Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2012, 14:33
Temat postu:

Sterownik (komputer) ESP+BAS


Witam

pala sie oczywiście ESP BAS ABS, po podłączeniu w ASO pod SD wyskoczył czujnik kąta skrętu, czujnik wymieniony kontrolki dalej sie palą, drugi raz podałćzernie pod SD dalej czujnik kąta skrętu, dałem oba czujniki dobremu elektronikowi i sprawdził mi zę działają zasialnie daja i i dody świecą, więc co prawda Star Diagnosis wywala mi błąd czujnika kąta sketu, ale to raczej nie to, polecił mi wymiane kompa sterujacego czyli ESP+BAS i moje pytanie brzmi czy kazdy pasuje od Vaneo czy A klasy? kazdy co ma napis ESP+BAS bedzie pasował czy musze wstawic o tym samym numerze co mój? Bo na alelgro są tańsze po 100zł, a o moim numerze minimum 250zł Sad
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Pią 06 Kwi 2012, 21:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


a robili kalibracje czujnika po jego wymianie ??
modul musi miec te same numery, inne pasuja ale trzeba przekodowac natomiast ciezko powiedziec ktore pasuja, podaj numer swojego to sprawdze
Powrót do góry
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Kwi 2012, 23:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Kalibracje robiłem jeśli to chodiz o to kręcenie kierownicą, i woóle nei znikają kontrolki, po odłaczeniu aku i kręceniu tez nie, pod Star Diagnosis pokazywało że czujnik kompletnie padnięty nie reagował, i mółęmim ze wyminiłem na nowy uzywany (na allegro psiał 100% sprawny) to powiedizlei mi że albo czujnik albo sterownik) Więc dałęm koledze elektronikowi który podąłczył te dwa czujniki (mój stary i ten nowy z allegro) i pokazywał mi jak diody świecą, a zasada działa nie tego czujnika opiera sie na diodach, mówił że diody sprawne a reszty sprawdzić tak łatwo sie nie da, no możliwe że padnięty czujnik mi przysłał, ale w oby dwóch wszystkie diody swiecą, sam juz nie wiem. Dlatego ryzykuej i kupuje uzywany steroniwk oby był sprawny, bo już nei wytrzymam, w ASo oczywisće powiedizli że mi naprawią ale nowy czujnik w ASO 1200zł a o komputer nie pytałem nawet.

Co do mojego sterownika to ma taki numer 414 446 01 53 0 265 109 617
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 11:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


niestety ale po numerze sterownika w katalogu pokazuje tylko ten numer zadnych innych zamiennych nie ma, zakladam ze instalacja jest sprawdzona, a pod sd nie widzi wogole kata po obroceniu kierownica, jezeli tak to wszystko wskazuje na modul



Sprawdz jeszcze czy czujnik dostaje zasilanie z modulu chyba 5 v i mase
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Siemanko

A wieć pod SD przy kręceniu kierownicą z tego co pamietam kąt stał w miejscu i pokazywał 0,15 stopnia, zasilanie sprawdzone jest i tak jak pisałem diody świecą wszystkie, wyjełem kiere, odłaczyłęm czujnik, wiązke od czujnika przeicągnełem pod kierą i ja złożyłęm aby przypadkiem SRS sie nie zapaliło, podłączyłem drugi czujnik kupiony na allegro i normlanie diody świeca więc zasilanie jest, świecenie diód sprawdzłęm aparatem w komórce, fajna metoda kolega ten elektornik mój mi o tym powiedział.

Dzięki wielkie kolego za pomoc i zainteresowanie, sterownik/moduł co prawda używany już kupiłem czekam aż przyjdzie i dam znaka co i jak.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Mam podobnie,często tu wspominacie,że powodem tego jest uszkodzony czujnik stopu. Czy on jest niesprawny pomimo zapalania się świateł stopu i powoduje zapalanie (zostawanie wspomnianych kontrolek) czy bezwzględnie ta niesprawność musi się objawiać brakiem świecenia stopu i tylko wtedy działa na "świrowanie" wspomnianych już kontrolek ? Dzieki za odpowiedz.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 10:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Mercedesa dopiero poznaje, ale z tego co pamietam jest to 4 pinowy czujnik, więc możliwe ze stop będzie śweiciła czujnik będzie źle działał tak jak piszesz. A rozłącz klemy od aku, odpal auto nie naciskajać pedału stopu pokręc kierownica 3 razy w lewo i prawao na zmiane i zobacz czy wtedy kontrolki sie świecą, jak masz miejsce to przejedź sie nie używajac hamulca hamuje biegami i ręcznym, może to coś wyjaśni, a najlepiej podjechać na kopmuter to bedziesz miał pewnosć w czym szuakć przyczyny i odrazu przeskanujesz cały samochód i albo złapiesz sie za głowe, albo będziesz sie cieszyłVery Happy Ja miałem tylko 2 błędy we wszystkich systemach a mam dosyć bogatą wersje więc jestem zadowolony Razz
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 16:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


czujnik stopu jest 4 pinowy, jeden obwod (2 piny) sa do swiatel stop, obwod rozwarty-pedal puszczony, obwod zwarty pedal wcisniety. Drugi obwod (2 piny) sa do modulu esp,asr, obwod zwarty pedal puszczony, obwod rozwarty pedal wcisniety
Powrót do góry
andrzej1963

