Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinLe

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: W168 CDI classic , W202 CDI esprit
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 00:35
Temat postu:

A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


@jall12 - masz rację. To najprostszy i najszybszy sposób żeby się dostać do lamp. Kiedyś bawiłem nawet w podnoszenie auta i ściągnie koła. Efekt: jedna żarówka to ponad pół godziny straconego czasu.

Mała uwaga: żeby wymontować zbiornik spryskiwaczy należałoby wyjąc najpierw pompkę a co za tym idize ucieka cały płyn do spryskiwaczy, natomiast z prawej strony jest zbiornik płynu chłodzącego, tego wystarczy tylko pdryglować i odsunąc "na wężach". Są wystarczająco długie.

Ja używam Osram Cool Blue. Fajnie świecą i dają lepsze światło, szcególnie na śniegu. Do postojówek zakłądałem już białe diody (ale dają lekko błękitny odcień) i drogówce nie bardzo spodobał sie ten mój pomysł więc trzeba było wymontować. Natomiast w bocznych kierunkach mama pomarańczowe diody, dają dużo więcej światła niż zwykłe żarówki 5W.
Powrót do góry
Tomaszaklasa

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: MB A160 W 168,A200 W 169,W414 1.7 cdi
Piwa: 1/5
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 12:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Co do pozycji w W 169 to mogę powiedzieć, że w ASO zdemują chęnie zderzak bo to kosztuje 3 stówy.Jednak jest to bzdura .Sam wymienialem lewą i prawą już nie raz bo dziwnie się szybko przepalają.Same żarówki kosztują sporo więc nie warto jeszcze dokladać za zderzak.Ja kupuję w Citroenie bo mam blisko i tu kosztuje 40 zl sztuka bo to halogen.A'propos wymiany to rzeczywiście nie jest latwo.Należy po prostu wykręcić dolną śrubę lampy bo pozostale to nic trudnego.Po rozpięciu zderzaka z blotnikiem da się to zrobić mając maly kardanek i nasadową dziesiątke.
No niestety na drodze nie da się tego zrobić ale myślęże wielu innych napraw również.
Pozdrawiam
Tomasz
Powrót do góry
Asiaap

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: mercedes w 168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Witam.

Wymieniłem dziewczynie żarówkę świateł mijania w A-klasie W168, poszło łatwo jak pisaliście, pojawił się jednak problem, bo z lewego klosza dobiega teraz dźwięk jakby siłownika, który nie może się ruszyć. Przypuszczam, że pewnie to jest jakiś siłownik sterujący ustawieniem świateł. Problem w tym, że niczego sie nie doykałem poza tą żarówką. Macie jakiś pomysł jak to naprawić?

Dzięki!
Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 11 Lis 2012, 00:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


kajko4u napisał:
Witam użytkowników forum.
Ostatnio przepaliła mi się żarówka świateł mijania. Trochę obawiałem się problemów, ponieważ temat trudności z ta operacja był mi znany. Tym milsze było moje zdziwienie jak okazało się że to banalnie proste.
W modelach po liftingu ( a taki posiadam ) Mercedes posłuchał użalań użytkowników i zastosował banalne i proste rozwiązanie. Wystarczy wyjąć zbiornik spryskiwacza czy też płynu chłodzącego, zdjąć dekielek, palcami wyczuć oprawę bagnetową i przekręcić o 5mm żarówka jest zwolniona i sama wypada Very Happy . Dla lepszego zrozumienia dołączam zdjęcie z instrukcji.

