Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinCz

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRABÓW NAD PROSNĄ
Posiadane auto: A 180 CDI W 169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 12:32
Temat postu:

Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Witam po wymianie sprężyny (pękło pół zwoju) z przodu od strony kierowcy przez mechanika podczas jazdy na wprost muszę trzymać kierownicę lekko skręconą w prawo tzn. jeśli idealnie trzymam kierownice do jazdy na wprost mesiu zjeżda na lewą stronę.Czy mechanik podczas wymiany sprężyny mógł coś przestawić?
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2013, 16:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


ustawiana była zbieżność? więc mechanik nie unieruchomił dokładnie kierownicy regulując drążki.
Teraz wystarczy ustawić idealnie na wprost, odkręcić śrubę kierownicy i przestawić o parę ząbków żeby była prosto..
Powrót do góry
potaki

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 467
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: w202 c280 w124 300d w140 s320 w220 s400cdi w221s320
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 00:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Witaj, niewolno przestawiać kierownicy na frezie. Napewno masz poduszke powietrzną i jest zamontowana specjalna taśma skrętu. Musisz udać się spowrotem do mechanika żeby ustawił zbieżnośc, zwróć mu uwagę na ustawienie kierownicy na wprost.
_________________
Naprawa mercedes 506218142
Powrót do góry
gadu-gadu
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 02:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


heehe...a kto Ci takich bzdur naopowiadał Smile)
Normalnie odpinasz poduszkę, klakson i ściągasz kierownice Smile
....od tyłu kierownicy będziesz miał dwa otwory i tam są dwie śrubki na torx 30mm wymontuj i staraj się po odpięciu poduszki nie włanczać zapłonu bo jak złapie błąd to będziesz musiał go kasować komputerem. Jak odepniesz poduszkę najpierw wysuń klips który jest wewnątrz kostki od poduszki, następnie imbus nr 10mm i odkręć centralną sirubę kierownicy. Zwróć uwagę jak jest ustawiona na wałku tam są znaki i załóż tak samo....koła muszą być ustawione na wprost.

Tutaj masz obrazkami jak ściągnąć kierownicę...http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.50.htm

W sumie 5 minut roboty Smile
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 16:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Witam
z tego co piszesz byla wymieniana jedna sprezyna ,nie wiem co to za fachowiec robil,ale sprezyny wymienia sie kompletami jak wymienil jedna na nowa to ta droga jest juz tez wyrobiona i jest troche krotsza od nowej na postoju tego niewidac,ale samochod bedzie sciagalo na jedna strone.Moze twoj mechanik zapewnia sobie tylko prace na przyszlosc.
Ogolnie mozesz do niego jechac z reklamacja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 16:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinCz

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRABÓW NAD PROSNĄ
Posiadane auto: A 180 CDI W 169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 21:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


To ja już nie wiem co zrobić czy przestawić kierownice na frezach czy cała wina za ściąganie samochodu leży po stronie nie wymienionej sprężyny.Czy faktycznie trzeba wymieniać sprężyny parami?
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


jak jedziesz prosto to tylko kierownica jest przesunięta ? czy wyczuwalnie samochód ściąga w jakąś stronę i musisz kontrować ?
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


M@reS napisał:
następnie imbus nr 10mm i odkręć centralną sirubę kierownicy. Zwróć uwagę jak jest ustawiona na wałku tam są znaki i załóż tak samo....koła muszą być ustawione na wprost.

