,podczas wyjazdu na wakacje nie mam wystarczajaco miejsca w S a Chrysler jest zagazowany co zmusza mnie do tankowania co 300km , wpadlem na pomysl zeby kupic 7 -o osobowe z napedem 4x4 auto .. wizualnie ML jest na prowadzeniu !!!!!... moja eSa jest zajefajna ... sszybka,wygodna , droga w utrzymaniu , czyli wszystko co czlowiek chce zeby poszpanowac .....teraz potrzebne mi auto uniwersalne .... w rachube wchodzi wlasnie... ML 270 . volvo xc90, ewentualnie Viano albo Voyager ale na te dwa ostatnie trzeba by brac kredyt co nie chetnie czynie ...
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 02:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


boleń napisał:
!!! Co do ML wsiadź do ciągnika i się przejedź na zakupy -tak to bedzie wygladało . Mam znajomych co sobie chwalą ML bo jadą dogladać swoje hektary i to tylko w najprostszej wersji brak jakiej kolwiek elektroniki reduktory mechaniczne -stosunkowo mało do psucia . jak to porównać ????
nie pozwola przekroczyc mi granicy bez klatki lub pasow dla psa.... Ja nie mowie o przejazdzce po miescie, tylko o 12 lub 15 godzinach jazdy non stop ... wyobrazasz sobie cos takiego .... nigdzie nie powiedzialem ze chce wiekrze auto !!! bo od eSy lwb to chyba nie znajde wiele !!!!! poprostu szukam czy moge zastapic przestrzen Voyagera a wciaz miec gwiazde na masce Smile
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


Nie słyszałem kolego o 7 miejscach w MLu, z przodu 2 grubasów się zmieści, z tyłu 3 raczej szczuplejszych, a bagażnik....no może była opcja na 2 dziecinne fotele. Pod tym względem XC90 będzie pewnie lepsze, Clarkson w któreś książce opisał ten model jako jeden z najlepszych i najbardziej praktycznych SUVów. Ponadto w MLu nie szykuj się na małe spalanie bo ten silnik, mimo że uchodzi za oszczędny to w tym modelu pokazuje swoje ciemne oblicze Wink trasa normalna poniżej 10l/100km być może jest możliwa Wink niestety masa >2t, mała opływowość, szerokie lacze, przeważnie automat, stały napęd 4x4 robią swoje, po mieście >13. No i szału z osiągami nie ma.
_________________



Powrót do góry
archive_54

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 14

Posiadane auto: Mercedes ML W163 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 15:52
Temat postu:

ML


Trochę po polemizuję z FiFi i odświeżę temat. Jeżdżę ML W163 2.7 CDI od ponad 2 lat. Nie wiem jak można mówić o tym aucie, że nie da się w nim zaznać komfortu. Jako jedyny kierowca w rodzinie robię trasę Kraków-Split i wysiadam w miarę nie zmęczzony (oprócz znużenia ilością km). Oczywiście S-ka to nie jest ale nie ma się do czego przyczepić. Fotele nie trzymają dobrze na boki i na ostro pokonywanych zakrętach trochę się lata na boki. Ale to nie jest ML 63 AMG żeby nim pomykać po zakrętach. 270 spokojnie daje radę w codziennym użytkowaniu, w mieście pali 13l jak już tutaj pisano w trasie ok 8-9 w zależności od sposobu jazdy. Prędkości autostradowe to 10l.
Auto jest ciche, komfortowe i pakowne. Napęd więcej niż wystarczający, w lekkim terenie daje radę.
Ogólnie polecam.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 17:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) zakup ML 270 na co zwrocic uwage


W lekkim terenie - pola i łąki....akurat tak się składa, że miałem taką przyjemność wzięcia udziału w kilku edycjach ML Tour w Szczyrku, widziałem zmagania każdego terenowego MB i powiem jedno: ani W163 ani W164 nie nadaje się do terenu jeżeli ktoś o tym myśli. Zjazd na pobocze czy pole czy łąkę nie nazywajmy terenem bo to też potrafi zwykłe audi z napędem quattro czy E klasa W211 4matic, co najwyżej ML jest trochę wyższy. W terenie za to lepiej sobie już radzi nowszy ML W164 ale jedynie z pakietem OFF ROAD o czym wcześniej była mowa - szczególnie chodzi o możliwość zwiększenia prześwitu auta. Wtedy już można nawet w bajoro wjechać Wink nawiasem mówiąc GL jest zupełnie bezużyteczny w terenie....za duży, za ciężki, za długi....wszystkie te auta są przeznaczone na trasę, a napęd 4x4 jest chyba wsadzony tylko z myślą o jeździe w zimie. ML W163 jeździłem trochę po różnych drogach, rama zamiast podłogi robi swoje, fotele to kolejny minus, wysoka buda, szerokie koła dalej robią swoje...Jak ktoś chce, niech kupi, ja bym nie kupił.
_________________



Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Oceń swoje auto


MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System