Foto z instrukcji

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych posiadaczy A-klasy Smile
Szymon
Ta "technika" którą opisujesz względem wymiany żarówek wygląda dokładnie tak samo jak u mnie,a auto mam przed liftem.... Wink
_________________
Andrzej
Powrót do góry
COBYR

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1,6
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 20:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Dzisiaj też mnie to dopadło , córce spaliła się żarówka świateł mijania od strony kierowcy - gratuluję panom z Mercedesa - trzeba być hobbitem i to giętkim żeby po omacku wymienić żąrówkę w tym małym zakamarku , niestety radość nie trwała długo za parę godzin do wymiany prawa .
Ktoś mnie kiedyś uczył "żarówki wymieniamy parami " może miał trochę racji .
Ale podziwiam , że np . nie da się wyjąć całej lampy odkręcając te dwie śruby ???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Z wymianą żarówek oczywiście "szału" nie ma,ale nie ma co narzekać,nie jest tak zle.... Very Happy . A co do wymiany parami to szczególnie ma to rację bytu w przypadku H7, które palą się nadzwyczaj często, dużo częściej niż H1 nie wspomnę już o H4. Cóż nowsze często okazuje się niestety gorsze od starszego, a chyba nie tak miało być Wink
_________________
Andrzej
Powrót do góry
siutek

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Chełmża
Posiadane auto: M-B A170 CDI 1,7l, 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Odkopie nieco temat...
Dzisiaj i mnie dopadła ta wątpliwa przyjemność wymiany żarówki.
Patrząc od strony kierowcy to padła mi lewa. Wyciągnąłem więc zbiornik, a dokładniej odsunąłem go na tyle na ile to było możliwe bez odłączania wężyków. Dostęp do żarówki masakryczny, ale cóż... Zdjąłem plastikowy dekielek. Już chciałem szukać pałąka metalowego który przytrzymuje żarówkę (tak miałem w mojej primerce), a tu zonk. Okazało się, że... żarówka jest przykręcona na dwa wkręty!! ZABIŁBYM tego kto to wymyślił!

No to znowu na czwarte piętro, do domu po śrubokręcik. Udało mi się wykręcić śrubki i wyjąć żarówki. Niestety. z włożeniem z powrotem sobie już nie poradziłem Sad Jak wiecie wszystko robi się po omacku. Nie byłem w stanie w takich warunkach przykręcić obu śrubek. Co więcej jedną zgubiłem w czeluściach komory silnika Sad

Co ciekawe to mocowanie na śrubki wygląda na fabryczne.


Możliwe, że nie powinienem tego odkręcać, ale patrząc po Waszych relacjach i rysunkach tam nie powinno być żadnych śrubek!

Jutro będę kombinował z tą klapką w nadkolu, może tak mi pójdzie łatwiej...

Ps. dzisiaj na tą żarówkę straciłem jakieś 1,5 godziny! W nissanie żarówkę wymieniałem w 2 minuty (i to z przerwą na siku Razz)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 01:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Ja mam na druciki tak jak w innych autach.
U Ciebie o ile się nie mylę przekręca się oprawkę i wyjmuje całość.

Tutaj masz opisane dwa mocowania żarówek...druciki (klamry) i bagnet.

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/przeglady-eksploatacyjne/298978,Mercedes-A-klasa-W168-wymiana-zarowek.html
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Od nadkola dużo łatwiej się dostać. Jak dorwie Cię Policja to szybko się nauczysz. Laughing Przechodziłem przez to i w obecnej chwili wymieniam na macanego. Na pewno dojdziesz do wprawy.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
realny

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Mercedes A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 19:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Witam!
Po odłączeniu zbiornika płynu spryskiwaczy mam jako taki dostęp do tylnej części reflektora ale jak zdjąć te czarne pokrywy? One mają jakieś zatrzaski czy trzeba je na chama zdjąć?
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 19:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


To tylko gumowe kapsle Wink pociągnij i puści.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 25 Mar 2014, 21:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 - światła mijania - przepalona żarówka, wymiana.


Witaj na forum.
O tym myślisz?
http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/40/49/02/58/4049025814
Naciskasz dzyndzel i pociągasz do siebie.

W profilu podaj dokładne dane autka. Na przyszłość będziemy wiedzieli z jakim pacjentem mamy doczynienia.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System