I kierownica nie została przestawiona. Laughing
Przy skręconej kierownicy w komputerze wyskakuje błąd czujnika kąta skrętu. Więcej na ten temat w literaturze Kolegi Kozaka;
http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/zasada_dzialania_esp.pdf
Reasumując; Przy jakichkolwiek naprawach przy zawieszeniu zawsze trzeba sprawdzać zbieżność. Niestety ten typ tak ma. Laughing
MarcinCz napisał:
czy cała wina za ściąganie samochodu leży po stronie nie wymienionej sprężyny.Czy faktycznie trzeba wymieniać sprężyny parami?
Niekoniecznie wina niewymienionej sprężyny ale nawet jakbyś niewymieniał sprężyny a tylko wykręcił i założył z powrotem kolumnę Mc Pearsona to w takim momencie też powinieneś sprawdzić zbieżność.
Na ten temat już kiedyś dyskutowaliśmy.
Najlepiej;
Sprężyny wymieniać obie.
Ustawić zbieżność ale w dobrym zakładzie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 12 Lut 2013, 23:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


...no tak Smile
Chodziło mi żeby zaznaczyć sobie jak była i ustawiać Wink
Ale faktycznie trochę mi to nie wyszło Smile
No ale śmiało można tak skorygować ustawienie kierownicy.


Mi sie wydaje że mechanik tylko wymienił mu tą sprężynę i nic więcej nie robił Smile
Poskręcał i do kasy.
Powrót do góry
PANORAFIX

Debiutant



Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów/Szczecin
Posiadane auto: W168/2002 + W169/2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Troszkę starsze ale podpowiem bo sam popełniłem ten błąd.Podczas wymiany źle zamocował poduszkę z łożyskiem tą co idzie do budy na 2 śruby można ją złożyć w 2 pozycjach i właśnie jak się źle złoży to jest taki efekt że podczas jazdy na wprost kierownica jest skręcona i lekko ściąga,sam popełniłem kiedyś ten błąd i po odwróceniu o 180 stopni kiera stała idealnie na wprost i auto nie ściągało.Na marginesie dziś zauważyłem że znowu pękła mi sprężyna tym razem od kierowcy.Jakiej firmy polecacie do w168 Avantgarde 2003 rok?Chodzi mi o podobne charakterystyki a używek nie chcę bo pewnie zaraz znowu pękną.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Przecież przy wyjmowaniu kolumny McPersona nie zmienia się zbieżność. Jedynie mogło do tego dojść jeśli ktoś kręcił odpiętym drążkiem kierowniczym, wysuwając go lub wsuwając, stąd nastąpiłaby też zmiana położenia kierownicy przy jeździe na wprost.

Ale po co ktoś miałby kręcić takim drązkiem ? Ewidentnie trzeba złożyć reklamację.

Przy wymianie kolumny McPersona zmieniany jest jedynie kąt nachylenia (camber) , ale to nie wpływa na ściąganie samochodu, ani na położenie koła kierownicy.

PANORAFIX napisał:
Jakiej firmy polecacie do w168 Avantgarde 2003 rok?Chodzi mi o podobne charakterystyki a używek nie chcę bo pewnie zaraz znowu pękną.


Polecam sprężyny Lesjöfors, można dobrać odpowiedni typ wg modelu: catalogue.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 01 Mar 2013, 00:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


Może ktoś ruszał dolne sworznie, one mają regulacje wyprzedzenia koła.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
orcio_kr

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A160 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 16:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Dziwne prowadzenie samochodu po wymianie sprężyny.


bluevaneo napisał:

PANORAFIX napisał:
Jakiej firmy polecacie do w168 Avantgarde 2003 rok?

Polecam sprężyny Lesjöfors, można dobrać odpowiedni typ wg modelu: catalogue.

Hej.
Wie ktoś może jakie sprężyny zawieszenia będą pasować do A160 r.2001 Avantgarde?
Ułamała mi sie jedna z przodu i generalnie nigdzie poza orginałami nie mogę znaleźć sprężyn dla wersji avantgarde (te powiny być nieco krótsze bo zawieszenie niższe), jest podział jedynie na diesel/benzyna ew. wersje silnika ..
W katalogu Lesjofors jest coś takiego jak: "SPORT SPRINGS TUV MERCEDES - Lowering:20mm" , ale czy to aby na pewno to samo co seryjne Avantgarde i będzie dobrze grac z amortyzatorami?
Bilstein ma podział na wersje zwykłą i wzmocnioną, nic poza tym, KYB tylko jeden rodzaj dla W168 1.6
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System