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 274
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes W168, A160
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 09 Kwi 2012, 15:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Witam,i właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło,które wszystko wyjaśniły Wink Wielkie dzięki.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 13:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Podmieniłem dzisiaj sterownik ESP i dalej to samo kontrolki nie gasną Sad juz nie mam sił do tego auta, w serwisie poweidzili ze mi naprawia ale na nowych czesciach a czujnik skretu jak to to walnięte a to kompa pokazuje 1200zł plus robocizna :/
Powrót do góry
okomar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice sl.
Posiadane auto: Audi a3 8P
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


a sprawdzales pod SD czy nie ma kodowania tego modulu
Powrót do góry
Wiecko

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W168 A190 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 11:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Właśnie to mi tylko przychodzi do głowy tylko. Ale wychodzio na toze serwisy Mercedesa ASO i i zwykły serwis z SD, albo wogóle sie nie znjaą na naprawdach mercedesa, albo poprostu chcą mnie naciągnąć, bo w oby dwóch powiedizli mi że czujnik kąta sketu noi wymiana wieć sam czujnik prawie 1200zł, a jeśli sie go koduje jakos przez SD, to oczywisće tego nie zrobili, a jak sie to robi to zapewne było by zrobione kodowanie i skasowanie 1200zł za nową część :/ Musze podzwonic jeszcze do inych serwisów i sie dowiedzieć.
Powrót do góry
pembuk

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: A170CDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 00:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Witam,

Odgrzeje kotleta bo dopadł mnie dokładnie ten sam problem. Wymieniłem już dwa czujniki i nadal to samo. Po wymianie działa kilka minut i koniec.
Czy autorowi tematu udało się rozwiązać ten problem. Obecnie waham się nad zamówieniem modułu esp. Ale może jest inny trop.

Proszę o wszelkie sugestie.
Powrót do góry
K.R.L

Dyskutant



Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City
Posiadane auto: Mercedes A190,00r oraz Mazda 6 2,2 rocznik 2013..
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 09:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


Ja już chyba opisywałem podobny problem w mojej A-klasie. Wymieniłem w zasadzie wszystko od czujnika skrętu przez włącznik świateł stop, czujnik ciśnienia ABS i ESP, całą pompę ABS i ESP +Sterownik (komputer ABS i ESP) ten ostatni wymieniałem trzy razy!!! W zasadzie mogę napisać, że problem z pojawiającymi się kontrolkami i przechodzeniem auta w tryb awaryjny mimo wymiany tych podzespołów nie ustąpił. Wciąż zdarza się, że kontrolki się pojawiają choć częstotliwość jest znacznie mniejsza powiedzmy raz, dwa razy w miesiącu. Zresztą jak problem pojawi się kilka razy w krótkim odstępie czasu to trzeba jechać na wykasowanie błędów bo inaczej częstotliwość pojawiania się komunikatu wzrasta i ostatecznie kontrolki zapalają się na stałe co uniemożliwia normalną jazdę.

Dodam, że z tym problemem byłem w czterech serwisach w tym trzech ASO wydałem ponad 2200zł!!! i wszyscy się poddają i nie wiedzą jaka jest przyczyna i jak usunąć błąd (awarię).
W ASO twierdzili, że naprawią problem na oryginalnych częściach oddałem auto ale zapowiedziałem, że jak okaże się że problem nie zniknie to muszą zwrócić mi pieniądze - szef serwisu przystał na to. Jednak oczywiście po odbiorze były problemy z odzyskaniem kasy bo kontrolki pojawiły się nie po dniu czy dwóch a po czterech i stwierdził, że to teraz jest coś innego SD wskazał tym razem na czujnik stop. Pokazałem im fakturę, że kilka tygodni wcześniej zakupił u nich w serwisie taki czujnik stop + czujnik ciśnienia w układzie ABS i ESP jak dobrze pamiętam jedno kosztowało coś ok 200zł drugie ponad 600zł i serwis powiedział ok. zwracamy kasę i nie chcemy już więcej widzieć tego auta. Skończyło się na wymontowaniu pompy którą założyli i oddaniu pieniędzy + oświadczeniu, że serwis ASO nie jest w stanie usunąć problemu!!!
Tak jak napisałem wcześniej do dziś dnia problem nie został rozwiązany choć jego uciążliwość jest znacznie mniejsza co i tak mnie nie cieszy ponieważ nie wiem czy nie będzie gorzej i za każdym razem dzwonię do żony i pytam czy kontrolki są czy ich jeszcze nie ma.
Naprawdę byłbym skłonny zapłacić za rozwiązanie problemu jednak nikt nie potrafi tego problemu rozwiązać mam nadzieję, że w twoim wypadku sprawa z kontrolkami nie jest tak beznadziejna.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 21 Mar 2014, 23:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Sterownik (komputer) ESP+BAS


O ASO lepiej nie pisać jako o specjalistach od mercedesa. Inne warsztaty to rozumiem, że zajmowały się tylko mercedesem oczywiście? Bo czasami trzeba poświęcić trochę więcej czasu, ale da się znaleźć każdą usterkę. Oczywiście lepiej tego na godziny nie przeliczać.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System